Kıyafet Seçerken Kaçınmanız Gereken 8 Hata

Şık olmaktan ve en yeni trendleri takip etmekten hoşlansanız bile, giyinme zamanı geldiğinde, çok bilindik hataları yapmamak için hangi stillerin en iyi duracağının farkında olun.
Kıyafet Seçerken Kaçınmanız Gereken 8 Hata

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Çoğu kadın, özellikle kıyafet seçmek söz konusu olduğunda her yerde iyi görünmeyi sever. Her duruma uygun bir kıyafetimiz vardır ve mükemmel kıyafeti bulmanın yanı sıra, kendi stilimizle kendimizi ifade etmekle de ilgileniriz.

Sorun şu ki, bedenlerimiz için her zaman en iyi kıyafeti seçemeyiz ve sonra aniden gerçekte olduğumuzdan daha kilolu göründüğümüzün farkına varırız. Nasıl isterseniz öyle giyinmekte özgürken, bazen de bu ipuçlarını aklınızda tutmanız iyi olur, böylece istediğiniz kadar iyi görünebilirsiniz.

Bunları göz önünde bulundurarak, burada kıyafet seçerken kaçınılması gereken 8 hatayı açığa vuracağız. Bunların ne olduğunu tahmin edebilir misiniz?

1. İçini gösteren veya aşırı yapışan taytlar

kıyafet seçimi

Son birkaç yıldır, taytlar kadın modasında çok yaygın bir hale geldi. Hem rahattırlar, hem her türlü ayakkabı ile uyum sağlarlar, hem de zahmetsiz, rahat bir görünüm elde etmek için birçok farklı stille kombinlenebilirler. Ancak bazıları ışığa çıkınca iç çamaşırlarınızı gösterebilen aşırı ince kumaştan yapılmaktadır.

Bu sadece stilinizden çalmakla kalmaz, aynı zamanda bayağı görünebilir. Çoğu tayt çok yapışır ve göbeğinizi yanlardan taşıran rahatsız edici bir görüntüye sebep olabilir, bu da sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Yalnızca yüksek kalitedeki ve sizin için doğru ölçüdeki taytları satın aldığınızdan emin olun.

2. Kısa etekler, açık sırtlar ve dekolteli yakalar

Etkileyici, güzel ve şık bir görünüme sahip olmak için daima; bacaklarınızı sergilerken, mütevazi bir göğüs dekoltesi veya pantolon ya da daha uzun bir etek ile göğüs dekolteli bir şey giymek arasında seçim yapmalısınız.

Gösterişli kıyafet giymek görünüşünüzü bozar ve aslında çekici değildir. Bazı şeyleri de hayal gücüne bırakmanın her zaman iyi bir fikir olduğunu unutmayın.

3. Aşırı hayvan baskısı


Hayvan baskısı halen moda olup; eşsiz, cüretkar bir görünüm için her zamanki gibi iyi bir seçimdir. Leopar, zebra veya yılan derisinden ufak bir dokunuş, vücut şeklinizi vurgulayıp aynı anda stilinize bir miktar çekicilik katabilir.

Mesele şu ki, her yerinizi hayvan baskısı ile doldurmamalısınız, çünkü bu, yansıtmaya çalıştığınız genel görünüşü mahvedebilir ve ucuz görünebilir. Böyle bir çanta, bluz ya da ceket seçin; ancak üçünü aynı anda kullanmayın.

4. Parlak veya simli taytlar

Trendler konusunda dikkatli olun! Parlak, simli taytlar moda haline geldi, ama aslında en şık olanlar bunlar değildir. Sorunlardan biri şudur ki; onları giydiğinizde, varisler ve selülit de dahil olmak üzere bacaklarınızdaki herhangi bir sorunu vurgulama eğiliminde olurlar.

5. Aşırı desen ve dizayn

Çok fazla kıvrım veya pili, sizi en az 2 beden daha geniş gösterecektir. Aşırı baskılar, desenler ve çiçeklere gelince, bunların hepsi siluetinize hacim katar ve göze pek de hoş gelmezler. İyi bir alternatif, desenli bir üstü koyu renkli bir alt ile eşleştirmektir.

6. Cepsiz kotlar

Cepleri olmayan kot çok cesur olabilir. Kalça kısımlarını vurgularlar ve bazen gerçekten de oldukça seksi görünürler. Ancak, bu herkeste iyi görünmeyen bir kıyafettir ve bazı stilistler bunun cepli geleneksel kotlar kadar iyi görünmediğini söylemektedir.

Çoğu, push-up etkili kumaş ile tasarlanmış olsa da, daha az kıvrıma sahip kadınlar, cepli kotlarda daha iyi görünmektedirler.

7. Yapışık, düşük bel kotlar

Aşırı dar, düşük kotlar giymek sadece rahatsız edici değildir, aynı zamanda görünüşümüzü de bozabilirler. Çok uzun zamandır moda olmuş olabilirler, ancak çok da modaya uygun değillerdir ve aslında kalça kısmınızdaki hacmi de azaltırlar.

Buna ek olarak, tasarım şekli, korkunç ” bel çevresindeki fazlalıkların taşan” görünümüne yol açmaktadır.

8. Gün boyu ince kumaş

Pek çok güzellik ve moda uzmanı, gün boyunca ince kıyafet giyilmesinin gereksiz ve uygun olmadığını düşünmektedir. İç çamaşırlarınızı gösterirler ve çekici veya şık olmaktan uzaktırlar, sonunda ucuz ve biraz da bayağı görünürler.

Ancak, iç çamaşırlarınızın açık bir şekilde göstermediğiniz sürece, bunlarla gece etkinlikleri iyi bir seçenek olabilir. Eğer yukarıdaki hataların bazılarını yaptığınızı fark ettiyseniz, dolabınıza bir göz atın ve onları düzeltmenin bir yolunu bulun. Bununla birlikte, en önemli şeyin rahat ve özgüvenli olmak olduğunu unutmayın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.