Göz Altı Morluklarını En Aza İndirin

Koyu halkaları mimimuma indirmek ve geri gelmelerini önlemek için iyi bir uyku programına, dengeli bir diyete ve birtakım doğal reçetelere ihtiyacınız vardır.
Göz Altı Morluklarını En Aza İndirin
Maricela Jiménez López

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Maricela Jiménez López.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Birçok insan, kendilerini rahatsız eden bir görüntüye neden olan göz altı morluklarını minimuma indirmeye çalışıyor. Kendilerine olan güvenleri, doğal güzellik ve gençliğe bir darbe tadındaki bu yorgun görünümlü gözlerle sarsılıyor.

İşte size iyi bir haber: bu problemi tedavi etmenin yolları var! Ve doğal reçeteler bunu başarmak için harika seçenekler. Bu nedenle, bu yazıda sizin için göz altı morluklarını en aza indirmenize yardımcı 5 doğal reçeteyi bir araya getirdik.

Göz altı morlukları nelerdir?

Gözlerin alt kısmındaki deride çok fazla melanin üretildiği zaman koyu halkalar oluşur.

Bununla birlikte, bu durumu tetikleyen hem genetik hem de çevresel başka birçok faktör vardır. Bu nedenle görünümleri günden güne değişebilir.

Göz altı morluklarının ana nedenleri

İnsanlarda göz altı morluklarının başlıca nedenlerinden bir tanesi, özellikle de gözün alt kısmında, ince ve hassas bir cilde sahip olmaktır. Yaşlanmak ve güneşe maruz kalmak cildinizi kurutur ve cildinizin daha koyu ve daha gevşek görünmesine neden olur.

Bununla birlikte, deneyebileceğiniz bin bir türlü doğal çözüm vardır. Gelin onlara birlikte göz atalım!

Bu doğal reçetelerle göz altı morluklarını minimuma indirin

1. Buz gibi soğuk kaşıklar

göz altı morlukları

Bu, gözlerinizin alt kısmındaki mavimsi veya şişmiş halkaları uyarmak için son derece kolay bir çözümdür. Soğuk, iltihabı azaltmak ve gözlerinizin altında torbaları küçültmek adına oldukça etkilidir.

İşte yapmanız gereken şey:

 • İki tane kaşığı soğuması için geceden buzdolabına koyun.
 • Sabahları, kaşıkları direkt olarak gözlerinizin üzerine uygulayın, soğuğun daha hızlı etki etmesi için hafifçe bastırın.
 • Alternatif olarak, buz küplerini bir bezle sarabilir ve bölgeye uygulayabilirsiniz.

2. Yeşil çay poşetleri

Yeşil çay, içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde yaşlanmayı yavaşlatabilir ve cildinizdeki koyu lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle göz altı morluklarınız varsa mükemmel bir reçetedir.

 • Bir fincan ılık suya iki tane yeşil çay poşetini koyun ve 20 dakika bekletin.
 • Yatmadan en az üç saat önce göz bölgenizin üzerine bastırın.
 • Bir hafta içinde sonuçları göreceksiniz.

3. Soğuk süt

bir bardak süt

Bu doğal reçeteyi hayatın koşuşturmacasına sığdırmak kolaydır. Sütteki yağ cildinizi nemlendirecek ve yumuşatacak, soğuk ise şişkinliği hızla azaltacaktır.
 • İki pamuk topunu soğuk süte batırın.
 • Sonra, mor halkaların üzerine yerleştirin.
 • Birkaç dakika etki etmesini bekleyin.

4. Salatalık dilimleri

Salatalık dilimleri, dünyanın dört bir yanında en çok bilinen ve sevilen reçetelerden bir tanesidir. Salatalık, kafeik asit ve C vitamini içeriğinden dolayı yüz bölgesindeki şişkinlikleri azaltmaya yardımcı olur. Artı, neredeyse hiç çaba gerektirmez!

 • Salatalığı soyun ve iki dilim halinde kesin.
 • Birkaç saat soğuması için buzdolabında bekletin.
 • Yeterince soğuk olduklarında, dilimleri dolaptan çıkarın ve gözlerinizin üzerine koyun.
 • 15 dakika tutun, sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

5. Yumurta akı

yumurta ve havlular

Yumurta akı, göz altı morluklarını minimuma indirme özellikleriyle bilinmese de çok etkili bir reçetedir. Kan dolaşımını iyileştirmeye ve cildi yumuşatmaya yardımcı olan B12 vitaminini içerir.
 • Bir yumurtanın beyazını yoğun bir köpük oluşturana kadar çırpın.
 • Ardından, gözlerinizin altındaki cildin üzerine bu köpüğü sürmek için bir fırça kullanın.
 • 15 dakika bekletin ve sonra bol miktarda soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

Göz altı morluklarını minimuma indirmek için bu reçetelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Koyu renk halkaların görünümünde azalmaya ve az sıklıkla ortaya çıkmalarına yardımcı olacaklar.

Şimdi ne yapacağınızı biliyorsunuz, devam edin ve doğanın size sunduğu hediyelerden yararlanın – her birini uygulamak gerçekten çok kolay!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.