Diş Macununun 14 Kullanımı

Diş macununu, dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak dışında pek çok farklı şekilde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Aşağıda, diş macununun bazı şaşırtıcı marifetlerini sizinle paylaşacağız!

Saç Jölesi

İçinde jelatin bulunan diş macunları saç jölesi olarak kullanılabilir. Bu her gün kullanabileceğiniz bir şey değil fakat saç jöleniz biterse, diş macununa başvurabilirsiniz.

Bilgisayar Klavyesi ve Cep Telefonu Ekranı Temizliği

Bilgisayarınızın klavyesini yumuşak bir bez, küçük bir parça diş macunu ve biraz suyla silin. Tuşlar kuruduğunda nemli bir bezle temizleyin. Aynı şekilde, cep telefonu ekranınızda da diş macununu kullanabilirsiniz.

Cam Temizleyici

Pencereler, aynalar ve banyo kapıları genellikle daha hızlı kirlenir. Bunları, bir sünger ve biraz diş macunu yardımıyla temizleyebilirsiniz. Diş macununu biraz bekletin sonra durulayın.

Böcek Isırıklarıbocek-isirigi

Diş macunu bazı böcek ısırıklarının yol açtığı şişkinliği ve kaşıntıyı geçirmekte kullanılabilir. Isırığın üzerine biraz sürün, geceleri etkisi daha güçlü olacaktır.

Güçlü Kokular

Soğan, sarımsak, balık ve benzeri yiyecekler ellerinizde kötü bir koku bırakabilir. Bazı sebze ve meyveler bile kötü kokabilir. Ellerinize bol miktarda diş macunu sürün, biraz bekletin ve durulayın.

Leke Çıkarıcıkiyafet-2

Bazı lekeleri çıkarmak imkansız olabilir. Lekenin üzerine biraz diş macunu sürüp ovalamayı deneyin.

Sivilceler

Bu günümüzde en çok uygulanan çarelerden birisidir. Her gece sivilcelerinizin üzerine biraz diş macunu sürün. Bu sivilcenin daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Gün içinde de uygulayabilirsiniz.

Saç Boyası Lekeleri

Eğer saçlarınızı evde boyuyorsanız, boya derinizde ve giysilerinizde leke bırakabilir. Bu lekelerin üzerine biraz diş macunu sürdüğünüzde kolayca çıktıklarını göreceksiniz.

Bu lekeleri önlemek için, saçınızı boyamadan önce kulaklarınıza, alnınıza ve ensenize biraz diş macunu sürün. Çok fazla diş macunu kullanmanıza gerek yok, az bir miktar yeterli olacaktır.

Parlak Tırnaklartirnaklar-11

Diş Macunu aynı zamanda tırnak temizleyici ve güçlendirici olarak da kullanılabilir. Biraz diş macununu, bir diş fırçası yardımıyla tırnaklarınıza sürün.

Biberonlardaki Kötü Kokular

Zaman içinde biberonlar kötü kokmaya başlayabilir. Onları diş macunuyla temizleyin. Bir fırça yardımıyla iyice ovduktan sonra durulayın. Bunu, kavanozlar, termoslar, hatta boşalmış krem ve şampuan şişeleri için de uygulayabilirsiniz.

Gümüş Takılarınızı Parlatın

Gümüş takılarınızı diş macunuyla fırçalayın. Diş macununu takının her tarafına sürün ve gece boyunca bekletin. Ertesi sabah nemli bir bezle temizleyin.

Ütünüzün Altındaki Yanıkları Temizleyin

Ütünüzün altındaki yanıklar oldukça can sıkıcıdır çünkü giysilerinizde iz bırakabilir. Bu yanık lekelerini diş fırçası ve diş macunuyla ovarak çıkartabilirsiniz.

Ayakkabı Temizleyicisi

Lastik ayakkabıları bir fırça ve diş macunuyla ovarak temizleyebilirsiniz. Bu en çok çocukların spor ayakkabılarında işe yarar. Çok hızlı kirlenen bu ayakkabıları diş macunuyla fırçalayın. Böylece yıkamanız ve kurumasını beklemeniz gerekmez.