Graviola: Kanser Tedavisinde Doğal Mucize

Graviola: Kanser Tedavisinde Doğal Mucize
Maricela Jiménez López

Yazan ve doğrulayan doktor Maricela Jiménez López.

Son Güncelleme: 18 Kasım, 2018

Graviola kanser önlemi ve tedavisinde doğal bir seçenektir. Tüm faydalarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz!

Uzun bir süre, kanser gibi ölümcül hastalıkların tedavisi, vakaların çoğunda etkisi şüpheli olan “bilimsel yöntemler”e dayanmıştır. Halkın korkusu, tıbbi otoritelerin uyguladığı baskı ve kanser tedavisine adanmış ilaç laboratuvarları, insanların kansere yakalandıklarında doğal seçenekler aramasını engellemiştir.

Eğer ağır bir tedaviye maruz kalmak istemiyorsanız, etkinliği test edilip kanıtlanmış doğal tıbbi tedaviler bulunmaktadır ve resmi tedavilerin karşısında yükselmektedir. Bu tedavilerin çeşitli kanser tipleri için yapılan mevcut tedaviler kadar etkili, hatta daha da etkili oldukları ortaya konmuştur.

Hatta daha da iyisi, resmi tedavilerin sert yan etkileri (bağışıklık sistemi baskılanması, saç kaybı…) ve kemoterapinin ikincil yan etkileri (örn. kaşeksi olarak bilinen ciddi kilo kaybı) oluşmaz. Ayrıca sürekli ve kontrol edilemeyen kusma gibi durumlar çoğunlukla sadece hastalığa değil kimyasal tedaviye de bağlı olan üzücü sonuçlardır.

Graviolanın kaynağı, özellikleri ve yetiştirilmesi

Aslında kimse graviolanın nereden geldiğini tam olarak bilmemektedir. Pek çok kişi Orta Amerika yerlilerinin bunu tüm tropikal Amerika’da ve hatta Afrika’da ektiği ve yetiştirdiğini düşünür, çünkü doğal alanı nemli tropik bölgelerdir. Graviola yapraklarını döken bir ağaçtır, yılın belli zamanlarında yaprakları dökülür ve meyve vermez.

Çiçekleri ekim ve ocak ayı arasında ortaya çıkar ve aralık nisan ayları arasında meyve (enfes tarçın elması)  üretir. Graviola ağacı rüzgara, kuraklığa ve karıncaların verdiği hasara karşı dayanıklıdır.

Graviola ağacı, meyvesi olan tarçın elması sayesinde iyi bilinir.  Bu, cherimoya ve hint ayvasına çok benzer, dikenlerle kaplıdır ve çok sulu bir meyvedir. Çok serinletici ve lezzetli bir tadı olduğu için sıklıkla tatlı, şekerleme, marmelat ve serinletici içecek yapımında kullanılır.

Graviola kanser için doğal bir kemoterapidir

Bu yazımızda bilimsel ismi Annona muricata olan, tarçın elması-sursop olarak veya dünyanın çeşitli ülkelerinde değişik isimlerle tanınan (örneğin İspanyolca’da “guanábana” veya Kiswahilice’de “stafeli”) bir bitki olan graviola hakkında konuşacağız. Graviola ağacının doğal ortamı Orta Amerika’dır.

Bugün gravioladan bahsetmemizin ana nedeni ise kanserle doğal yoldan savaşma gücüdür. Bu gerçeği kanıtlayan pek çok çalışma bulunmaktadır.

Graviola kanser

ABD Ulusal Kanser Enstitüsü’nde 1976 yılında, graviolanın, halen kemoterapilerin en agresif bileşenlerinden birisi olan adriamisinden 10000 kat daha güçlü olduğu kanıtlanmıştır.

Ancak buna ek olarak geleneksel kemoterapiden köklü olarak farklı olan olağanüstü bir özelliği de vardır. Bu özellik ne mi? Kemoterapi, hasta hücrelerle normal hücreleri birbirinden ayıramadığından, kanser hücrelerine olduğu kadar sağlıklı hücrelere de saldırır.

Graviola ise sağlıklı hücrelere dokunmadan büyük bir güçle kanserli hücreleri yakalayarak 48 saat gibi kısa bir sürede büyümelerini yavaşlatır ve durdurur.

Graviola kanser ile savaşındaki faydalarını yapılan birçok çalışmada kanıtlamıştır. Hindistan’daki Purdue Üniversitesi’nde 1997 yılındaki bir çalışma, graviolanın kalp, prostat, meme, mesane, rektum, özofagus ve kalın bağırsak kanserlerindeki ve lösemi tedavisindeki etkinliğini ortaya koymuştur.

Kanser karşıtı özellikleri

İçeriğindeki doğal kemoterapötik kimyasal asetogenin sayesinde, adriamisinden (yapay kaynaklı toksik madde) 10000 kat daha güçlü şekilde kanserle savaşma yeteneğine sahiptir.

Doğal kemotaksi, bazı kimyasal maddeleri içeren hücrelere (kanserli ve kötü huylu hücrelere) saldırırken sağlıklı hücrelerin rahat bırakıldığı bir işlemdir. Halbuki yapay kemoterapiler serbest atış yaparlar, yani hem kanserli hem sağlıklı hücreleri yok ederek vücuda zarar verirler.

Uygun Dozaj

Graviola kullanmanın en iyi yolu, ezilmiş graviola yapraklarından bir karışımı kullanmaktır. Yemekten 15-20 dakika önce kapsül veya hap şeklinde kullanılır.

  • Önlem amacıyla: En uygun miktar yemeğe başlamadan yarım saat önce 500 mg.dır.
  • Tedavi amacıyla: Hastalığın tipi ve ciddiyetine göre, önlem için alınan dozun iki ile dört katı yani 1 veya en fazla 2 gram.

Diğer kullanım alanları: Graviola, doğal mucize

Graviola kanser ile savaş için kullanılsa da, antibakteriyel, antiparazit, spazm önleyici, kanamayı durdurucu, böcek öldürücü, kan basıncını düşürücü, antihelmintik (bağırsak parazitlerini yok edici)  özellikleri de bulunur. Bu nedenle, en azından önleyici amaçla kullanılan dozu almanızı öneririz. 

Biliyoruz ki graviola sağlıklı kalmanız için hakiki bir mucizedir ve mevcut doğal ilaçların en güçlü olanlarından birisidir. 


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.