Kolodial Gümüş Suyu: Doğal ve Güçlü Bir Antibiyotik 

Kolodial gümüş, aynı anda birçok farklı patojenle mücadele eden doğal bir antibiyotiktir. Üstelik hiçbir alerjik reaksiyona ya da yan etkiye sebep olmaz.
Kolodial Gümüş Suyu: Doğal ve Güçlü Bir Antibiyotik 

Tarafından yazılmıştır Yamila Papa Pintor

Son Güncelleme: 25 Mayıs, 2022

Kolodial gümüş, mantar, virüs, bakteri ve parazitlerden kurtulmaya yardımcı olan bir antibiyotiktir. 

Hastalıklara sebep olan bütün mikroorganizmaları ortadan kaldıran bir mineral takviyesidir. Bu yüzden de oldukça güçlüdür.

Bu yazımızda, yıllardır kullanılan bu “ilaçtan” daha fazla bahsetmek istiyoruz.

Kolodial gümüş hakkında bilmeniz gerekenler

kolodial gümüş

Gümüşün kullanımı hakkından konuşmaya başlamadan önce yıllar öncesine dönmek gerekir. Özellikle, Yunan ve Roma imparatorluğu zamanlarına. Her iki medeniyet de bu maddeyi mutfak araç gereçleri ve su depolama bidonları yapmada kullanmışlardır. 

Heredot Pers Kralı Cyrus’un içi sıcak su dolu gümüş mataralar taşıdığını ve sadece ondan su içtiğini yazmıştır.

Görünüşe göre kral bu materyalin özellikle yiyecekleri ve içecekleri mahveden mikroorganizmaların oluşmasını engellediğini biliyormuş. 

Geleneksel Çin tıbbında ve Ayurveda’da yüzyıllardır gümüş kullanılmıştır. Enfeksiyonların tedavisinde ve önlenmesinde kullanılmıştır. Aynı zamanda ağrı ya da yaşlılığın getirdiği yorgunluktan etkilenen hastaların gençleştirilmesinde kullanılmıştır. 

yaşlılarda depresyon

Yakın zamanda, Amerika’daki çiftçiler gümüş paraları toplayıp içi taze süt dolu bir kaba koydular. Bu sayede süt daha uzun süre küf oluşmadan tazeliğini koruyabildi. 

20. yüzyılın başından itibaren hiçbir bakterinin, mayanın, mikrobun ya da virüsün gümüşle temas ettiğinde sağ çıkamadığını biliyoruz. Ne kadar küçük olsa da gümüş etkisini gösterir. 

Gümüş, herhangi bir patolojik organizmayı dakikalar içinde yok eder.

Kolodial gümüş elektroliz adında bir süreç sonucu elde edilir. Bunun için, gümüşü saf suya batırmak gerekir. Sonunda, dünya üzerindeki en güçlü antibiyotiği elde etmiş olursunuz. 

En iyi kısmı da herhangi bir yan etkiye ya da alerjik tepkiye sebep olmamasıdır. Etkileme hızı ve güvenli oluşu onu birçok hastalığın çözümü haline getiriyor.

Kolodial gümüş ne yapar?

kolodial gumus neye iyi gelir?

Bu güçlü antibiyotik hakkında sürpriz bir gerçek var. Kullanmanız gereken gümüş miktarı oldukça az. 

Gümüşün içindeki mikroskobik partiküller bakterilere, küfe ve virüslere karşı mücadele eder. Üstelik bunu hızlı bir şekilde yapar.

Bu sebeple, bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Aynı zamanda bazı hastalıkların oluşmasını önler. Örneğin soğuk algınlığı, AIDS ya da uçuk gibi.

Kolodial gümüş, dokulardaki toksinleri dışarı atarak sıvı ve lenfatik süzülmeyi arttırır. Aynı zamanda hücre oksijenasyonunu da arttırır. Tüm vücuda enerji verir.

