Gerçek Arkadaşlar Bulmanın Yolu

5 Ekim, 2018
Gerçek bir arkadaş bizim için başka kimsenin yapamayacağı şeyler yapar. Gerçek arkadaşların yaptıkları şeyleri nasıl tanımlayacağımızı bilmek, sadece onları tanımak için değil, aynı zamanda eylemlerine karşılık vermek için de önemlidir.

Gerçek dostların bir elin parmaklarını geçmeyeceğini söylüyorlar. Onlar her zaman bizim tarafımızda olan, bizi dinleyen ve içimizdeki en iyi şeyleri ortaya çıkaran insanlardır. Onlar özel arkadaşlar listesindedir. Bu yazıda, onları tanımlamak için neler yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

Gerçek arkadaşlar ne yapar?

Bazıları için, gerçek arkadaşlarının kim olduğunu ve sadece çıkarları ya da gizli nedenleri için kendi taraflarında olanları tanımlamak kolaydır. Bunun nedeni, gerçek arkadaşlarımızın bizim için başkalarının yapmadığı şeyleri yapıyor olmalarıdır. Yanınızda olan bir sürü insan listeleyeceğimiz şeyleri yapıyorsa, çok şanslısınız!

1. Benlik saygınızı artırır

kızlar el ele

Kendinizi düşmüş hissettiğinizde, saatlerce içinizi dökmenize, çığlık atmanıza, ağlamanıza ya da konuşmanıza izin verir. Ve sonunda, tüm yeteneklerinizi ve olumlu yönlerinizi vurguladığı için daha iyi hissedebilirsiniz. İyi bir arkadaş her zaman, kötü hissettiğiniz anlarda bile, benlik saygısı ve ruh halinizi artırmaya çalışır.

2. Sizi destekler

Kararlarınız ne olursa olsun, sizinle aynı fikirde olmasalar bile, seçtiğiniz yolda size eşlik edeceklerdir. Size desteklerini bir mesaj, öğleden sonra buluşma, kucaklama ve hediye ya da kart gibi bir jestle verirler.

3. Onlar sizi %100 dinler

kahve zamanı

Bu gerçek arkadaşların ana özelliklerinden biridir. “Sizi dinlerler” dediğimiz zaman, söylediğiniz her şeye, tekrarlama, karamsarlık, mutsuzluk ya da öfke dolu olsa da dikkat edip, özen göstermelerinden bahsediyoruz. Gerçek arkadaşlar yanınızda (ya da telefonun diğer ucunda) saatlerce zaman geçirerek şikayetlerinizi, birine kızgınlığınızı dinleyebilir, sizi güldürebilir, sizinle gülebilir ve çok fazla ayrıntı içeren bir hikayeyi paylaşabilir.

4. Kendinizi rahat hissetmenizi sağlar

Harika bir arkadaşınız olduğunda, olmadığınız biri gibi davranmaya gerek yoktur. Gerçek arkadaşlarınız olduğunda, herhangi özel bir şey yapmanıza ya da onları etkilemeye çalışmanıza gerek yoktur. Onlarla, ne dediklerini takip etmek zorunda olmadan konuşabilirsiniz. Onlara gerçekte kim olduğunuzu ve aslında tıpkı evde olduğu gibi nasıl rahat olabileceğinizi maskesiz olarak gösterebilirsiniz.

5. Size yardımcı olur

el ele

Önemli bir karar vermeniz gerektiğinde ve bundan emin değilseniz, muhtemelen size fikir vermesi için en iyi arkadaşınıza söylersiniz. Ya da belki de, kendinizi hazır hissetmediğiniz bir şey yapmak zorunda olduğunuzda, o özel kişinin yardımını ararsınız.

Gerçek arkadaşlar bize durumu nasıl algıladıklarına dair değerli tavsiyelerde bulunurlar. İhtiyacımız olduğunda bize bir kulak verirler, sarılırlar, elimizi tutar ve destek olurlar. Ayrıca, biraz kayıp hissettiğimizde kendimizi yeniden bulmamıza yardım ederler. Eğer her ne sebeple olursa olsun, durumlar iyi değilse, dayandığımız “kaya” olurlar.

