Parmak Şekline Göre Kişilik Analizi

Elleriniz de sağlığınız kadar belli başlı kişisel özelliklerinizi de açığa çıkarabilir. Örneğin, yüzük parmağı işaret parmağından uzun olan kadınlar sporda daha başarılı olmaya eğilimlidirler.
Parmak Şekline Göre Kişilik Analizi

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Parmak şekline göre kişilik analizi yapıldığını biliyor muydunuz? 

Vücudunuzun diğer bölgeleri gibi, parmaklarınız da hayatınızda, sağlığınızda ve günlük aktivitelerinizde önemli bir rol oynar.

Önemli bir uzuv olmanın haricinde, ayrıca parmaklarınız siz fark etmiyor olsanız bile genel sağlığınızı ve durumunuzu gösterebilir.

Parmak Şekline Göre Kişilik Analizi

Son zamanlarda yapılan birçok çalışma, parmaklarınızın gerçekten kişisel ve hatta davranışsal özellikleri kadar, fiziksel ve duygusal sağlığınızı ortaya çıkarma özelliğine de sahip olduğunu göstermektedir.

Parmak şekline göre kişilik analizini hiç duymadıysanız, bugünkü yazımızda daha fazlasını öğreneceksiniz.

1. Yüksek Testosteron Seviyesi

Eğer işaret parmağınız normalden kısaysa, kadın veya erkek fark etmeksizin muhtemelen yüksek seviyede testosterona sahipsinizdir.

Erkeklerin çoğunluğunun işaret parmağı yüzük parmağından kısadır, kadınların ise bu parmakları genellikle neredeyse aynı uzunluktadır.

Parmaklardaki bu farklılıklar testosteron kadar diğer hormonlarla da bağdaştırılır.

Testosteron seviyesi genellikle erkeklerde yüksektir, ve beklenmedik bir şekilde yüksek testosteron seviyesine sahip erkekler düşük östrojen seviyesine ve sperm sayısına sahiptir.

2. Osteoartrit Riski

x-ray

Nottingham Üniversitesi (Birleşik Krallık) tarafından yapılan bir araştırmada daha kısa işaret parmağına sahip insanların osteoartrit gibi problemlere sahip olma riskinin daha fazla olduğu görülmüştür.

Bu, düşük östrojen ve az fiziksel aktivite ile bağdaştırılırken, genellikle kadınları etkiler.

3. Prostat Kanseri Riski

Warwick Üniversitesi (Birleşik Krallık) tarafından yapılan bir araştırmada, işaret parmağı yüzük parmağından uzun olan erkeklerde prostat kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğu görülmüştür.

4. Genetik Bir Avantaj

Eğer işaret parmağınız yüzük parmağınızdan kısaysa, bu annenizin karnındayken yüksek seviyede testosterona maruz kaldığınız anlamına geliyor olabilir.

King’s College (Birleşik Krallık) tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, gebelik sırasında hormona maruz kalmak geleceğimizdeki davranışsal modelleri etkileyebilir.

5. Cinsel Organınızın Boyutunu Açığa Çıkarabilir

eller

Gachon Üniversitesindeki (Güney Kore) araştırmacılar tarafından yürütülen bir çalışmada, yüzük parmağına göre daha kısa işaret parmağına sahip erkeklerin penislerinin boyutunun daha büyük olduğu kanıtlanmıştır.

Bu çalışmada 144 erkek yer almıştır ve anestezi sırasında ölçüm yapılmıştır.

6. Hipotirodizmin Kanıtı

Yüksek dozda sodyum alımı ödeme sebep olabilir ve parmakların şişmesiyle sonuçlanabilir.

Bu durum, ödeme karşı doğal tedaviler kullanarak önlenebilir.

Eğer parmaklarınız çok uzun süreler boyunca şiş kalıyorsa ya da bu durum çok sık görülüyorsa, tiroid fonksiyonunuzdaki bir sorunu işaret ediyor olabilir.

Bu da, metabolizmanızı yavaşlatırken, kilo almanıza ve vücudunuzda ödem birikmesine sebep olur.

7. Sporda Çok İyi Olduğunuzu Gösteriyor Olabilir

koşu

Araştırmalar, yüzük parmakları işaret parmaklarına göre daha uzun kadınların diğerlerine göre daha yüksek spor yeteneği olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Koşuda, teniste ve ağırlık kaldırma gibi sporlarda genele göre daha atletik bir yapıya sahiplerdir.

8. İş Dünyasında İyi Olduğunuzu Kanıtlıyor Olabilir

Araştırmalar yüzük parmakları uzun insanların iş hayatında daha başarılı olduğunu kanıtlamıştır.

Cambridge Üniversitesinde (Birleşik Krallık) yapılan bir araştırmada, araştırmacılar finansal yatırımcıların daha uzun yüzük parmağına sahip olduğunu belirlemiştir.

Hatırlatma:  Ellerinizin görüntüsüne özen göstermenin yanı sıra, ellerinizin kişiliğiniz ve sağlığınız hakkında da ipuçları verebileceğini sakın aklınızdan çıkarmayın.

Belki de bu bilgileri yararlı bularak ve bazı problemleri belirlemekte kullanarak, nasıl çözmeniz gerektiğine odaklı bir adım atacaksınız!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.