Bu sebeple, hem önlemede hem de iyileşme ve tekrar canlanmada kullanılır. 

Kolodial gümüş, tüm bulaşıcı hastalıkların tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Modern antibiyotiklerden ve kimyasallardan farklıdır. Mikroorganizmaların yaşamasına ya da üremesine izin vermez.

Üstelik, günümüzdeki ilaçların çoğunun aksine alışkanlık yapmaz ve bakteri ya da virüs direncine sebep olmaz.

Bunlar da yetmezmiş gibi, tüm vücudunuzda çalışır. Eczaneden alınan antibiyotiklerle bu mikroorganizmaların yalnızca bir kısmından kurtulursunuz.

Olağanüstü yararları

Kolodial gümüşün yararları arasında en çarpıcı olanları;

  • Tümör hücrelerini yok eder
  • Kemik gelişimini hızlandırır
  • Bazı yaraların ve yanıkları çabuk iyileştirir
  • İnsan papillom virüsünü tedavi eder.

Aynı zamanda astım, malarya, artrit, ishal ve E. Coli’nin sebep olduğu enfeksiyonlara iyi gelir. Parazitlere, uçuklara, streptokoksiye, stafilokoka ve mantara karşı mücadele eder. 

Birçok oral septik durumların tedavisinde de kullanılır. Örneğin piyore ya da tonsilit gibi.

Eğer cildinize sürerseniz sivilce, ayak mantarı, aft, egzaman, açık yaralar ve siğillere iyi gelir. 

Bunun yanında, göz enfeksiyonlarını ve iltihaplanmalarını da tedavi eder. Örneğin pembe göz olarak da bilinen konjunktivit.

Bir tadı olmadığından herhangi bir problem yaşamadan içebilirsiniz. 

Kolodial gümüş nasıl kullanılır?

Kolodial gümüş, çoğu ilaçla etkileşime girmez ve insanlar üzerinde neredeyse hiçbir zararı yoktur. Sonuç olarak her yaşta her durumun tedavisi için kullanabilirsiniz. 

Bağımlılık ve hassasiyet yaratmaz. Hamile ve emziren kadınlar için güvenlidir. Zehirli değildir ve idrar yoluyla kolayca dışarı atılır.

Kullanımı ve dozajı değişkendir.

  • Ağız gargarası olarak kullanabilirsiniz.
  • Sargı bezini batırıp yaraları ve yanıklar tedavi edebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizdeki çatlaklar için de idealdir.
  • Küçük bir şişeye koyup gözlerinizi yıkayabilirsiniz.
gümüş damlalık ve formüller

Bazı insanlar genital bölge temizliği için de kolidal gümüş kullanmaktadır. Buna ek olarak ayaklarınızdaki kötü kokuyu gidermek için de kullanabilirsiniz. Buharını soluyabilirsiniz.

Tavsiye edilen dozaj her 1 kilo için 1 damladır. Yani 70 kiloysanız günde en fazla 7 damla almalısınız. Her seferinde damla olarak günde iki kez alınmalı. 

Kolodial gümüşün etkisini arttırmak için sıvıyı yutmadan önce ağzınızda birkaç dakika bekletin. 

Aç karna almalısınız ve yemek yemek için yarım saat beklemelisiniz. Örneğin uyandığınız zaman alabilirsiniz.

Son olarak, temiz bir suya her litreye bir yemek kaşığı kadar ekleyebilirsiniz. Su bakteri ya da mikrop doluysa dozajı iki katına çıkarabilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Boranowski, Z., and Lloyd, M. (1995). Colloidal Silver. The Antibiotic Alternative. New York: Healing Wisdom Pubns.

  • Jefferson, W. (2001). El poder curativo de la plata coloidal. Barcelona: Obelisco.

  • _______  . (2003). Colloidal Silver Today: The All Natural, Wide-Spectrum Germ Killer. Summertown: Healthy Living.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.