Ellerdeki Siğili Yok Etmek İçin 5 Çözüm

Ellerdeki Siğili Yok Etmek İçin 5 Çözüm
Maricela Jiménez López

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Maricela Jiménez López.

Tarafından yazılmıştır Elena Martínez Blasco

Son Güncelleme: 18 Kasım, 2022

Siğili yok etmek için, bir doktor aracılığıyla ya da biraz sabır gerektiren doğal reçeteler kullanarak geleneksel yöntemlere başvurabilirsiniz. Yine de, bu reçetelerin herhangi bir yan etkisi yoktur ve bu reçeteler, oldukça ucuzdur.

Bu makalede, parmaklarınızdaki siğilleri ortadan kaldırmak için en iyi beş doğal çözüm hakkında bilgiler öğrenebilirsiniz. İncir ağacı özü, sarımsak, pelinotu, muz ya da elma sirkesi kullanarak onlardan kurtulmak için fazla zaman harcamanıza gerek yoktur.

Siğili yok etmek için standart tedaviler

Siğilleri yok etmek için cilt doktorunuzla konuşun. En yaygın üç tedavi; onları dondurmak, yakmak ya da bir lazerle yok etmektir. Benzer şekilde, bu yöntemler, siğilin bulunduğu yere de bağlı olacaktır. Genellikle konu parmaklarda yer alan siğiller olduğunda…

Bu kadar ağır bir durumda görünmeseler bile bunları en kısa sürede yok etmeniz çok önemlidir. Bu sayede, vücudun geri kalan kısmına ya da başka bir kişiye, özellikle parmak gibi çok açık alanlarda yayılmasını önlersiniz.

siğili yok etmek

Siğili yok etmek için çözüm

1. Siğili yok etmek için incir ağacı sapı

İncir ağacı sapı çok eski ve etkili bir reçetedir. Bunla ilgili en güzel şey ise, ücretsiz olmasıdır. Ancak herkesin incir ağacına erişimi yoktur. İncir ağacı dalından ya da incir yaprağından bir incir toplayarak beyaz özü alabilirsiniz. Bu beyaz ve yapışkan sıvı, diğer maddelerin yanı sıra lateks de içerir.

  • Siğilin üzerine incir özünün bir damlasını uygulayın ve üzerine bastırmadan bir gazlı bez ile örtün. Sekiz saat bekletin ve tekrar uygulayın.

Her seferinde yeni ve taze kesilmiş bir ağaç kullandığınızdan emin olun. Siğillerinizi parmaklarınızdan yok etmek için bir hafta boyunca bu reçeteyi kullanın.

2. Sarımsak

tabakta sarımsak

Sarımsak, parmaklarınızdan siğillerinizi yok etmek için en yaygın doğal yollardan biridir. Bunları almak kolaydır ve diğer tedavilerden kaynaklanan yan etkilerden kaçınmak için bunları kullanabilirsiniz. Sarımsak, etkili ve güçlü bir antibiyotik ve antiseptik olarak hareket eder.

  • Siğillerinizle aynı büyüklükte, küçük bir sarımsak parçası kesin. Bu kısım önemlidir çünkü sarımsak çok güçlüdür, siğil etrafındaki sağlıklı cildi tahriş edebilir.
  • Sarımsak parçasını cildinize uygulayın ve bir bandaj kullanarak yerinde sabit tutun. Siğil düşene kadar her 24 saatte bir değiştirin.

3. Elma sirkesi

Elma sirkesi, her şey için kullanılabilecek bir reçetedir. Evde temizlik ürünü olmanın yanı sıra birçok sağlık ve güzellik uygulamasında da kullanılır.

Sirkenin asitleri ve enzimlerinin temizleme ve arındırma özellikleri, siğillerinizi yok etmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle siğilleri nazikçe ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Biraz elma sirkesi ile bir pamuk topunu ıslatın ve yatmaya gitmeden önce siğilin üstüne uygulayın.
  • Hareket etmesini önlemek için bir bandajla örtün ve gece boyunca etki etmesine izin verin.
  • Sabah, pamuk topunu çıkarın ve cildinizi yıkayın. Siğil tamamen kayboluncaya kadar bu uygulamayı her gece tekrar uygulayın.

Bu makaleye de bir göz atın:

Yassı Siğillerden Kurtulmak İçin 5 Tedavi

4. Muz kabuğu

Bunları atmadan önce muz kabuklarının sahip olduğu özellikler hakkında bilmelisiniz. Doğal salisilik asit içeriği, onları siğiller için mükemmel bir çözüm haline getirir. Çok yeşil olmayan ve aynı zamanda fazla olgun da olmayan bir muz kabuğuna ihtiyacınız vardır.

  • Kabuğun iç kısmını günde birkaç kez siğil üzerine sürün.
  • Geceleri, bir bandaj kullanarak siğilin üzerinde tutun.

Bu ilaç birkaç gün sonra size olumlu sonuçlar vermelidir.

muz kabuğu

5. Pelinotu

Çin tıbbı, siğilleri ortadan kaldırmak için yakı ya da moxa olarak bilinen eski bir reçete olarak kullanılır. Bunlar, lokal ve yoğun bir ısı yaratmak için cildin yakınına uygulanabilen kuru pelinotu ile yapılmış bir silindir ya da koni türüdür. Ek olarak, diğer birçok tıbbi sorunlar için de kullanılabilir.

Bu yöntem aynı zamanda siğilleri hemen hemen yok etmek için de kullanılır. Bununla birlikte, sadece Çin tıbbını uygulayan bir profesyonel bu tedaviyi uygulamalıdır. Avantajı ise, standart tıbbi yöntemlerden çok daha az agresif bir yöntem olmasıdır. Artık, cephanenizdeki tüm bu basit doğal reçeteler ile siğilleri bir anda yok etmemek için hiçbir mazeretiniz kalmadı.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.