Daha Çok Seven Tarafsanız İlişkinizde Ne Yapmalısınız?

Partnerinizi onun sizi sevdiğinden daha çok sevdiğini düşündüğünüz oldu mu? Peki nasıl hissettirdi? Gerçekten endişelenmemeniz gereken normal bir durumdur. Sonuçta eğer beraberken mutluysanız neden endişelenesiniz ve kendi güvensizliğinizden problem yaratasınız? 
Daha Çok Seven Tarafsanız İlişkinizde Ne Yapmalısınız?

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Bazen, ilişkide birinin diğerinden daha çok seven taraf olduğunu hissedebilirsiniz.“Seni beni sevdiğinden daha çok seviyorum” demek ne kadar iyi?

Sevgili dengeli olmalı. Ancak her zaman böyle olmadığını biliyorsunuzdur.Daha çok insanın daha çok üzülme riski vardır.

Eğer bu kişi sizseniz, verdiğiniz ve aldığınız sevinin eşit derece olmadığının bilincindesinizdir. Bu durum kişiyi üzer ve ilişkiyi gözden geçirmeye iter.

Bir çiftin “Ben seni daha çok seviyorum.” “Hayır, ben seni daha çok” diye şakalaşması normaldir. Peki bu şaka ne zaman gerçek oldu?

Ufak bir sorun gibi gözükebilir ancak çoğu insan için eğer daha çok seven sizseniz kolayca üzülebilirsiniz. Ne yazık ki bu kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Sonuçta bir ilişkide ne zaman her şey eşittir ki?

 Daha çok seven taraf benim ve bu kendimden şüphe duymama sebep oluyor

mutsuz kadın

Bazı insanlar partnerlerini daha çok sevdikleri  ve onlara her şeylerini verdikleri için kendilerini şanslı hissederler.Ancak, hayatınızın tüm alanını etkileyen rekabet duygusu bu konuyu da ele geçirmiş olabilir. Ne var ki bu bir yarışma değildir.

Genellikle yaptığınız şey partnerinizin size duyduğu sevgiyi sorgulamanızdır. Eğer bu durumu takıntı haline getirirseniz, kendi hayal gücünüzün ürünü olan bazı “sevgiden yoksun” işaretlere takılabilirsiniz.

Bu yüzden takıntı haline getirmemek önemlidir.Durumu kabul etmek, partnerinizi de kabul etmenizi kolaylaştıracaktır. Karşınızdakini hem iyi hem de kötü yönleriyle sevdiğinizi unutmayın. İkisi de onu oluşturan parçalardır.

Eğer bu sizin için zorsa, ilişkinizi başka bir bakış açısından değerlendirin. Geçmiş ilişkilerinizi düşünün, ya da hiç gerçekleşmeyen ilişkilerinizi. Her zaman daha çok sevenin siz olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

Eninde sonunda bu sorunun cevabının hayır olduğunun farkına varacaksınız. Her ilişki farklı ve eşsizdir. 

Hissettiklerinizi dile getirin

daha çok seven kadın

“Seni beni sevdiğinden daha çok seviyorum.” eğer bu durumdan rahatsızsanız, dile getirmek en iyisidir. 

Karşınızdaki kişi muhtemelen nasıl hissettiğinizi ya da durumu nasıl gördüğünüzü bilmiyor ve başka bir açıdan bakmanıza yardımcı olamıyor.

Bu durumu kendi içinizde tutmak, ilişkinize zarar verebilir. Verdiğiniz sevginin karşılığını alamadığınız için ya da haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz için üzülebilirsiniz. Ancak, asıl hata iletişim kurmamaktan kaynaklanmaktadır.

Hissettiklerinizi dile getirmek belki de aşırı tepki gösterdiğinizin farkına varmanızı sağlayacak.Söylemek istediklerinizi içinizde tuttukça daha çok endişelenecek ve güvensizliğiniz artacaktır.

Ayrıca bu kadar derin bir konuyu partnerinizle paylaştığınızda, partnerinizin bunu anlayışla karşılayıp sevgisinden şüphe duymamanız için elinden geleni yapabileceğini de unutmayın.

Yine de buna güvenmek akıllıca olmayabilir. Bu şekilde sonuçlanmayabilir; ancak yine iletişim bir ilişkinin temelidir. 

Özel alan konusuna dikkat edin

gözleri kapalı kadın

Özel alan oldukça önemli bir konudur. “Seni seviyorum” cümlesini “Sana sahibim”, “Seni kullanabilirim” ya da “Her şeyi beraber yapacağız” gibi anlamlarla karıştırmamalısınız.Bu sizi yıpratabilir ve sonunda ilişkiye zarar verebilir.

Daha çok sevenin siz olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen her zaman partnerinizle birlikte olmak istiyorsunuzdur. Bu şekilde, şüpheleri ortadan kaldıracak bütün “sevgi testleri” için hazır olabilirsiniz.

Ancak istediğinizin tam tersini alabilirsiniz. Partneriniz sizden uzaklaşabilir, bunalabilir, kendi özel alanına ihtiyaç duyabilir ve bu testlerden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Hala neden aramadığını merak ediyor musunuz? Neden sizden kurtulmak istediğini düşünüyorsunuz? Dikkat edin yoksa bağımlı ya da kontrolcü olabilirsiniz. Herkesin nefes almak için kendi alanına ihtiyacı varıdır.

Partnerinizi onun sizi sevdiğinden daha çok sevdiğini düşündüğünüz oldu mu? Peki bu sizi nasıl hissettirdi? Gerçekten endişelenmemizi gerektirmeyen normal bir durumdur.

Sonuçta eğer beraberken mutluysanız, neden endişelenmeye ve kendi güvensizliğinizden problem yaratmaya gerek var ki?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.