Evinizi Daha Rahat Hale Getirecek 5 Dekoratif Öge

Ev dekorunuza sıcaklık katmak istiyorsanız bu yazıyı kaçırmamalısınız. Bu hedefe ulaşmak için size en iyi dekoratif unsurları bu makalemizde anlatacağız.
Evinizi Daha Rahat Hale Getirecek 5 Dekoratif Öge

Tarafından yazılmıştır Antonella Grandinetti

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Ev dekorasyonunuza sadece birkaç unsur ekleyerek evinizi daha rahat hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu yazıda, hangi dekoratif unsurların eviniz için istediğiniz stile ulaşmanıza yardımcı olabileceğini keşfedin. Unutmayın: Eviniz sığınağınız olmalı ve misafirlerinizi ağırlamalıdır.

Bazı fikirleri görmeye hazır mısınız?

Evinizi daha rahat hale getirmek için tavsiyeler

1. Evinizi yastıklarla daha rahat hale getirin

renkli yastıklar
Yastıklar sizi dinlenmeye davet eder. Farklı renkleri karıştırın ve birleştirin veya ekstra kumaşla yenilerini yapın.

Yastıklar, evinizin daha rahat olmasına yardımcı olabilir. Aptalca bir şey gibi görünüyor, ama şöyle: yastıklar insanların kendilerini rahat ve hoş hissetmelerine yardımcı oluyor. Bu yüzden tereddüt etmeyin ve dekorunuza ekleyin.

Koltuklarınıza farklı büyüklükte yastıklar koyabilir, hatta artık kumaştan veya evinizdeki eski kıyafetlerden yararlanarak kendiniz yapmak için bir patchwork tekniği kullanabilirsiniz.

Bir başka güzel fikir de güzel baskılarla kocaman yastıklar yapmak ve bunları oturma odanızın bir tarafına yığmaktır. Çok misafiriniz olduğunda, oturmak için bu yastıkları kullanmalarını isteyin. Hatta bir Japon yemeği yapabilir ve bunu sehpada yiyebilirsiniz!

Çocuklarınız varsa, kullanmadığınız beşik şiltesi veya başka bir şilte ile bir okuma köşesi yapabilir ve en sevdikleri hikayelere dalarken rahat etmeleri için üstüne yeterince renkli yastık koyabilirsiniz.

2. Işıklar

Evinizi daha rahat hale getirmek için son derece önemli bir dekoratif unsur da aydınlatmadır. Doğal ışığın içeri girmesine izin veren ve tamamen açılabilen perdeleri seçin. Ek olarak, evinizdeki farklı ışıkları ve lambaları iyi seçmek önemlidir.

Çoğu zaman evdeki ışıklara ve lambalara dikkat etmiyoruz ve bu bir hata. Aydınlatma, bir odaya sıcaklık katmanın anahtarıdır. Ampul alırken doğal ışık veren ampuller aldığınızdan emin olun.

Lambalarla ilgili olarak, bir koltuğun hemen yanında okumak için duran bir lamba mükemmel olabilir. Kitaplık veya tablo gibi belirli alanları aydınlatmak için ışıklarla da oynayabilirsiniz.

Oturma odanızda karartma lambasına ne dersiniz? Veya bir lav lambası veya biraz mum?

Düşük ışık veren bu seçenekler, gece evinize sıcaklık katmak için mükemmeldir.

3. Ahşap evinizi daha sıcak hale getirir

evinizi dekore edin

Ahşap kullanmak, evinizi daha rahat hale getirmek için en yaygın taktiklerden biridir. Bir ahşap zemin, uzun doğal ahşap veya boyalı süpürgelikler, rustik ahşap mobilyalar, vb. Odaya aradığınız sıcaklığı vermek için her şey bir araya getirilir.

Renklerle biraz da oynayabilirsiniz. Kahverengiler, portakallar ve sarılar mekana sevimli bir stil katacaktır. Ek olarak, bu hissi pekiştirmek için mobilyalarda veya sepetlerde hasır kullanabilirsiniz.

4. Evinizi halılarla daha rahat hale getirin

Kilimler, bu makalenin amacına ulaşmanıza yardımcı olabilir. Nötr renkleri kullanabilirsiniz ancak sıcak tonları aramanızı öneririz. Bunları nereye koyduğunuza özellikle dikkat edin: koltuğun altına, okuma köşesine veya yatağın altına koymak güzel seçenekler olabilir. Fikrin amacı rahatlamaya davet etmektir.

5. Battaniyeler

evinizi dekore edin

Battaniyeler, bir odayı dekore ederken başka bir iyi numaradır. Bunları bir koltuğun yan tarafına katlayabilir veya hatta biraz asılı bırakabilirsiniz.

Kim koltuğunuza yastık ve battaniyelerle yaslanmak istemez ki?

Tıpkı yastıklarda olduğu gibi, renkler, dokular (dokuma veya imitasyon kürk) ve baskılarla oynamanızı tavsiye ederiz. Hayal gücünüzü serbest bırakın ve oturma odanıza battaniyelerin arasından renk katın.

Evinizi daha da rahat hale getirmek için aklınızda başka değişiklik fikirleri var mı?

Fikirlerimizi fotoğraflar, resimler ve sıcak bir tarz için sevdiğiniz her şeyle birleştirin!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Mendoza, E. (2017). Diseño de Interiores. Manual de Diseño de Interiores.
  • Pérez Jaimes, A. E. (2004). Diseño interior: solución integral a los espacios. (Spanish). INTERIOR DESIGN: INTEGRAL SOLUTION FOR SPACES. (English).
  • Migoya, P. (2010). El color en el diseño de interiores. Proyecto de Interiores.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.