Kuru Eller Ve Kütiküller İçin Ev Reçetesi

Kuru eller yaşlı görünür. Bu basit ev reçetesiyle onları nemlendirip yine eskisi gibi güzelleştirebilirsiniz. Buna bir şans verin!
Kuru Eller Ve Kütiküller İçin Ev Reçetesi
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Kuru eller ve kırık kütiküller, sürekli olarak kire, temizleme ürünlerindeki kimyasallara maruz kalma ve ani sıcaklık değişiklikleri nedeniyle oluşur. Bunlar cilt ile doğrudan temasa geçtikçe, cildin doğal nemini alıp iltihap yaratırlar ve böylece kendini yenileme yeteneğini kaybetmesine sebep olurlar.

Sonuç olarak, küçük lekeler ve kusurlar oluşmaya başlar, bu da onların zamanından önce daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Ayrıca, kütiküller, tırnak sağlığında çok önemli bir rol oynadığından tırnakların zayıflamasına, iltihaplanmasına ve kırılmasına neden olur.

Ama neyse ki, yeniden nemlendirmeye, kendini yenilemesine yardımcı olmak ve onları sağlıklı tutmak için birçok doğal ürün var.

Bugün, kuru elleri yatıştırmak için inanılmaz fayda sağlayan E vitamini yağı, badem yağı ve Hindistan cevizi yağı ile yapılan bir reçeteyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Okumaya devam edin ve deneyin!

Kuru eller ve kütiküller için ev reçetesi

Bu ev reçetesinin içeriğindeki bileşenler, cildi yumuşatan, görünüşünü iyileştiren güçlü nemlendiricilerdir. Birincil faydalara ayrıntılı bir şekilde bakacağız, böylece harika etkileri konusunda hiç şüpheniz olmayacak.

E vitamini yağı

e vitamini

E vitamini yağı, eczanelerde makul bir fiyata bulunabilir. Özellikleri, çok uzun süredir kozmetikte değerlendiriliyor. Oksidatif hasarı azaltıp hücresel büyümeyi teşvik eden ve doku parçalanmasını önleyen güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir.

Güneşin olumsuz etkilerini en aza indirgemek ve ölü hücrelerin birikimini durdurmak için harici olarak uygulanabilir.Aslında, dünyanın birçok yerinde hücreleri yaşlanma sürecinden koruma yeteneği nedeniyle “gençlik ve yaşam vitamini” olarak adlandırıyor.

Badem yağı

Bu yağ çeşidi, yumuşatıcı ve tamir edici özellikleri açısından öne çıkar. Bu, kuruluktan kaynaklanan rahatsızlık ve diğer belirtileri yatıştırır. Harici olarak uygulanır, çünkü çok nemlendiricidir ve cildin ve saçın görünümüne fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

Kuru eller ve kütiküller için idealdir, çünkü kütikül enfeksiyonlarının riskini azaltır ve kırışıkların görünümünü önlemek için cildin esnekliğini korur. Aynı zamanda hafif kesikler, yanıklar ve kimyasal ürünlerin kullanılmasından kaynaklanan tahrişlerde doğal bir sakinleştirici etkiye sahiptir.

Kakao yağı

kakao yağı

Bu mükemmel bir doğal krem olarak kabul edilir. Kakao yağı, farklı epidermik seviyelere kolayca nüfuz eden doğal bir yağlayıcıdır. Bunu bir el kremi olarak kullanmak elleri yumuşak ve pürüzsüz yapar ve yaralardan ya da cildin kesilmesinden korur. Serbest radikalleri savuşturan yüksek antioksidan içeriği ile ön plana çıkar.

Güneşin ultraviyole ışınlarından koruyucu bir bariyer oluşturarak, iz kalması, kızarma ve tahriş riskini azaltır. Ayrıca, yaraları iyileştirmek ve canlandırmak için de yararlıdır.

Kuru eller ve kütiküller için bu ev reçetesi nasıl yapılır?

kuru eller için çözümler

Ticari kremlere büyük miktarda para yatırmak yerine, ellerinizi ve kütiküllerinizi sağlıklı tutmak için bu basit tarifi kullanmayı tercih edin. Bu malzemelerin bulunması kolaydır ve uygun sıcaklıkta saklandıkları sürece genellikle uzun süre iyi muhafaza edilir.

Elde edilen krem, güzellik rutinin bir parçası olarak ya da manikürünüzü bitirmek için kullanılabilir.

Malzemeler

  • 1 E vitamini kapsülü
  • 1 çorba kaşığı badem yağı (5 gram)
  • 2 çorba kaşığı kakao yağı (10 gram)

Yapılışı

  • Kakao yağını ısıya dayanıklı bir kaba koyun ve kaynatın.
  • Erime başladığında, badem yağını ve E vitamini kapsülündeki sıvıyı ekleyin.
  • Küçük bir kaşıkla karıştırın ve tüm malzemelerin iyice harmanlandığından emin olun.
  • Birkaç dakika dinlenmeye bırakın. Temiz bir kaba dökün ve kullanmaya başlayamadan önce katılaşıncaya kadar bekleyin.

Uygulama yöntemi

  • Kalın bir macun elde ettikten sonra, kuru elleriniz ve kütikülleriniz üzerine az miktarda masaj yapın.
  • En iyi sonuç için her gece kullanın.

Bu harika reçeteyi sürekli olarak kullanmanız size çok daha az zamanda daha yumuşak, daha nemli ve iyi korunmuş eller sunar. Öyleyse durmayın ve bu tarifi hazırlayın ve faydaları kendiniz görün.

İlginizi çekebilir ...
Ellerinizi Temizlemek için 6 Doğal Çözüm
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Ellerinizi Temizlemek için 6 Doğal Çözüm

Günlük işlerden ya da fazla güneşe maruz kalmak gibi sebeplerden ötürü, ellerimize oluşan istenmeyen lekeleri çıkartabileceğimiz doğal çözümler var...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.