Göz Altı Torbaları Makyaj Hileleriyle Nasıl Saklanır?

Eğer uykunuzu alamadıysanız veya uzun süre uykusuz kaldıysanız, gözlerinizin altında torbalar oluşabilir. Eğer bu problemi günlük hayatınızda yaşıyorsanız sizin için birkaç önerimiz var.
Göz Altı Torbaları Makyaj Hileleriyle Nasıl Saklanır?

Son Güncelleme: 21 Şubat, 2019

Eğer çok belirgin bir hal almışsa, göz altı torbaları gerçek bir sorun haline gelebilir. Ancak merak etmeyin, gözünüzün altındaki torbalar  hoşunuza gitmiyorsa buna katlanmak zorunda değilsiniz. Bu yazıda, göz altı torbalarınızı gizlemenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını bulacaksınız.

Yüzünüz yorgun görünebilir; bu, her insanın sıklıkla yaşadığı normal bir durumdur. Yorgunluk en beklemediğiniz anda ortaya çıkabilir. Gözlerinizin altında zaman zaman torbalar oluşuyorsa sakın kötü hissetmeyin. Son zamanlarda yeteri kadar uyuyamıyorsanız veya uyku rutininizde herhangi bir değişiklik yaptıysanız bu yazıda bahsedeceğimiz ipuçlarına mutlaka göz atın.

Göz altı Torbalarını Kolaylıkla Yok Edin

yakın çekim kırışık göz

Göz altı torbaları için en çok tavsiye edilen uygulamaları aşağıda sizin için listeledik. Bu yöntemleri uygulamak oldukça basit; çok kolay bir şekilde daha genç ve yenilenmiş görüneceksiniz.

  • Kapatıcı kullanın. Kapatıcı (krem formunda olanları kullanmanızı tavsiye ediyoruz) kullanırsanız eğer hem cildinizi nemlendirmiş hem de kusurlu bölgeleri gizlemiş olursunuz.
  • CC (color correction) krem kullanın. Bu tür kremler kusurlu bölgeleri kapatmak için idealdir; çünkü yüzünüzdeki çizgileri daha da belirgin hale getirmez. Bu nedenle CC kremler en sık kullanılan kozmetik ürünlerinden birisidir.
  • Kapatıcıyı düzgün bir şekilde kullanın. Bu uyarı oldukça önemli, çünkü yüzünüze gerektiğinden fazla kapatıcı uygularsanız istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yeteri kadar kullanmaya özen gösterin.

Göz Altı Torbaları İçin Bazı Öneriler

göz altı torbaları için kremler

Göz altı torbalarını gizlemek istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelere dikkat edin:

  • Göz altı torbalarını kapatmak için, gözünüzün altına açık tonda gölgeler uygulamanız gerekir.
  • Birbirine yakın iki gözü biraz ayırmak istiyorsanız, kaşlarınızın altına açık tonda gölgeler uygulayın.
  • Göz pınarınızla kaşınızın arasında kalan bölgeye açık tonlar uygulayarak göz altı torbalarınızı gizleyebilirsiniz.
  • Yeşil ve mavi tonlarını çok fazla kullanmamaya özen gösterin, aksi takdirde göz altlarınızı iyice ortaya çıkarmış olursunuz.
  • Göz makyajında kahverengi veya gri tonlarını tercih edebilirsiniz.

Söz konusu göz altı torbaları olduğunda, hafif bir makyaj bu soruna çözüm olabilir. Muhtemelen gündüz ve gece farklı makyajlar uygulamak isteyeceksiniz, yine de bu yazıda bahsettiğimiz ipuçlarını takip edin. Unutmayın, makyaj yapıyorsanız eğer cildinize daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Her zaman kaliteli kozmetik ürünlerini tercih edin.

İlginizi çekebilir ...
7 Makyaj Hilesi: Harika Bir Görünüş İçin Deneyin
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
7 Makyaj Hilesi: Harika Bir Görünüş İçin Deneyin

Bu makalede harika görünmenize ve makyaj malzemelerinizi mükemmel şekilde saklamanıza yardımcı olacak birkaç makyaj hilesi sunacağız.