Ellerinizi Yumuşatacak Şekerli Doğal Peeling

Ellerimiz, söz konusu güzellik rutini olduğunda en çok ihmal edilen bölgelerden birisidir. Bu şekerli doğal peeling ile ellerinizi nasıl şımartacağınızı öğrenin!
Ellerinizi Yumuşatacak Şekerli Doğal Peeling

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Gün içinde hep kullandığımız ellerimiz, söz konusu güzellik rutini olduğunda en çok ihmal edilen bölgelerden birisi oluyor. İşte bu yüzden ellerinizi yumuşatacak bir şekerli peeling tarifi paylaşmak istiyoruz.

Vücudumuzun bu kısmı, ne yazık ki vücudun diğer bölgelerine oranla daha kolay bozulan, hassas bir deri ile kaplıdır.

Ellerimiz direkt olarak güneş ışınlarına, toksinlere ve birçok üründe bulunan kimyasal bileşenlere maruz kaldığında erken yaşlanmanın risklerini de taşımaya başlar.

Aslında çok genç yaşlardan itibaren eller, leke, kırışıklık ve diğer hoş olmayan değişiklikleri geliştirmeye yatkın haldedir.

Şansımıza ellerimize harika gelecek birçok ürün vardır. Bu ürünler ellerimizi nemli, yumuşak ve güzel tutmaya yardımcı olurlar.

Ellerinizi yumuşatacak ürünler

Ellerinize bakım yapacak ürünler arasında doğal malzemelerle ellerinizi sağlıklı tutmanızı sağlayan ev yapımı alternatifler de bulunmaktadır.

Bu makalede, kötü bir görüntüye neden olan ölü hücreleri ve ellerinizdeki diğer kusurları gideren şekerle yapılmış peeling hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz.

Bu tarifi mutlaka deneyin!

Ellerinizi yumuşatacak şekerli peeling

ellerinizi yumuşatacak peeling tarifi

Bilhassa görünüşünde değişiklikler çoktan başlamış ise, bu şekerli doğal peeling ellerinizin görüntüsünü düzeltebilir.

Birçok tarifte şeker normalde bir tatlandırıcı olarak kullanılsa da, on yıllar önce bu madde kadınlar tarafından doğal bir kozmetik ürünü olarak kullanılıyordu.

Şekerin aşındırıcı etkisi ve nemlendirici gücü, yüzeyde sıkışmış ölü deriyi ve diğer kusurları gidermek için dermis üzerinde kullanılabilir niteliktedir.

Bu esnada gözenekleri iyice temizleyerek genellikle siyah nokta ve sivilceye neden olan yüz kirlerini de ortadan kaldırır.

Bunların yanında, şeker glikolik asit olarak bilinen bir maddeyi bünyesinde barındır. Bu madde, ölü hücreleri temizler ve cilt bakım ürünlerinin çoğunlukla cilt üzerinde bıraktığı kimyasal artıkları ayıklamanıza da yardımcı olur.

Tarifini paylaşacağımız peelingi uyguladıktan sonra ellerinizin daha yumuşak olduğunu hissedeceksiniz, cildiniz yeniden canlanacak ve lekelerin ve diğer değişikliklerin ortaya çıkma ihtimali en aza inecek.

Bu tarifin en güzel tarafı ise oldukça erişilebilir olmasıdır. Sonuçta şeker oldukça ucuz bir üründür ve mevcut pazar içerisinde birçok farklı çeşidini bulmanız mümkündür.

Ellerinizi yumuşatacak şekerli peeling nasıl hazırlanır

şekerli peeling kase içinde

Elleriniz için yaptığınız bu peelingi, dirsekleriniz ve dizleriniz gibi kuru olan diğer bölgeleriniz için de kullanılabilirsiniz.

Bu tarifin ana içeriği şekerden oluşmaktadır. Bunun yanında, uygulamayı kolaylaştırmak adına az miktarda Hindistan cevizi yağı da içermektedir.

Dolayısıyla bu yağlı ürün temel yağ asitlerini ve E vitamini içerisinde barındırır. Bu iki bileşik cilt sağlığı için oldukça önemlidir.

Ayrıca bu tarifi ellerinize uygulamak kolajen ve elastin üretimini artıracaktır. Bunlar,  genç cildi korumakla sorumlu olan maddelerdir.

Bunlara ek olarak, kırışıklık ve erken yaşlanma belirtilerini azaltacak güçlü bir antioksidan etkiye de sahiptir.

Ekstra nem ve besin maddesi verdiği için tırnaklar için de faydalı olacaktır.

Nasıl yapılacağına bir göz atalım.

Malzemeler

 • Bir su bardağı toz şeker (300 gram)
 • Yarım su bardağı organik Hindistan cevizi yağı (120 gram)
 • 1 kapsül E vitamini (tercihen)

Gereçler

 • 1 adet hava geçirmez cam saklama kabı
 • 1 adet tahta kaşık

Yöntem

 • Toz şekeri hava geçirmez cam kabın içine dökün ve ardından organik Hindistan cevizi yağını içerisine ekleyin.
 • Her iki malzemeyi de tahta kaşık ile karıştırdığınızdan emin olun, kusursuz bir macun kıvamı elde edilinceye kadar karıştırmaya devam edin.
 • Cam kabın kapağını kapatın ve serin, kuru bir yerde muhafaza edin.
 • İsteğe bağlı olarak nemlendirme etkisini ve dayanıklılığını arttırması amacıyla bir adet E vitamini kapsülünü karışımın içine ekleyebilirsiniz.

Nasıl uygulanır

ellerinizi yumuşatacak şekerli doğal peeling
 • Bu peelingi uygulamadan önce ellerinizi hafif bir sabunla iyice yıkayın.
 • Ellerinizi kuruttuktan sonra ihtiyacınız olan miktarda peelingi elinize alın ve yumuşak dairesel hareketlerle her iki elinizi de ovalayın.
 • 15-20 dakika bekleyin ve ardından durulayın.
 • Ellerinizi korumak için haftada üç kez uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Anında daha yumuşak, daha temiz ve daha genç görünen bir cilde sahip olacaksınız. Bununla birlikte, bu peelingi düzenli olarak kullandığınızda birçok faydasını daha görebileceksiniz.

Örnek vermek gerekirse birkaç hafta kullandıktan sonra, ellerinizde bulunan lekelerin ve kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

Tüm bunlara ek olarak bu karışım, cildinizi tozlardan ve sert kimyasal maddelerden korumanıza yardımcı olur.

Bu tarifi evinizde hazırlayın ve yukarıda belirtilen adımları izleyerek kullanmaya başlayın! Etkilerini hemen göreceksiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.