Siğilden Kurtulmak İçin Hızlı, 9 Yol

Siğillerden kurtulmak mümkün mü? Pahalı tedaviler olmadan siğillerden hızlı bir şekilde kurtulmanın etkili yollarını sizinle paylaşacağız. 
Siğilden Kurtulmak İçin Hızlı, 9 Yol
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Ivan Aranaga Amengual

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Siğiller, ciltte ortaya çıkan, vasküler demetlerin genişlemesi ve üstte bulunan cildin sertleşmesiyle oluşan küçük kabarcıklardır. Bu kabarcıklar göze pek hoş gelmediği için estetik bir problem oluştururlar. Siğilden kurtulmak için, herhangi bir yara izi bırakmayan çok çeşitli tıbbi tedaviler bulunmaktadır. Bazıları, o kadar güçlüdür ki bir kaç dakika içinde siğillerden kurtulabilirsiniz. Ancak, bu tedavilerin çoğunun oldukça pahalı olduğunu belirtmek gerekir.

Bununla birlikte, doğa da size çok para harcamadan bu kabarcıklardan kurtulabileceğiniz yollar sunmaktadır. Ve tıpkı pahalı tedaviler gibi ciltte herhangi bir iz bırakmazlar. İşte, siğillerden kurtulmanın doğal ve etkili yolları:

1. Siğilden kurtulmak için sarımsak

Taze bir diş sarımsağı alın ve suyu çıkana kadar ezin. Ezdikten sonra siğilin üzerine sürün ve bir sargı bezi ya da kumaş parçası ile sarın. Karışımın sabit kalması için iyice sardığınızdan emin olun.

Etki etmesi için bir gece bekleyin ve ertesi gün bandajı çıkarın, bölgeyi iyice yıkayın. Siğil kuruyup düşene kadar aynı işlemi her gün tekrarlayın.

2. Siğilden kurtulmak için elma sirkesi

elma sirkesi

Elma sirkesi, bu küçük kabarcıklardan kurutmak için idealdir. Tek yapmanız gereken küçük bir sargı bezi almak ve üzerine üç damla elma sirkesi dökmek. Sargı bezini siğilin üzerine koyun ve sarımsak tedavisinde olduğu gibi bence boyunca etki etmesini bekleyin.

Bu işlemi beş gün üst üste hiçbir günü atlamadan tekrarlayın. Mümkünse, sargı bezini her sabah değiştirin.

3. Siğilden kurtulmak için muz kabuğu

muz kabuğu

Muz kabuğunu atmayın! Saklayın ve siğillerinin üzerine sürün. Gün boyunca aklınıza geldikçe tekrarlayın ya da bir parça muz kabuğunu siğilin üzerine koyun ve bantlayın. Bir gece etki etmesi için bekleyin. Bu yöntemle iki hafta içinde sonuç alabilirsiniz.

4. Selobant

Siğilin üzerine küçük bir parça selobant yapıştırın ve altı gün bekleyin. Sonra siğili ıslatın ve düşene kadar işlemi tekrarlayın. Bu yöntemle siğilden kurtulmanız bir aydan fazla sürebilir.

5. Soğan suyu

soğan

Soğan, siğillerle ve siğile sebep olan virüsle savaşmak için harikadır. İşin sırrı, soğanı kesip bir gece boyunca kasede tuz ile bekletmektir. Sabah, suyunu ayırabilir ve uyumadan önce doğrudan siğilin üzerine sürebilirsiniz. Yaklaşık 12 gün içinde sonuçlarını görebilirsiniz.

6. Hint yağı

Hint yağı, dört haftadan kısa sürede rahatsız eden siğillerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir miktar karbonatı yapışkan macun kıvamına gelene kadar Hint yağı ile karıştırın. Karışımı siğilin üzerine sürün ve yara bandı ya da sargı bezi ile üzerine kapatın.

7. C Vitamini

c vitamini

C vitamini tabletini biraz suyla ezerek macun haline getirin. Karışımı doğrudan siğil olduğu bölgeye uygulayın ve 20 dakika boyunca etki etmesini bekleyin. Her gün tekrarlayın. C vitamininin asit pH’ı, kısa zamanda siğile etki eder.

8. Esansiyel çay ağacı yağı

Esansiyel çay ağacı yağı, cilt problemlerini iyileştiren güçlü tıbbi özelliklere sahiptir. Anti-mikrobiyal, anti-bakteriyel ve anti-fungaldir. Doğru bir şekilde kullanmak için bölgeye bir kaç damla damlatın. Günde 3 defa tekrarlayın. Pek çok ev tedavisinde olduğu gibi etki etmesi biraz zaman alır ancak harika sonuçlar elde edersiniz.

9. Aloe vera

aleo vera

Aloe vera, cilt sorunlarınlarıda kullanılan temel ev tedavilerinden biridir. Esansiyel çay ağacı yağı gibi, anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Günde sadece üç kez siğillere uygulayarak, bir kaç gün içinde hiçbir iz bırakmadan siğillerden kurtulabilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.



Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.