Kız Kardeş Bir Dosttan Ötedir, O Kalbimizin Yarısıdır

Sürekli iletişimde olmadığımız dönemler geçirsek de, gerçek şudur ki; kız kardeşimiz ihtiyacımız olduğu zaman yanımızda olacaktır.
Kız Kardeş Bir Dosttan Ötedir, O Kalbimizin Yarısıdır

Son Güncelleme: 19 Ekim, 2018

Kız kardeş arkadaştan ötedir. Onlarla aramızdaki bağ, ailenin de ötesine geçer. Her zaman güvenebileceğimiz, hiç bir zaman sarsılmayacak bir duvar gibidirler.

Farklılıklarımız, kavga, yarış, giysi paylaşma, kıskançlığı saklama ile geçen çocukluğumuz ve ergenlik yıllarımıza rağmen, zaman bizlere ne olursa olsun bu bağın ne kadar önemli olduğunu öğretmiştir.

Genelde gerçek ailenin seçilen aile olduğunu ve genetik bağların paylaşımına gerek olmadığı söylenir. Bu doğrudur, hepimiz bunu biliyoruz. Ancak kız kardeşler arasındaki bağ çoğu zaman kurulan bütün diğer bağlardan daha kuvvetlidir. 

Bu, kız kardeş sahibi olanların bilme şansına eriştiği, yakın, biyolojik ve duygusal bir bağdır ve bunu deneyimleyenler kız kardeşin hayatlarında çok özel bir hazine olduğunu bilirler.

Kız kardeş Herkesten Ötedir

Belki de kız kardeşinizle konuşmadığınız bir dönem geçirdiniz. Hayat bazen bizleri kibrin büyük rol oynadığı garip noktalara götürebilir veya anlık sinirlenmelerle anlaşmazlıklar oluşabilir. 

Ancak mesafe, kızgınlık ve kırgın kalplere rağmen ayrı kalmak bizler için çok zordur. Günün sonunda o kişi, küçük veya büyük kız kardeşimizdir ve olabilecek en iyi şekilde bize yol gösterir.

Tüm o mesafeye ve ağır sözlere rağmen bir telefon, birkaç gülüş, ortak bir anı ve kopmayacak olan o bağ yenilenir. Gelin kız kardeşler arasında kurulan bu özel bağa beraber göz atalım.

üç kız kardeş

Aynı şekilde büyütülürler; ama farklı kişiliklere sahiptirler

Bazen aynı eğitimi almalarına, neredeyse aynı şeyleri yaşamalarına rağmen, sonunda kız kardeşler birbirinden bambaşka kişiler olur. Bir tarafta, kişisel alanımızı korumayı, sesimizi duyurmayı ve kendimiz için en iyi olanı seçmeyi öğreten asi ve tepkili olanlar vardır.

Diğer kız kardeşler ise tam zıttı, çok sakindir ve bizi rahatlatan bir sığınak sağlarlar. Onların desteği ile kötü bir gün geçirirken duyulduğumuzu ve anlaşıldığımızı hissederiz.

Kardeşler hiçbir zaman aynı kişiliğe sahip olmaz. Çocuklar hiçbir zaman ebeveynlerinin birer kopyası değildir. Kardeşler genelde farklı ilgi alanlarına sahiptir ve aynı durumlara kendilerine özgü tepkiler verir. Bu, kardeşlerin bir çok durumda birbirlerini tamamlayarak büyümelerine yardımcı olur.

Kelimelere ihtiyaç olmadığı zaman

Genelde kız kardeşinize bir şeyin yanlış olduğunu söylemenize gerek yoktur. O, bunu yüzünüze bakarak anlayabilir. Duygusal bağ, kan bağı ve deneyim, kardeşlerin bir şeylerin yoluna gitmediğini neredeyse anında fark etmesini sağlar.

Bu yakınlık ve samimiyet bize rahatlık verir. Hepimizin arkadaşları, eşleri ve aileleri vardır; ama bir kız kardeş, hikayelerini ve deneyimlerini bizle paylaşır, bizi anlar ve bize nasıl yardımcı olacağını bilir.

Farklılıklar veya mesafeler fark etmez

kız kardeşler şarap çizim

Bir okyanusun, denizin veya dağların aramızda olması veya kendi ilişkilerimize ve yollarımıza gitmiş olmamız fark etmez. Bir kız kardeşin endişesi ve ilgisi her zaman orada olacaktır.

Bu, doğal ve içgüdüsel bir durumdur. Telefonlar, mesajlar… Her zaman kalbinizin diğer yarısına destek vermek ve kardeşinizin yanında olmak için bir yol vardır.

Kimse gerçeği size kız kardeşiniz gibi söyleyemez

Yıllar geçebilir veya beraber geçirilebilir; ancak kız kardeşinizin size her zaman doğruyu söyleyeceğini ve gerçeklerin üstünü hiçbir zaman örtmeyeceğini bilirsiniz.

  • Bir kız kardeş hiç bir zaman aşağılamaz, ve bizi sahte genellemelerle rahatlatmaya çalışmaz.
  • O, ciddiyetin ve dürüstlüğün aile olmaktan geldiğini bilir ve hiç şüphesiz ondan bu dürüstlüğü her zaman bekleyebilirsiniz.
  • Bir kız kardeş her zaman arkadaştan ötedir; çünkü onunla bir arkadaşla yaşabileceğinizden çok fazla şey yaşamışsınızdır.
  • Çocukluk deneyimleri, bazen karmaşık olan gençlik problemleri sırasında, onun desteğini alırız ve paylaştığımız olgunluk düzeyi, beraber kazanılmış kişisel bir zaferdir ve izini bırakır.

Kalpteki izini…

Kardeş Bağı Kalpten Gelir yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Eğer şimdi kız kardeşiniz ile aranızda mesafe varsa, küçük rahatsızlıklardan dolayı görüşmüyorsanız, kibrinizi unutun gitsin. Çünkü buna kesinlikle değmez.

Hayatın düşündüğümüzden daha basit olduğunu ve kız kardeşin desteğinin, her gün tadını çıkarmamız gereken özel bir hediye olduğunu aklınızdan çıkarmayın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.