Haftanın Her Günü İçin Yüz Maskesi

Pazartesi sabahı kalktığınızda gözlerinizin altında koyu yuvarlaklara rastlıyor musunuz? İş haftasının sonunda Cuma günü yüzünüz yorgun gözüküyor mu? Yüzünüzün tüm hafta sonu planlarınız için parlak ve sıkı görünmesini istiyor musunuz?

Size kendi doğal yüz maskelerinizi oluşturmanız için yedi ev yapımı tarif göstereceğiz. Bu maskelerdeki bileşenler cildinizi besleyecek, tonunu yumuşatacak ve tüm hafta boyunca canlı gözükmesini sağlamak için yorgunluğunuzu gizleyecek.

Pazartesi: Yulaf Ezmesi

Pazartesi günleri gerçekten enerji sağlayıcı ve besleyici bir şeye ihtiyacınız olur. Bu nedenle yulaf ezmesini toz haline getirerek bir yüz maskesi oluşturmanız gerekir. Bunu ılık suyla karıştırın ve soğuyana kadar 10 dakika süresince dinlenmesine izin verin. Yüzünüze uygulayın ve yarım saat süresince bekletin. Bu maske sizi haftanın geri kalanı için hazır hale getirecek.

yulaf

Salı: Yoğurt

Salı gününe geldiğinizde artık Pazartesi gününde olduğu kadar yorgun olmazsınız, ancak haftanın geri kalanı için yine itici bir kuvvete ihtiyacınız olur. Bu nedenle yoğurttan faydalanmalısınız; bu gıda cildinizi yağlandırmadan nemlendirir. Tek yapmanız gereken sade yoğurdu yüzünüze uygulamanız ve yarım saat bekletmeniz. Bu maske kullanım açısından kolaydır ve hemen uygulanabilir.

Çarşamba: Kil

Artık haftanın ortasına vardınız ve cildinize derin bir temizlik sağlamanın tam zamanı. Böylece bir yandan onu toksinlerden ve kirlerden arındırırken, diğer yandan da ona mineraller sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle bu maskede bitkisel ürünler satan mağazalardan veya eczaneden temin edebileceğiniz yeşil kil kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yeşil kil tozunu ılık suyla karıştırın; bunu dokusu homojen bir yapıya kavuşana ve topaklar yok olana kadar yavaşça sürdürün. Yüzünüzün tamamına uygulayın ve kurumasına izin verin, ancak uygularken gözlerin etrafına uygulamamaya özen gösterin. Bunun kuruması yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında sürecektir. Ardından maskeyi hafifçe ılık suyla durulayın.

Bu maske aynı zamanda parlak noktaları ve aşırı yağları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Eğer kuru cilde sahipseniz, bunu su yerine yoğurtla karıştırabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi genelde kullandığınız bir kremle veya yağla iyice nemlendirin.

kil-maskesi

Perşembe: Limon ve bal

Şimdi hafta sonuna yaklaşmaya başladık ve bu nedenle cildinizi kirlerden temizlemek iyi bir fikir. Bunun için çok iyi bir temizleyici ve arındırıcı olan limon en iyi seçiminizdir. Ayrıca, bal da cildinizi nemlendirir ve ona sağlıklı bir parlaklık kazandırır.

Bir limon kabuğunu rendeleyin ve onu balla karıştırın. Bu hafif yapışkan bir dokuya sahip olacaktır, ancak balı ısıtmak onun daha az yapışkan olmasını sağlar. Karışımı uygulayın ve yarım saat durmasına izin verin ve ardından durulayın.

Cuma: Salatalık

En sonunda Cuma geldi ve gece dışarı çıkmaya hazırsınız. Ancak cildiniz tüm haftanın yorgunluğunu üzerinde taşır. Bunun için salatalık imdadınıza yetişecektir. Bu cildinizi canlandırır, onu derinden nemlendirir ve onun tekrar sıkı olmasını sağlar.

Maskeyi hazırlamak için salatalığı rendeleyin ve bunu sütle veya pirinç sütüyle karıştırın. Bu akışkan bir sıvı olduğu için bununla bir pamuk kullanıp bunu cildinizin üzerine, sanki makyaj temizlercesine sürün. Ardından salatalıktan iki dilim kesin ve bunları gözlerinizin üzerine yerleştirin. Bu gözlerinize canlılığını geri kazandırır.

Uzanın ve maske ve salatalık dilimlerinin en az 20 dakika etkisini göstermesin izin verin. Ayrıca isterseniz gün boyunca biriken kirleri elimine etmek için maskeyi yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.

salatalık

Cumartesi: Avokado

Cumartesi günü geldiğinde biraz dinlenme fırsatına sahip olmuş olursunuz ve artık cildinizi beslemeye ve ona sağlıklı bir parlaklık kazandırmaya hazırsınız. Bu maskeyi oluşturmak için yarım avokadoyu bir çatal kullanarak ezin ve iyi harmanlanmış bir karışım oluşturun. Avokado yağ asitleri, vitaminler ve mineraller bakımından zengin olduğu için başka herhangi bir malzemeye ihtiyacınız olmayacak. Bunu doğrudan yüzünüze uygulayın ve gözle görülür bir şekilde kuruyana kadar durmasına izin verin. Ardından suyla durulayın.

Pazar: Lavanta

Pazar günü yüzünüzü dinlendirme günüdür. Bunu da güçlü bir lavanta çayıyla sağlayabilirsiniz. Soğuduktan sonra bir pamuk kullanarak bunu yüzünüze hafifçe uygulayınız. Şifa verici bir dinlenme için başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak.

Resimler MGFlady Disdain, The Style PA ve Zeetz Jones izinleriyle kullanılmıştır.