Kişilik Testi: Bu 6 Evden Hangisi Sizin Hayaliniz?

İdeal eviniz siz ve hisleriniz hakkında çok şey söyleyebilir. Kişi hala genç olsa bile kişiliği hakkında değişik özellikleri keşfedebilir.
Kişilik Testi: Bu 6 Evden Hangisi Sizin Hayaliniz?

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Herkesin hayallerinde yaşattığı, özel bir tasarımı olan sıcak bir ev hayali vardır. Hayallerinizde canlandırdığınız ev tipi ve temel detaylar sadece gelecek beklentilerinizi değil, hayatınızla ve kişiliğinizle ilgili önemli detayları da yansıtıyor olabilir. Bugün size basit bir kişilik testi uygulayacağız. Okumaya devam edin!

Birçok psikolog ve uzmana göre, insanın istediği ev tipi doğrudan aile, duygular ve nasıl düşündükleriyle bağlantılıdır. Bu ilişki çocukken çizdiğiniz ilk evde görülebilir ve orta yaşa kadar devam eden ev hayallerinizle bağlantılıdır.

Kafanızdaki ideal ev tipinin kişiliğiniz hakkında neleri yansıttığını öğrenmek istiyorsanız, bu kişilik testinde üstteki 6 görselden birini seçmeyi deneyin ve aşağıdaki yazımızda tercihinizin anlattıklarını okuyun.

6 Ev Kişilik Testi: İlk Ev

bisiklet süren kadın ve erkek

Bu kişilik testine göre bu evi seçen insanların çoğu coşkulu ve komik insanlardır ve içlerinde macera için bir tutku yatmaktadır. Bu tipteki insanlar hayatın dünyevi rutininden kaçmanın yolunu ararlar ve genelde gezi, spor ve kendilerine keyif veren aktivitelere çok düşkündürler.

Birazcık fevri ve atılgan olabilirler; bu da onların hayır demesini zorlaştırır ve sorumsuz davranışlara sebebiyet verebilir. Büyük maceralar ve iyi zaman geçirebilecekleri etkinlikler planlarlar.

Fakat günlük yaşantılarına eğlencenin müdahale etmesine izin vermemelidirler. Bu evi seçen insanlar sadece gelecekte yaşamayıp, günlük yaşantının her anının tadını çıkarmayı öğrenmelidirler.

6 Ev Kişilik Testi: İkinci Ev

İkinci ev ise, konu zorunluluklarına geldiği zaman sorumlu ve tutkulu olan insanları temsil ediyor. Bu teste göre bu insanların etraflarındaki insanlara karşı her zaman nazik ve dürüst olduğu düşünülür.

Bu insanların en önemli baskın karakter özelliklerinden biri empatidir ve bazen başka insanların problemlerini kendi problemleri gibi algılarlar; bu da onlar için zararlı bir hale gelebilir.

Gelecekleri hakkında endişe duyarlar ve bu da anksiyeteye yol açabilir. Bu tip insanlar için kendilerini hayatın akışına bırakmalarını ve anda yaşamayı öğrenmelerini öneriyoruz.

Şu yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz: Rahatlatıp Anksiyeteyi Azaltan 9 Bitki

Üçüncü Ev

duvarında çizimler olan kadın

Bu tip ev kendine güveni olan insanları temsil eder. Yüzleşebilecekleri her şeyin ilerisindedirler ve bütün amaçlarına ulaşabilmek için çok sıkı ve etkili çalışırlar.

Bu insanlar, hedeflerine ulaşmak için ellerindeki bütün gücü kullanan rekabetçi insanlardır. Yine de, bu insanlar için duygularını kontrol etmeyi öğrenmeleri çok önemlidir; çünkü hayatlarında her şey istedikleri gibi gitmeyebilir ve başaramadıkları şeylerle baş etmeyi de öğrenmeleri gerekir.

Eğer bu 3. evi seçen biriyseniz, bıkana ve yorulana kadar çalışmanın her zaman en iyi seçenek olmadığını kendinize hatırlatın. En iyisi zorluklarla sakin bir şekilde başa çıkmaya çalışmak ve sağlığınızı negatif yönde etkileyebilecek stresli durumlardan uzak durmaktır.

Zamanınızı daha iyi organize etmeyi öğrenmek ve kendinize belirlediğiniz takvime uymak da önemlidir. Aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınıza da zaman ayırmayı unutmayın.

Dördüncü Ev

Bu 4. ev hoşgörülü, dürüst insanları ve etrafındaki her şeyle ve herkesle bir uyum halinde yaşayan insanları temsil eder. Genellikle sorun ve tatsızlık yaratabilecek durumlardan kaçınırlar. Bu insanlar yakın arkadaşları tarafından çevrelenmeyi seven, sessiz ve sakin insanlardır.

Sakin bir hayat yaşamak onların en güzel erdemlerinden biridir; fakat aynı zamanda kendilerini daha ileriye taşıyacak tecrübeleri de yaşamayı öğrenmeleri gerekmektedir.Kötü durumları bir şekilde çözmeyi denemeleri genellikle sağlıksız sonuçlanır ve bu da daha fazla probleme yol açabilir.

Bunu da okumanızı öneriyoruz: Kaygı için 12 Doğal Tedavi

Beşinci Ev

sürekli düşünen kadın

5. evin insanları hayatı tecrübelerini hissettikleri duygular aracılığıyla yorumlar; bu da bu insanların kendilerinin veya başkalarının hissettiği acı, üzüntü ya da coşku anlarında çok duygusal olmalarına sebep olur.

Bu insanlar için en zor şey durumları ve duyguları birbirlerinden ayırt etmeyi öğrenmektir. Hissettiği şeylerin dışarıdaki faktörlerle alakalı olmayabileceğini öğrenmeleri gerekmektedir. Bu insanlar için en iyisi, diyalog kurmaya daha fazla zaman ayırmak ve doğrudan sonuçlara odaklanmamaktır.

Altıncı Ev

Bu son ev genellikle eli açık, etkili, yetenekli ve çeşitli konularda ve aktivitelerde başarılı olan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu insanların temel zayıflıkları sabır konusunda eksik olmalarıdır.

Ayrıca diğer insanlarla fikir ayrılığı yaşadıklarında umutsuzluğa kapılabilirler. Bu tipteki insanların yapması gereken şey yeteneklerini diğerlerine yardım etmek, sabır ve hoşgörülerini geliştirmek için kullanmaktır. Bu şekilde, kişiler arası ilişkilerini geliştirerek daha dolu ve keyifli bir hayat yaşayacaklardır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.