Romantik İlişkinize Zarar Veren 5 İlişki Türü

· 12 Nisan, 2017
İlişki iletişim ve saygıya dayandığında, bu faktörler bizi etkilememelidir. Ancak olası sorun alanları hakkında bilgi sahibi olmak iyi olacaktır.

Çoğumuz sevilme duygusunun çok önemli olduğunu kabul ediyoruz. Sevildiğimiz ve takdir edildiğimiz bir ilişki bulmak hayatın en büyük zevklerinden biridir.

Ancak bu iletişimin her zaman sorunlara yol açabileceğini unutmayın. “Ruh eşiniz” ile mükemmel bir uyum olsa bile bu durum oluşabilir.

Bunun birçok farklı sebebi var. Bazen geçmiş ilişkilerden kalan yüklerle uğraşmak zorundayız. Geçmişte olduğu gibi aynı ilişkiyi sürdürmek isteyen eski sevgililer sorun yaratabilir.

Bazen de, önemli insanlar hem dikkatimizi hem de zamanımızı gerektirir. Ancak, bunun ilişkinize zarar verebileceğini unutmayın.

1. Kayınvalideler

Annelerin ilişkilerimizde her zaman var olduğu fikri çok yaygındır. Çoğu durumda bu zor olabilir. Özellikle de aileleri ile sorun yaşayan birçok kişi için sorunlar oluşur.

Bir yandan hem siz hem de eşiniz ilişkinize önem vermek istiyorsunuz. Öte yandan, anneniz hayatınızda daima önemli bir kişi olarak kalacak.

Bu durumda, yapılacak en iyi şey sabırlı olmaktır. Çocuklarınız büyüyüp kendi ilişkilerini kurduklarında nasıl hissedeceğinizi bile düşünebilirsiniz.

Çoğunlukla, eşinizin annesi, yani kayınvalidenizle iyi bir ilişki kurmak oldukça iyi bir fikirdir. Bunu yaptığınız zaman, sınırlar belirlemeli ve bunları korumalısınız. Bazı kayınvalideler diğerlerinden daha karmaşık olabilir. Durum buysa, sabır önemlidir.

2. İş yerinden arkadaşlar

is%cc%a7

Tekrar tekrar karşılaştığımız en önemli şey, meslektaşlarınızın sadece iyi yanlarınızı görmesidir. İşinizde her zaman iyi bir tutum takınmanız gerekir. Onların gördüğü tarafınız budur. Birbirinizi desteklersiniz. Hatta beraber yemeğe de çıkabilirsiniz.

Bununla birlikte, evde ve iş yerinde farklı davranmak normaldir. Bu değişiklik sizi oldukça zorlayabilir.

Hala yapmanız gereken ev işlerini düşünmeye başlıyorsunuz. Ve eşiniz bu sırada iyi bir ruh halinde olmayabilir.

Evde iş arkadaşlarınızdan çok bahsetmemeniz önemlidir. Ayrıca onlarla dışarı yalnız çıkmamalısınız.

Dürüst olmak gerekirse, kıskançlık hassas bir konudur. Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda eşinizin üzülmemesi olasıdır. Fakat her şeyi bakış açısına oturtmak da iyi olur.

Kendinize sorun, o her zaman aynı cinsiyetten aynı kişiyle dışarı çıkarsa ne hissedersiniz?

3. Yakın arkadaşlar

İnkar edemezsiniz. Bu herkes için bir sorun teşkil eder. Hepimiz eşimizin veya partnerimizin en yakın arkadaşını kıskanabiliriz. Ve eşiniz de muhtemelen aynı şekilde hissediyor. Sonuçta, birçok kez arkadaşları ile sizle olduğundan çok daha özgürce konuşuyor.

Bu noktada, her türlü şüpheye sahip olabilirsiniz. Onların ilişkisinin, ilişkinizi mahvedebileceğinden endişe bile edebilirsiniz. Bir şeylerin yanlış olduğunu düşündüğünüz bir an da gelebilir.

En önemli şey eşinizle iyi iletişim kurmaktır. Sizi rahatsız eden şeyleri söyleyin.

Gergin bir durum yaratmak istemediğinizi de onlara söylemelisiniz. Eşiniz, başka sorunlardan kaçınmak için uygun limitleri nasıl ayarlayacağınızı bilmelidir.

Ve unutmayın, eşiniz muhtemelen aynı şekilde hissediyor. Onlara zaman verin ve biraz yer açın.

4. Evcil hayvanlar

hayvan

Kulağa garip gelebilir, ancak evcil hayvanınızla olan ilişkiniz de romantik ilişkinizi etkileyebilir.

Bu genellikle tek bir evcil hayvana sahip olduğunuzda gerçekleşir. Hayvanınıza koşulsuz sevgisi gösterirsiniz. Ancak, bu sevgi evlilikte verdiğiniz aşk gibi değildir.

Bazen eşinizle ve hayatın sorunlarıyla uğraşmaktan çok hayvanınıza ilgi göstermeyi daha kolay bulursunuz. Dikkat etmeniz gereken bazı göstergeler var.

Köpeğiniz yatakta eşinizden fazla yer kaplarsa, bunun hakkında düşünmelisiniz. Ayrıca evcil hayvanınıza eşinizden daha fazla sevgi göstermemeye özen gösterin.

5. Kişisel eğitmenler

Egzersiz yaparken, her çeşit hormon salgılanmaya başlar. Egzersiz sırasında salınan ana hormonlardan biri endorfindir. Endorfin bizi mutlu eder ve iyi hissettirir. Bu nedenle, spor salonları erkek veya kız arkadaş bulmak için dört dörtlüktür. Elbette, birlikte olduğunuz biri yoksa…

Antrenörünüzle çok konuşmanız halinde eşiniz doğal olarak kıskançlık duyabilir. Bu ona bir sürü yanlış fikir verebilir.

Sağlıklı bir ilişki kurmak isterseniz şunu aklınızda tutun: Yalnızca profesyonel bir ilişkiniz olduğunu açıkça belirtmelisiniz.

Eğitmeninizi değiştirmenizi önermiyoruz. Sonuçta, güven bir ilişkide çok önemlidir. Ancak partnerinizden size katılmasını ve beraber egzersiz yapmayı isteyebilirsiniz. Yaparlarsa, antrenörün herkese aynı muameleyi gösterdiğini görebilirler.

Sınırlar ve güven: sağlıklı bir ilişkinin anahtarı

Hayatınızı bir başkası ile birleştirdiğinizde bu kişi ailenizin bir parçası olur. Onlara zaman ayırdığınızdan emin olun.

İş, çocuklar ve diğer sorumlulukların önemli olduğunu biliyoruz. Ama unutmayın, hayatlarınızı birleştirmeye karar verdiniz. Eğer evlendiyseniz, o kişi artık hayat arkadaşınız.

Bu ilişkilerin sizi eşinizden veya partnerinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Sınırlar koymanız, iletişim kurmanız ve birbirinize güvenmeniz gerekir.