E Vitamini Kapsülü Cildinize Çok İyi Gelir

E Vitamini cildinizdeki kıvrımlarını nemlendirir ve böylece cildin yumuşak olmasını sağlar ve kırışıklıkları önler.
E Vitamini Kapsülü Cildinize Çok İyi Gelir
Maricela Jiménez López

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Maricela Jiménez López.

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

E Vitamini kapsülü birçok açıdan faydalıdır. Biz bu makalemizde, cildiniz için olan faydalarına 5 örnek vereceğiz.

Güzellik, büyük ölçüde hayatınız boyunca benimsediğiniz sağlıklı alışkanlıklara bağlıdır. Bu anlamda, doğal ilaçlar kullanmak da cildinizi sağlıklı tutmak için en iyi alternatiflerden bir tanesidir.

Bunun nedeni, zararlı kimyasallar içermemeleri ve vitamin bakımından zengin olmalarıdır.

E Vitamini Kapsülü

E vitamini kapsülü, cildiniz kadar saçlarınız için de en yararlı ürünlerden biridir. Bu vitamin, vücudunuzun antioksidanlar ve yağ asitleri üretmesini sağlayan temel bileşenlerden bir tanesidir.

Bunlar, sağlıklı cilt hücreleri yaratmak ve sağlıklı, parlayan ve ipeksi saçlara sahip olmanıza yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Ayrıca, mevcut hücreleri onarıp kepek ve saç kırıklarıyla savaşarak vücudunuzdaki hasarla da savaşırlar.

Bu yazımızda E vitamini kapsüllerini cildinize uygulamanın en iyi yollarından bahsedeceğiz.

1. Göz çevresi kremi olarak kullanılabilir

göz çevresine krem

Bu ürünlerin pahalı olabileceğini biliyoruz. Ancak E vitamininin bu ürünlere basit ve ekonomik bir alternatif olacağını hatırlatmak isteriz. E vitamini, cildinizin bu çok hassas olan bölgesini nemlendirir böylece yumuşar ve kırışıklıklar oluşmaz.

Kapsülün dokusu size çok yağlı ve yapışkan gelebilir, bu nedenle az miktarda alarak göz çevrenize masaj yaparak uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede yağ tamamen emilecek ve sizi rahatsız etmeyecektir.

Dokusu nedeniyle en iyi sonuçları elde edebilmek için bu yöntemi yatmadan önce uygulamanızı öneriyoruz.

2. Cilt rengini korumak için losyon olarak kullanılabilir

Pigmentasyon olarak da adlandırılan cildin renk değiştirmesi durumu pek çok insan için iyi bilinen bir terimdir.

Aslında, sadece ciltteki renk değişimlerini önlemek için yapılan ürünler vardır.

Yaşlılık lekeleriyle savaşıyorsanız, hamileyseniz veya çok uzun süre güneşe maruz kalıyorsanız, neden bir E vitamini kapsülü kullanmayı denemiyorsunuz?

Antioksidan bakımından zengin olduğu için cilt yenilenmesini teşvik eder. Bu, hücrelerinizi daha sağlıklı hale getirir ve zamanla cildinizin doğal rengini yeniden kazanmasına yardımcı olur.

 • Herhangi bir şey eklemeden, kapsülü cildinizdeki lekelere uygulayın.
 • Mümkün olduğunca cilde nüfuz edecek şekilde masaj yapın.
 • Ardından uyuyun ve gece boyunca E vitamininin cildinize etki etmesini sağlayın.
 • Ertesi sabah yüzünüzü normal şekilde yıkayın.

3. Yaşlanma karşıtı bir krem olarak kullanabilirsiniz

Herkesin yüzündeki yaşlanma belirtilerini önleyebilmek için mücadele ettiğini kabul etmek gerekir. Pek çok kadın yüzündeki kırışıklıklardan ya da ciltlerinin kuru ya da nemli olmasından endişe eder.

E vitamini kapsülünün aşağıdaki gibi faydaları vardır:

 • Yüzdeki mimik çizgilerinin görünümünü azaltır.
 • Kırışıklıkları azaltır.
 • Yaşınız kaç olursa olsun, cildinizin daha güzel ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kremlere ve kozmetik ürünlerine para harcamaya devam etmek yerine bir E vitamini kapsülü alarak bunu cildinize uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki bölgelere özellikle uygulayın:

 • Mimik çizgileri
 • Belirgin kırışıklıklar
 • Dudak çevresi
 • Göz çevresi
 • Boyun

4. Dudak nemlendirici olarak kullanılabilir

Pek çok insan yumuşak, pembe dudakların hayalini kurar. Sizin dudaklarınız böyle mi, yoksa her zaman kuru mu?

