Işıklı Cam ile İlgili Yaratıcı Fikirler

7 Haziran, 2018
Odalarınızı farklı, güzel ve dikkat çekici bir şekilde dekore etmek için kendi ışıklı camlarınızı yapmayı öğrenin. Bu fikirlere dikkat edin!

Işıklı cam, istediğiniz kadar çok yönlü olabilen dekoratif bir elementtir. Ayrıca, dekorasyon ve geri dönüşüm materyalleri için yeni fikirlerin ortaya çıkması, stresten doğal olarak kurtulmanın mükemmel ve yaratıcı bir yoludur!

Yaratıcılığınızı test etmek söz konusu olduğunda, dışarı çıkmak ve pahalı materyaller kullanmak gerekli değildir. Her zaman sahip olduğunuz ve kullanmadığınız ürünleri yeniden kullanmayı deneyebilirsiniz. Genel olarak, en kullanışlı ürünler plastik nesnelerdir, ancak cam, kağıt ve hatta karton bile kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda, yaratıcı ışıklı camların nasıl yapılacağına bakacağız.

Işıklı Cam ile İlgili Yaratıcı Fikirler

1. Işık meleği

3 boy karton bardak

Malzemeler

 • 1 adet kalem
 • Yağlı kağıt
 • Karton bardak
 • 1 kutu renkli kalem
 • Keçeli kalem
 • Şeffaf bant veya yapıştırıcı
 • Küçük LED ışıklar (tercihen kablosuz)

Prosedür (meleği giydirmek için)

 1. Yağlı kağıdı alın ve bardağın dışını işaretleyin: bardağı eğin ve kenarlarını işaretleyin. Bardağa uyumlu kavisli bir şekil elde edeceksiniz.
 2. Şablonu kesin. Tam olarak işaretlediğiniz çizgiyi kesmediğinizden emin olun, çizgiden bir buçuk santimetre öteden kesin.
 3. Yağlı kağıdı istediğiniz renge boyayın.
 4. Kağıdı akordeon stili katlayın. Bu melek hacmini verecektir.
 5. Kağıt katlandığında, geometrik şekilleri kesin. İstediğiniz kadar.
 6. Kağıdı açın ve süslemeyi bitirin. Kenarları ve çeşitli süslemeleri detaylandırmak için keçeli kalem kullanın. Ana  fikir, bir kumaşın modelini taklit etmektir, mesela dantel.

Prosedür (meleğin kanadı ve yüzü için)

 1. Bir başka yağlı kağıdı alın ve meleğin yüzünü çizin. İsterseniz detay verin, isterseniz minimalist bir stil verin. Bir önceki adımı çok ayrıntılı hale getirdiyseniz ikinci seçeneği tercih etmekten çekinmeyin.
 2. Kenarları ve yüzün her yerini keçeli kalemle çizin, böylece çizdiğimiz her şeyi görebiliriz.
 3. İstediğiniz gibi renklendirin.
 4. Kanatları süslemek için bu adımı tekrarlayın.
 5. Her parçayı bardağa bir bant ile veya birkaç damla yapıştırıcı ile yapıştırın. Bardağın altına LED ışıklarını koyun ki, meleğiniz ışıklansın.

Artık evinizin herhangi bir köşesine yerleştireceğiniz güzel bir dekorasyona sahipsiniz. Bu parçaları sadece yılbaşı için saklamayın. Ona verdiğiniz tarz ile, her türlü kullanabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Meyve Kabuklarından Aromatik Mum Yapımı

2. Işıklı çerçeveler

renkli ışıklı mumlar

Devam ederken, evinizde ölümsüz anıların tadını çıkarmak için çok yaratıcı bir fikri sizinle paylaşacağız. Bu günlerde, çok az insan fotoğraflarını basıyor. Bunun yerine çoğu kişi onları telefonlarındaki albümlerde saklamayı tercih ediyor. Anıları görünür bir hale getirmenin zamanı geldi!

Malzemeler

 • Cetvel
 • Makas
 • Fotoğraflar
 • Parşömen kağıt
 • Cam bardak
 • Çift taraflı bant
 • Mum (geleneksel veya pilli)

Aşağıdaki adımlardan herhangi birine başlamadan önce, işinizi kolaylaştırmak için birkaç şey öneriyoruz. Ana fikir, yaratıcılığınızı göstermek ve hatırlamak istediğiniz önemli anıları ifade etmektir.

Yatay fotoğrafları kullanmanızı öneririz, böylece camı kaplayacak ve mumun ışığı, görüntünün tamamını kuşatacaktır. Eğer bir fotoğrafı siyah beyaz bir şekilde parşömen kağıdına basarsanız, nostaljik bir görünüm elde edersiniz.

Ayrıca bakınız: Böcekleri Kovmak için Kokulu Mum Yapımı

Prosedür

 1. Fotoğrafı, kenarları cama tam olarak oturacak şekilde dikkatlice kesin.
 2. Fotoğrafı camın içine yerleştirdikten sonra bantla yapıştırın.
 3. Eğer camınız çok büyükse, tüm taraflarını kapatmak için birden fazla fotoğraf kullanmanız gerekebilir.
 4. Fotoğrafı yapıştırdıktan dokunduktan sonra, (yakmadan) mumu camın içine dikkatlice yerleştirin.

Mum ile ilgili harika olan şey, her yerde güzel görünüyor olmasıdır. Işığından veya sadece görünüşünden göze çarpacaktır. Ek bir öneri olarak, ışıklı camınıza son bir dokunuş katmak için; kokulu mum kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlginç bir gerçeği de sizinle paylaşmak istiyoruz: bu ışıklı camlar, hem iç hem de dış mekanlarda arkadaş buluşmalarının dekorasyonu için harika bir seçenek.

Bu ışıklı camları kendi stilinizde deneyin!