Hayatı Kolaylaştırmak İçin Ojeden Faydalanmanın 9 Farklı Yolu

Oje pek çok farklı şekilde kullanılabilir. Bu makalede ojeyi hayatınızı kolaylaştırmak için nasıl 9 farklı şekilde kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. 
Hayatı Kolaylaştırmak İçin Ojeden Faydalanmanın 9 Farklı Yolu

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 04 Ocak, 2023

Ojenin pek çok rengi ve çeşidi mevcuttur. Kadınların ellerini güzelleştirmek için icat edilmiştir. Ancak ojeden hayatı kolaylaştırmak için farklı şekillerde de faydalanabilirsiniz.

Evde bulunan malzemelerden en iyi şekilde faydalanmayı seven meraklı biriyseniz, ojenin farklı amaçlar için kullanılması ilginizi çekecektir. İşte hayatı kolaylaştırmak için ojeden faydalanmanın farklı yolları!

Hayatı Kolaylaştırmak İçin Ojeden Faydalanmanın 9 Yolu

Siğillerden kurtulun

el sigil

Saydam renkli oje siğillerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek harika bir çözümdür. Neden mi? Çok basit. Siğil olan bölgeye bir kat oje sürdüğünüzde oksijenin oraya ulaşmasını engellemiş olursunuz. Bu da siğilin büyümesini engeller ve onu yok eder.

Ancak mucize bir tedavi yöntemi olmadığının da altını çizmeliyiz. Ojeyi siğile uygulama sıklığınıza bağlı olarak siğilin yok olması günler veya haftalar sürebilir.

Siğilleri yok etmek için oje kullanmak

 • Siğil olan bölgeyi sabun ve suyla yıkayın.
 • Bir havluyla iyice kurulayın.
 • Siğilin tamamının üzerine bir kat saydam oje sürün.
 • Birkaç dakikalığına kurumaya bırakın ve bu işlemi yaklaşık 6 kez tekrar edin.
 • Bölgeyi mikro gözenekli cerrahi bant ile bantlayın.
 • Aynı işlemi siğil yok oluncaya kadar her gün tekrar edin.
 • Aynı ojeyi başka şeyler için kullanmaktan kaçının. Bir ojeyi siğilleri tedavi etmek için kullanmaya başladıysanız, sadece o amaçla kullandığınızdan emin olun.
 • Tedavi süreci bittiğinde ojeyi çöpe atmanız en iyisi olacaktır.

Zarflarınızı sıkıcı kapatın

Zarfları tükürükle kapatmak hiç hijyenik bir şey olmadığı için en iyisi tutkal kullanmaktır. Ancak pek çok insanın evinde tutkal bulunmaz. Bu yüzden bunun yerine oje kullanabilirsiniz.

Zarfın kenarlarına hafifçe sürün ve sıkıca kapanana kadar yapışık tutun. Hayatınızı kolaylaştırmak işte bu kadar basit!

Evde kullandığınız etiketlerin daha dayanıklı olmasını sağlayın

kavanoz raf

Eğer yiyeceklerinizi üzerlerinde etiket olan kavanozlarda, dolapta veya dondurucuda saklıyorsanız, saydam renkli oje etiketlerinizin nemden ve aşırıya kaçan sıcaklık seviyelerinden korunmasını sağlayacaktır.

Tek yapmanız gereken etiketlerin üzerine bir kat saydam oje sürmektir. Böylece plastik poşet veya jelatin tercih etmenize gerek kalmayacak. Etiketlerinizin mükemmel bir durumda kalmalarını sağlamış olacaksınız.

Arabanızdaki çizikleri kapatın

Oje arabanızdaki çizikleri kapatmanıza da yardımcı olabilir. Ancak ojenin arabanızla aynı renkte olduğundan emin olun.

Arabanızdaki çiziğin üzerine, çizik görünümü yok olana kadar defalarca oje sürebilirsiniz. Hafif çiziklerden kurtulmak için kullanabileceğiniz kolay ve ucuz bir seçenektir.

Kumandayı kolayca bulun

televizyon kumandası

Karanlıkta parlayan bir ojeniz varsa bir türlü bulunamayan kumandanızı bulmak kolaylaşacaktır. Kumandanızın üzerindeki tuşların birkaç tanesine bir iki kat oje sürmeniz yeterli olacaktır.

İpi iğne deliğinden kolayca geçirin

Herkes tek bir denemede bir ipliği iğnenin deliğinden geçirebilecek kadar çevik değildir. Bu nedenle bazı insanlar ufak hilelere başvururlar. Tek yapmanız gereken ipliğin ucuna biraz oje sürmektir. Sertleşecektir ve iğnenin deliğinden kolayca geçecektir.

Anahtarları ayırt etmek için kullanın

renkli anahtarlar

Anahtarlığınıza takılı birden fazla anahtar varsa ve çoğunlukla onları birbirlerine karıştırıyorsanız oje kullanabilirsiniz!

Uygulama

 • Anahtarı anahtarlıktan çıkarın ve düz bir yüzeyin üzerine koyun.
 • Bir oje seçin ve anahtarın bir tarafına ojeyi sürün.
 • Anahtarın dişli kısmına oje sürmekten kaçının.
 • Yaratıcı olun!

Ayakkabılarınızdaki hasarı giderin

Oje ayakkabıların soyulan kısımlarını kapatmak için de kullanılabilir. Rengi ayakkabılarınızın rengiyle uyumlu olan bir oje seçin ve ojeyi hasar görmüş olan bölgeye sürün. Kurumasını bekleyin ve soyulan kısım kapanana kadar ojeyi kat kat sürmeye devam edin.

Takılarınızın ömrünü uzatın

küpeler

Takılarınızın renklerinin kaybolmasını veya paslanmalarını önlemek için de oje kullanabilirsiniz. Daha parlak görünmelerini sağlamak için üstlerine bir kat oje sürmeyi de tercih edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi hayatı kolaylaştırmak için oje kullanmanın pek çok farklı yolu vardır. Siz bu yollardan hangisini deneyeceksiniz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.