Güzel Kaşlar İçin 12 Püf Nokta

· 21 Mart, 2015

Kaşlar, yüzün çok ilginç bir parçasıdır. Elbette ki en önemli özellikleri, bilhassa kadınlar için, estetik görünümleridir. Kaşlar başka önemli amaçlara da hizmet ederler, örneğin gözleri yağmurdan, terden, güneş radyasyonundan, veya kir gibi zararlı maddelerden korurlar. Bu nedenle de sizlere, güzel kaşlara sahip olabilmeniz için 12 tavsiye vereceğiz.

1. Asla kaşlarınızı tamamen almayın

Çok yapılan bir hata, kaşları tamamen almak veya kazımaktır. Bunun tehlikeli olabileceği çok açıktır ve de estetik olarak pek tavsiye edilmez. Öncelikle unutmayın ki, kaşların görevi gözleri korumak olduğu için vücudumuzun onlara ihtiyacı vardır; bu yüzden onları korumalısınız. İkinci olarak da, kaşları alıp yerlerine kalemle kaş çizmek güzel görünmez.

2.İç kenarları şekillendirin

Sizin yapabileceğiniz bir şey, kaşlarınızı yüzünüzün şekline göre veya kaşlarınızın özelliğine göre almaktır. Bu durumda kaşlarınızın orta kısımlarını şekillendirmenizi öneririz. Bunu yapmak çok basit: Bir makyaj fırçasını burnunuzun bir kenarına dikey olarak tutun. Fırçayı referans noktası olarak alarak dışında kalan kılları alın.

3. Bazı güzellik ürünlerine dikkat edin.

güzel kaşlar

Pek çok kişi zararlı güzellik ürünleri kullanmaktadır. Güzel kaşlar söz konusu olduğunda, düşük kaliteli veya kalitesi şüpheli olan malzemeleri kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Bu konuda bir güzellik uzmanından tavsiyeler alabilirsiniz. Estetik olarak ne kadar güzel görünseler de, bu ürünler tehlikeli olabilirler.

4. Kaliteli makyaj ve güzellik ürünleri kullanın

Bir önceki maddeyle ilgili olarak, eğer makyaj veya güzellik ürünü kullanacaksanız, kaliteli ürünler seçin. Bildiğiniz üzere, kaliteleri belli olan bazı markalar bulunmaktadır, bunları pahalı bulabilirsiniz ancak verdiğiniz paraya değerler, önemli olan kaşlarınızın bakımın iyi yapılmasıdır.

5. Kaş çoğaltan nemlendiriciler kullanın

Kaşlarınızı nemlendirecek veya çoğalmasını sağlayacak özel kremler kullanın. Doğal malzemelerle evde yapılmış kremleri de kullanabilirsiniz. Örneğin, hint yağı ve gallik asit karışımı kaş büyümesini arttırır. Zeytinyağı veya kaşlar için üretilmiş özel nemlendiricileri de kullanabilirsiniz.

6.Güzel kaşlar için kaşlarınızı temizleyin

kaşı boyalı kadın

Vücudunuzun diğer kısmımları gibi,her banyo yaptığınızda kaşlarınızı da yıkamalısınız. Elbette ki bunu normal bir sabunla yapabilirsiniz, önemli olan kaşlarınızı önce hafifçe ovalayıp arkasından sabunlamanız. Sabun kalıntılarını uzaklaştırmak için iyice durulayın, aksi halde yapışan sabun kaşlarınızı zayıflatabilir ve dökülmelerine neden olabilir.

7. Kaşlarınızı duştan sonra alın

Kaş alma konusunda size bir tavsiyemiz, bu işlemi ılık veya sıcak duş sonrası yapmanız. Derinizdeki gözenekler daha açık olacağından kaş aldığınız yerlerde kızarma olmayacaktır. Kullandığınız aletlerin temiz ve bakımlı olmalarına dikkat etmeyi unutmayın. Aksi halde enfeksiyon kapabilirsiniz.

8. Kaş aldıktan sonra tonik kullanın

Kaşlarınızı aldıktan sonra nemlendirmek ve güzel görünmelerini sağlamak için tonik kullanın. Aslında bunun için biraz bal da kullanabilirsiniz. Tonik suyu antibakteriyel özelliği sayesinde irritasyon ve enfeksiyonu önler.

9. Nemlendirici kremle kaşlarınızı yumuşatın

nemlendirici

Kimyasal ürünler kullanmak zorunda kalmadan kaşlarınızı yumuşatın. Genelde bu tip ürünler kaşlarınıza karton dokusu verir. Böyle bir durumda, normal bir nemlendirici krem kullanarak kaşlarınızı yumuşatın.

10. Kaşlarınızı tarayın

Yumuşak bir kaş fırçası ile kaş taramak kaş çoğalmasını uyarmaya çok faydalı olabilir. Ayrıca zayıf kılların dökülmesini de sağlar. Üstelik estetik olarak da iyidir, kaşlarınız daha iyi görünür. 

11. Güzel kaşlar iyi beslenin

Çok önemli bir tavsiyemiz, kaşlarınız dahil sağlıklı bir görünüm için iyi beslenmeniz gerektiğidir. Doğru yemek yemek daha iyi görünmenizi sağlar ve görüntünüze her şekilde yansır.  

12. Gerekirse bir uzmanla görüşün

Güzel kaşlara sahip olmak için son tavsiyemiz, gerekirse bir uzmana görünmeniz. Kaşlarınızı ihmal etmemelisiniz. Gerektiğinde bir uzmana görünün, kaşlarınızın yeterince önemli olmadığı için gözardı edilebileceklerini düşünmeyin.