Göz Çevresi için Doğal Hindistan Cevizi Yağı Kremi

Hindistan cevizi yağı ve E vitamini karışımı, cildi nemlendirmek ve kırışıklıkları önleyerek göz çevresini canlandırmak için mükemmeldir.
Göz Çevresi için Doğal Hindistan Cevizi Yağı Kremi
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Göz çevresi, cildin en narin ve hassas bölgelerinden biridir. Bu aynı zamanda, erken kırışıklıkların oluşumuna en yatkın alanlardan biri olduğu anlamına da gelmektedir.

Bu bölgede yağ, kollajen ve elastin çok az miktarda bulunur. Bu nedenle göz çevresi, diğer bölgelere kıyasla yaşlanma belirtileri göstermek için daha büyük bir eğilime sahiptir.

Ayrıca, göz çevresi güneşe ve atmosferdeki toksinlere en çok maruz kalan bölgelerden biridir. Bu nedenle kusurların burada erken ortaya çıkmaya başlaması şaşırtıcı değildir.

Dahası, uykusuzluk, stres, kötü beslenme gibi faktörlerden olumsuz etkilenen bir alandır. Fakat endişelenmeyin; cilt hasarına karşı koymak ve kusurları önlemeye yardımcı olabilecek bir çok ürün ve yöntem bulunmaktadır.

Birçok ticari seçenek, aşırı derecede pahalıdır. Neyse ki, herkesin erişebileceği %100 doğal alternatifler de bulunmaktadır. Bu yazımızda, benzersiz özellikleri sayesinde cildin gençleşmesi için mükemmel bir ev yapımı Hindistan cevizi yağı kremi tarifi paylaşacağız. Mutlaka deneyin!

Göz çevresi için ev yapımı Hindistan cevizi yağı kremi

Hindistan cevizi yağı kremi, dünya çapında hayran kitlesi kazanmış bir üründür. Bunun nedeni cildinizin sağlık ve güzelliğini artırabileceği birçok özelliğe sahip olmasıdır.

Bu doğal ürün, ticari satış mağazalarında satılan seçeneklerden daha az el yakar. Ayrıca, istenmeyen yan etkilere neden olmaz.

Bu tarifle, Hindistan cevizi yağının yanı sıra, E vitamini yağından da en iyi şekilde yararlanacağız. E vitamini, güçsüzlüğü ve yaşlanmayı önlemeye yardımcı olmak için derinin en derin katmanlarını besleyen antioksidan özelliklere sahip bir maddedir.

Hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi yağı

Günümüzde en sağlıklı doğal nemlendirici krem olduğu düşünülen Hindistan cevizi yağı, cilt tarafından kolaylıkla emilen uygulanışı basit bir yağdır. Cildinizin genç, nemli olmasına ve korunmasına yardımcı olur.

Orta zincirli yağ asitleri ve antioksidanlar anti-mikrobik ve mantar önleyici etkilere sahiptir. Bu, onları, enfeksiyonların riskini azaltmada güçlü bir araç haline getirir.

Hindistan cevizi yağı, hücresel yeniden yapılandırmayı teşvik ederken cildinizin doğal pH seviyesini düzenler. Yüksek oranda laurik asit içerir.

Doğal özellikleri sayesinde genç, sağlam bir cilt için gerekli olan iki maddeyi, kollajen ve elastini yeterli seviyede tutar. Aynı zamanda, cildin zayıflamasına ve erken kırışmasına neden olan serbest radikallerin olumsuz etkilerini azaltır.

Son olarak, göz çevresi fazla hassas kişiler için idealdir. Bunun nedeni derin nemlendirme sağlaması ve güneşin UV ışınlarının zararlı etkilerini azaltmasıdır.

E vitamini yağı

e vitamini kapsülü

Son birkaç yıldır, E vitamini “yaşamın ve gençliğin vitamini” olarak bilinmektedir. Bunun nedeni, hücre yaşlanmasını hızlandıran her şeyle mücadelede etmesidir. Bu nedenle, cildini güzelleştirmek isteyen herkesin – dahili ve harici olarak- kullanması önerilir.

E vitamini esansiyel yağı, cildi yumuşatır ve göz çevresini nemlendirir. Buna ek olarak, göz etrafındaki “kaz ayakları” olarak bilinen küçük çirkin kırışıklıkların gelişmesini engeller.

Doğal Hindistan cevizi yağı kreminin hazırlanışı

hindistan cevizi kremi

Bu doğal kremi ​​uyguladığınız zaman en iyi sonucu elde etmek için %100 organik Hindistan cevizi yağını almanızı öneririz. Rafine edilmiş versiyonların besleyici kalitesi aynı olmayacaktır.

Uygulamaya başladığınızda, etkileri hemen görmeyi beklememelisiniz. Farkı görmek için bir süre uygulamaya devam etmeniz gerekir.

Malzemeler

  • 6 ½ çorba kaşığı organik Hindistan cevizi yağı (100 g)
  • 3 kapsül E vitamini yağı
  • 1 hava geçirmez şişe

Yapılışı

  • Hindistan cevizi yağını düşük sıcaklıkta ısıtın. Daha sonra, üç kapsül E vitamini yağı ekleyin.
  • Her ikisi de iyice karıştığı zaman ocaktan alın ve soğuması için birkaç dakika bekletin.
  • Karışımı hava geçirmez şişeye boşaltıp sertleşene kadar bekleyin.
  • Herhangi bir ısı kaynağından uzak, serin, gölge bir yerde saklayın.

Krem nasıl uygulanır

  • Az miktarda kremi elinize alın. Nazikçe gözlerinizin çevresine sürün.
  • Cildinizi temiz ve her türlü kozmetik ürünlerden uzak tutmayı unutmayın.
  • Uyumadan önce her gece tekrar edin.

Denemeye hazır mısınız? Bu mükemmel kremi evde hazırlayın ve pahalı kremlere gereksiz para harcamadan cildinizi korumanın bu muhteşem yolunu keşfedin!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.