6. Sizin için zaman ayırır

Gerçek arkadaşlar konu beraber vakit geçirmek ya da konuşmak olduğunda mazeretler yaratmaz çünkü her zaman bizimle birlikte olmak isterler. Hepimizin kendine ait sorumlulukları, çalışmaları ve yapacakları var; ama eğer arkadaşlık gerçekse, o arkadaş sizi görmek için her an zaman ayırabilir.

Gerçek arkadaşların kullandığı bazı ifadeler:

  • “İş ve ders arasında kahve içmek için 15 dakikam var.”
  • “Doktora gitmek zorundayım. Oradan çıktığımda, bir selam vermek için sana uğrayacağım. ”
  • “Perşembe gecesi için plan yapma, yemeğe çıkıyoruz.”

Aksine, birisi her zaman meşgulse, planları her zaman iptal ediyor ya da her zaman beraber vakit geçirmeyi imkansız hale getiriyorsa, bu kişi arkadaşlık için zaman ayırmıyor demektir. Aslında bu kötü bir şey olmayabilir. Belki zor bir dönemden geçiyordur. Ancak bu kişiyi koşulsuz bir arkadaş olarak görmemelisiniz.

7. Size doğruyu söyler

arabada kızlar

Kendinizi dürüst ve samimi olan insanlarla kuşatmanız çok önemlidir. Bunun nedeni, yalnızca size istediğiniz şeyleri söyleyenler tarafından çevrelenmeniz iyi şeyler getirmemesidir. Bir elbise üzerinizde iyi görünmezse, gerçek bir arkadaş bunu size söyleyecektir. Tıpkı sevgilinizin size uygun olmadığını düşündüğünde, bunu saklayamaması gibi … Ayrıca, kötü bir karar verdiğinizi düşünüyorsa, bunu size söyleyen ilk kişi olacaktır.

Bir ilişkide içtenlik çok önemlidir (arkadaşlık, iş ortakları, aile …). Bundan dolayı, her zaman kulağa bazen acı gelse bile size gerçeği söyleyen arkadaşlara sahip olmak önemlidir.

8. Size saygı duyar

Gerçek arkadaşlar her zaman yanlarında olmanız için sizi “zincirlemez”. Yapacak başka şeyleriniz ve zaman geçirmeniz gereken diğer insanlar olduğunu anlarlar. Ayrıca, her ne sebeple olursa olsun yalnız kalmak istiyorsanız size saygı duyarlar. Saygı, bir dostlukta çok önemlidir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, kişinin kişisel alanına saygı göstermektir.

9. Sizi affeder

kızlar

Gerçek bir dost, bir insan olduğunuzu ve hata yapabileceğinizi bilir. Bu yüzden, söylediğiniz ya da yaptığınız bir şeyden pişman olduğunuzu gösterirseniz, sizi affetmek konusunda sorun yaşamazlar. Gerçek arkadaşlık hataları kalpten gelerek ve ilişkinizi, beraber geçirdiğiniz zamanı ön planda tutarak affetmektir.

10. Sizi daha iyi bir insan yapar

Gerçek arkadaşlara sahip olmak istiyorsanız, vermeyi öğrenmelisiniz. Çünkü vermek istemediğiniz şeyleri kimseden alamazsınız. Sadece bir kişi çaba gösterirse, dostluk işe yaramaz ve her iki kişi de birbirinin büyümesinden ve duygusal bağlarının gelişmesinden sorumludur. Bu, herhangi bir ilişki türü için geçerlidir: hayat ortakları, aile, çalışma ortamları vb.

Gerçek arkadaşları yanınızda tutmak istiyorsanız, bunun için çalışmanız gerekir. Bu, her zaman konuşan kişi değil, aynı zamanda dinleyen kişi de olmanız anlamına gelir. Saygılı ve dürüst olmanız çok önemlidir ve onların daha iyi bir insan olmalarına yardımcı olmanız gerekir. Herhangi bir durumda onların yanında olmanız ve büyümelerine yardımcı olmak için onlara bakış açınızı sunmanız gerekir.

Yani, arkadaşlarınız için bahsettiğimiz her şeyi yaparsanız, güvenebilecekleri ve her zaman birlikte vakit geçirmek istedikleri biri olacaksınız.