Evinizi Organize Etmek için 13 Hızlı ve Kolay Yol

Evinizin düzenli olmasını istiyorsanız bu hızlı ve kolaylıkla uygulanabilen yöntemlerden bazılarını deneyin!
Evinizi Organize Etmek için 13 Hızlı ve Kolay Yol

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Evinizi organize etmek zaman alabilir. Her köşeyi temizlemek bunun için yeterli değildir. Aynı zamanda her şeyi ortadan kaldırmanız da gerekebilir. Her şeyi koyacak birçok araç olmasına rağmen, bazen evinizi organize ederken düzenleyemediğiniz eşyalarınız olabiliyor.

Ancak birkaç dakika içinde evinizin yeni gibi görünmesini sağlayacak birçok yöntem vardır. Bu yazıda, evinizi organize etmek için kullanabileceğiniz 13 kolay yoldan bahsedeceğiz. Böylece bunları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Not edin!

1. Evinizi organize etmek için eski ayakkabılığınızdan faydalanın

temizlik malzemelerini koyacak yer
  • Basit bir ayakkabılığı tüm temizlik ürünlerinizin saklayabileceğiniz bir  alana dönüştürebilirsiniz.
  • Ayakkabılığın birkaç bölmesi olduğu ve herhangi bir yere yerleştirilebildiği için, genellikle evinizde biriken kavanozları koymak için de yararlı bir araç olacaktır.

2. Basketbol ve futbol toplarını düzenleyin

duvarda spor malzemeleri

Her yerde çocuklarınızın spor malzemeleri varsa ve hepsini nasıl tek bir yerde toplayacağınızı bilmiyorsanız, evinizi organize etmek için elastik spor bantlarını kullanarak onları bir yerde tutabilirsiniz.

3. Yumurta kartonlarını atmayın

yumurta kartonlarının kullanımı

Yumurta kartonlarının ne kadar kullanışlı olduğunu daha önce hiç düşünmüş müydünüz? Bu karton parçalar dikiş araçları veya mücevher gibi küçük nesneleri depolamak için idealdir.

4. Mıknatıslı kutular kullanın

mıknatıslı baharatlık

Mıknatıslarla birlikte üretilen kutular özellikle çok küçük mutfaklarda yerden tasarruf etmek için çok idealdir. Örneğin bu kutuları buzdolabınızın kapağına koyabilirsiniz. Ayrıca, günlük olarak kullandığınız baharatları da bu kutularda saklayabilirsiniz.

5. Tişörtlerinizi çekmeye dik olarak koyun

tişörtleri çekmeceye dik koymak

Kıyafetlerinizi düzenli saklamak ister misiniz? Size yardımcı olacak basit bir numara, tişörtlerinizi katlamak ve bunları dikey olarak çekmeceye koymaktır. Böylece kıyafetleriniz daha az yer kaplar ve giymek istediğinizde bir sonraki seferde onları bulmanızı kolaylaştırır.

6. Buzdolabına kutular koyun

buzdolabını düzenlemek

Eğer küçük kutular satın alır ve bunları buzdolabınıza koyarsanız, buzdolabınızı daha düzenli tutmuş olursunuz ve aradıklarınızı çok daha kolay bulursunuz.

7. Makyaj malzemelerinizi duvara asın

makyaj malzemelerini düzenlemek

Basit bir manyetik tahta, makyaj ürünlerinizi düzenlemek için mükemmel bir alternatif olabilir. Üstelik bu fazla vaktinizi de almaz. Makyaj malzemelerinizin altına küçük bir mıknatıs koyarak, her zaman el altında olmasını sağlayacak şekilde tahtaya yapıştırabilirsiniz.

8. Kendi banyo rafınızı yapın

banyo-rafı yapmak

Tuvaletinizin dağınık olduğunundan şikayetçiyseniz, reçel kavanozlarıyla veya hırdavat dükkanlarında bulabileceğiniz boru tutucusu gibi benzer bir şeylerle kendi rafınızı oluşturun. Böylece yalnızca küçük nesneleri el altında tutmakla kalmaz, aynı zamanda banyonuzda bir dekorasyon da yapmış olursunuz.

9. Mutfağınıza manyetik çubuklar koyun

bıçak için manyetik çubuk

Mutfağınızda bir yere manyetik bir çubuk montelerseniz, günlük kullanım için bıçaklarınızı elinizin altında tutabilirsiniz.

10. Dolaplarınıza yapışkan kancalar takın

kapının arkasına asılmış takılar

Kıyafet dolaplarınıza birkaç yapışkan kanca takarsanız kolyelerinizi, bileziklerinizi ve diğer mücevherlerinizi burada tutabilirsiniz. Bu basit yöntem, hem yerden tasarruf etmenize hem de kullanmak istediğiniz tüm aksesuarları elinizin altında tutmanıza yardımcı olur.

11. Eski kutularınızı kullanın

eski kutuların kullanımı

Yiyecek kutuları aksesuar veya küçük nesne düzenleyicileri oluşturmak için yeniden kullanılabilir. İyice yıkadıktan sonra bu kutuları istediğiniz gibi boyamak ve süslemek için tüm yaratıcılığınızı kullanın.

12. Bilekliklerinizi düzenlemek için şişe kullanın

şişelere geçirilmiş bileklikler

Tüm bileklikleriniz birbirine karışmış durumda mı? Basit bir cam şişe kullanarak bütün bu karmaşaya elveda deyin. Bunun için şişeyi iyice yıkayın, ardından istediğiniz gibi tasarlayın. Aslında, resimdeki gibi güzel bir düzenleyiciye sahip olmak isterseniz, şişeleri tahta bir çekmeceye yerleştirebilirsiniz.

13. Gözlüklerinizi askıya asın

askıya asılı gözlükler

Askı kullanımını sadece kıyafetlerle sınırlasak da, bu basit yöntemle en sevdiğiniz gözlükleri düzenleyebilirsiniz. Bu yalnızca yerden tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gözlüklerinizin çizilmesini de önler.

Evinizi dekore etmek için bahsettiğimiz tüm bu yöntemleri denemeye hazır mısınız? Artık nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Bir sonraki sefer bunları mutlaka deneyin!

İlginizi çekebilir ...
Küçük Mutfaklar için 4 Harika Dekorasyon Fikri
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Küçük Mutfaklar için 4 Harika Dekorasyon Fikri

Mutfağın küçük olması dağınık olması ile eş anlamlı değildir. Tam aksine, küçük mutfaklar ve hatta tüm küçük alanlar daha düzenli olmalıdır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.