Diş Macunu 14 Farklı Şekilde Nasıl Kullanılır?

Diş Macunu 14 Farklı Şekilde Nasıl Kullanılır?

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Diş macunu, dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak dışında pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Aşağıda, diş macununun bazı şaşırtıcı marifetlerini sizinle paylaşacağız!

Saç Jölesi Olarak Diş Macunu Kullanma

İçinde jelatin bulunan diş macunları saç jölesi olarak kullanılabilir. Bu her gün kullanabileceğiniz bir şey değildir; fakat saç jöleniz biterse, diş macununa başvurabilirsiniz.

Bilgisayar Klavyesi ve Cep Telefonu Ekranı Temizliği

  • Bilgisayarınızın klavyesini yumuşak bir bez, küçük bir parça diş macunu ve biraz suyla silin.
  • Tuşlar kuruduğunda nemli bir bezle temizleyin.
  • Aynı şekilde, cep telefonu ekranınızda da diş macununu kullanabilirsiniz.

Cam Temizleyici

  • Pencereler, aynalar ve banyo kapıları genellikle daha hızlı kirlenir.
  • Bunları, bir sünger ve biraz diş macunu yardımıyla temizleyebilirsiniz.
  • Diş macununu biraz bekletin sonra durulayın.

Böcek Isırıkları

Bazı böcek ısırıklarının yol açtığı şişkinliği ve kaşıntıyı geçirmek için de kullanılabilir. Isırığın üzerine biraz sürün, geceleri etkisi daha güçlü olacaktır.

Güçlü Kokular

Soğan, sarımsak, balık ve benzeri yiyecekler ellerinizde kötü bir koku bırakabilir. Bazı sebze ve meyveler bile kötü kokabilir. Diş macununuzdan ellerinize bol miktarda sürün, biraz bekletin ve durulayın.

Leke Çıkarıcı

  • Bazı lekeleri çıkarmak imkansız olabilir.
  • Bu tarz güçlü lekelerin üzerine diş macununuzdan bir miktar sürüp ovalamayı deneyebilirsiniz.

Sivilceler

Bu günümüzde en çok uygulanan çarelerden biridir. Her gece sivilcelerinizin üzerine biraz diş macunu sürün. Bu sivilcenin daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Gün içinde de uygulayabilirsiniz.

Saç Boyası Lekeleri

Eğer saçlarınızı evde boyuyorsanız, boya derinizde ve giysilerinizde leke bırakabilir. Bu lekeleri önlemek için, saçınızı boyamadan önce kulaklarınıza, alnınıza ve ensenize diş macununuzdan az bir miktar sürmek yeterli olacaktır.

Parlak Tırnaklar

Diş macunu aynı zamanda tırnak temizleyici ve güçlendirici olarak da kullanılabilir. Biraz diş macununu, bir diş fırçası yardımıyla tırnaklarınıza sürün.

Biberonlardaki Kötü Kokular

Zaman içinde biberonlar kötü kokmaya başlayabilir. Onları diş macunuyla temizleyin. Bir fırça yardımıyla iyice ovduktan sonra durulayın. Bunu, kavanozlar, termoslar, hatta boşalmış krem ve şampuan şişeleri için de uygulayabilirsiniz.

Gümüş Takılarınızı Parlatın

Gümüş takılarınızı diş macunuyla fırçalayın. Diş macununu takının her tarafına sürün ve gece boyunca bekletin. Ertesi sabah nemli bir bezle temizleyin.

Ütünüzün Altındaki Yanıkları Temizleyin

Ütünüzün altındaki yanıklar oldukça can sıkıcıdır; çünkü giysilerinizde iz bırakabilir. Bu yanık lekelerini diş fırçası ve diş macunuyla ovarak çıkartabilirsiniz.

Ayakkabı Temizleyicisi

Lastik ayakkabıları bir fırça ve diş macunuyla ovarak temizleyebilirsiniz. Bu en çok çocukların spor ayakkabılarında işe yarar. Çok hızlı kirlenen bu ayakkabıları diş macunuyla fırçalayın. Böylece yıkamanız ve kurumasını beklemeniz gerekmez.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.