Cinsel İlişkiden Kaçınmamız Gereken 4 Durum

Cinsel ilişki zorlayıcı bir faaliyet haline geldiğinde, zevk kaybolur ve bu bir sorun teşkil eder.
Cinsel İlişkiden Kaçınmamız Gereken 4 Durum

Son Güncelleme: 12 Kasım, 2018

Cinsel ilişki çok eğlencelidir ve kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Bu yüzden arzuları bastırmak veya kendimize zevk almayı yasaklamak saçmadır. Bununla birlikte, ne kadar olumlu olduğunu söylesek de, her şeyin olumsuz bir tarafı olduğu gerçektir.Bazen cinsel ilişkiden kaçınmamız gereken durumlar olabilir.

Cinsel İlişkiden Kaçınmamız Gereken 4 Durum

1. Birisinin İlişkisi Varken

ilişkiden kaçınmamız gereken durumlar

Sadakatsiz olan kişiyseniz ya da ihanete uğramışsanız ve sadakatsizliği bir çift için olumsuz bir şey olarak görüyorsanız, bu davranıştan kaçının.

Kendinize saygınız azalacak, üzüleceksiniz ve diğer kişi hakkında çok kötü hissedeceksiniz. Buna ek olarak, bir ilişkiye rıza göstermeden katlanıyorsanız, bu ilişki kızgınlık ve nefretle dolacaktır.

Bu nedenle tüm kartları masaya açmanız önemlidir. Belki de açık bir ilişki hakkında konuşabilir ya da bunun için bir çözüm bulabilirsiniz.

Kişinin yapabileceği en kötü şeyin bir ilişkiyi gizlemek olduğunu belirtmeliyiz. Birinci günden itibaren, bir çiftin ilişkisi şeffaf olmalı.

Tek eşli olmayı beceremeyen insanlar vardır. Sanki öyleymiş gibi yapmak yerine, kişi dürüst olmalıdır.

2. İlgi Çekmek İçin

Daha önce hiç duygusal olarak bağımlı oldunuz mu? Şefkatten yoksun, zor bir çocukluk mu geçirdiniz? İstikrarlı bir aile ortamına sahip olmayan ve bu tür bir ailede büyümeyen insanlar genelde hayatlarındaki ilişkilerde sorun yaşarlar.

Cinsel ilişkiyi sevmiyor değilsiniz, sadece aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz ilgiyi bulmak için yapıyorsunuz. Bu adeta bir uyuşturucu haline gelir, istediğinizi alamadığınız zaman anksiyete yapan bir bağımlılığa dönüşür.

Bu tip bir durum, bağımlılık ve daha önce bahsettiğimiz sadakatsizliğe yol açar. Çünkü eşimiz artık ihtiyacımız olan şefkati göstermiyorsa, bunu başka insanlarda aramaya başlarız.

sadakatsizlik

Bu durumda sorunun kökünü, kendinizi boş hissettirecek cinsel ilişki dozlarıyla beslemeden tedavi etmeniz gerekir.

Ayrıca, şefkat ve ilgi için cinsel ilişkiye giren bir kişi sıklıkla toksik ilişkilere girer ve sevemez, sadece ihtiyaç duyar. İlk sorun hala var olduğu için, bu daha da fazla hasara neden olabilir.

3. Sekse Bağımlısınız

Tüm bağımlılıklar gibi, eğer sekse bağımlısıysanız, bu da çözülmesi gereken bir olumsuzluktur. Buna, hiperseksüalite denir.

Hiperseksüel insanlar cinsel isteklerini tatmin edemez. Bu sebeple, genelde rastgele cinsel ilişkilere girerler. Bu takıntılı ihtiyaç, büyük bir suçluluk hissi, boşluk hissi, hayal kırıklığı ve benlik saygısında düşüş yaratabilir.

Bağımlı bundan hiç hoşlanmaz çünkü cinsel ilişki mecburi hale gelince tüm zevk kaybolur.

bağımlılık

4. Sorunlardan kaçınmak için

Birçok çiftin cinsel ilişki sırasında tartıştığını duydunuz mu? Birçoğu bunu sorunlarını çözmek için kullanıyor.

Büyük yalan ise bununla istenilen sonuca ulaşılamamasıdır. Sorunlar zevk veren bir deneyimin altında gizli kalmaya devam edecektir.

Eğer bir argüman sırasında veya eşinizle bir farklı fikirleri savunurken aklınıza cinsel ilişki geliyorsa, bunu aklınızdan çıkarmalısınız.

İlişkiniz üzerinde uzun vadeli etkilere sahip olmayacaktır; gün gelecek bu çözüm artık işe yaramayacak.

ilişki

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı cinsel ilişkiye girdiğiniz oldu mu? Anlık olarak problemlerinizi çözebilseniz de, sonrasında sonuçlar daha kötü olabilir. Bu yüzden, cinsel ilişkiden kaçınmamız gereken durumları fark etmek ve iradeli olmak, sizin için en sağlıklı seçenek olacaktır.

Önemli olan, kendimizi bu durumlarda bulduğumuz zaman cinsel dürtülerimize yenik düşmemektir.

Bunlara başka nedenler ekleyebilir misiniz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.