Vücudunuzun susuz kalmasını önlemek için bol su içmek dudaklarınızı da nemlendirecektir ancak bu tek başına yeterli olmayabilir.

Piyasada satılan dudak nemlendiriciler ile dudak bakımınızı tamamlayabilirsiniz ancak bu ürünlerden bazıları tahrişe neden olarak dudaklarınızın görünümünü kötüleştirebilir.

Bunlar yerine E vitamini kapsülünü uygulayabilirsiniz. Bu vitamindeki yağ asitleri, dudaklarınızın dokusunu güzelleştirerek yumuşacık yapacaktır.

dudak kremi

Ayrıca, uzun bir süredir dudaklarınız kuruysa, bazı lekeler ortaya çıkmış olabilir hatta dudaklarınızın rengi açılmış olabilir. E vitamini kullandığınızda bu sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Kapsülün içeriği dudaklarınız için çok fazla olabileceğinden, yağı küçük bir kaba boşaltabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kozmetik dudak kremleri yerine yerine iki saatte bir az miktarda E vitamini kullanın.

Eğer kendi dudak nemlendiricinizi kendiniz hazırlıyorsanız, bir dahaki sefer karışımın içerisine E vitamini de ekleyin.

Dudaklarınıza biraz daha iyi bir görünüm kazandırmanın yanı sıra renk vermek de istiyorsanız bu vitamin sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır.

5. Çatlak önleyici krem

çatlak önleyici krem

hamilelik

Genellikle bu çatlaklar, karın bölgesinde bulunur ancak kol, bacak ve göğüslerde de görülebilir.

Belirgin görünümlerini azaltmak mı istiyorsunuz? O halde E vitamini kapsülü kullanmalısınız.

Bunun için iki seçeneğiniz vardır:

 • Kapsülün içeriğini cildinize uygulayın ve emilene kadar masaj yapın.
 • Çatlaklarınız için kullandığınız bir krem varsa, içerisine iki ya da üç kapsül E vitamini boşaltın. Etkili sonuçları elde edebilmek için bu yöntem daha uzun zaman alabilir ancak kullandığınız iyi bir kremse bu şekilde kremin etkisini artırmış olursunuz.
İlginizi çekebilir ...
Aloe Vera içeren Doğal Makyaj Temizleyiciler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Aloe Vera içeren Doğal Makyaj Temizleyiciler

Aloe vera, sayısız faydası olan tıbbi bir bitkidir. Bu bitkinin her bir parçası, hem iç hem de dış uygulamalar için farklı amaçlarla kullanılmaktad...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Berardesca E, Cameli N (2021). Vitamin E supplementation in inflammatory skin diseases. Dermatol Ther, 34(6). Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34655146/
 • García J, Madera D, Padilla M, et al (2013). Use of a specific anti-stretch mark cream for preventing or reducing the severity of striae gravidarum. Randomized, double-blind, controlled trial. Int J Cosmet Sci, 35(3):233-7. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7633944/
 • Hayakawa R, Ueda H, Nozaki T, et al (1981). Effects of combination treatment with vitamins E and C on chloasma and pigmented contact dermatitis. A double blind controlled clinical trial. Acta Vitaminol Enzymol, 3(1):31-8. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7027767/
 • Hernández J, Madera G,P Padilla E (2013). Use of a specific anti-stretch mark cream for preventing or reducing the severity of striae gravidarum. Randomized, double-blind, controlled trial. Int J Cosmet Sci, 35(3):233-7. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23237514/ 
 • Kagan V, Witt E, Goldman R, et al (1992). Ultraviolet light-induced generation of vitamin E radicals and their recycling. A possible photosensitizng effect of vitamin E in skin. Free Radic Res Commun, 16(1):51-64. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1325398/
 • Keen M, Hassan I (2016). Vitamin E in dermatology. Indian Dermatol Online J, 7(4):311-5. Disponible en: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4976416/
 • Nachbar F, Korting H (1995). The role of vitamin E in normal and damaged skin. J Mol Med (Berl), 73(1):7-17. Disponible en: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7633944/
 • Pandel R, Poljšak B, Godic A, et al (2013). Fotoenvejecimiento de la piel y el papel de los antioxidantes en su prevención. Disponible en: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3789494/

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.