Saçlarınızı Güçlendirmek için 4 Doğal Tedavi

İş estetiğe geldiğinde, saçınız vücudunuzun en önemli parçalarından biridir. Ancak, onun sürekli olarak iyi görünmesini sağlamak kolay değildir. Ona iyi bakmanız, özellikle de hem erkeklerde, hem de kadınlarda sıkça görülen saç dökülmesi gibi sorunlardan bazılarını önlemek için gereklidir. Bu makalede saçlarınızı güçlendirmek için bazı doğal tedavileri açıklıyoruz.

Aşağıdaki önerileri uygulamak aslında oldukça kolaydır ve evde uygulanma açısından pratiktir. Başınızın oldukça hassas bir bölge olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle, başınızla ilişkili ciddi veya geçmeyen sorunlar yaşamanız durumunda bir hekime görünmeniz önerilir. Dermatologlar size bu konuda gerekli çözümleri sağlayacaktır.

Grenetin

Grenetin, ondan jelatinin üretilmesi nedenliyle oldukça popüler bir üründür. Genel olarak, grenetin bazı hayvanların kemiklerinde, ciltlerinde ve kıkırdak kollajeninde bulunan bir proteindir. Elbette, grenetin, yüksek miktarda kollajen içerdiği için saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Bu ürün aynı zamanda tırnaklarınızı da güçlendirir.

saç

 

Saçınızı grenetin ile güçlendirmenin en iyi yolu bu proteinden ufak bir torbayı günlük olarak kullandığınız şampuana katmak ve iyice karışana kadar çalkalamaktır. Bu karışımı normal bir şekilde uygulayın ve daha sonra saçlarınızı durulayın. Ancak eğer daha iyi sonuç almak isterseniz, grenetini yarım fincan ılık suda çözündürüp bunu saçınıza uygulayabilir, ardından da saçlarınızı yine durulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Bildiğiniz gibi, zeytinyağı pek çok duruma iyi gelen çok enteresan özelliklere sahiptir. Bu durumda, zeytinyağı saçınızı güçlendirmeye de yardımcı olur. Bu aynı zamanda onun parlak görünmesini sağlayarak ve onu nemlendirerek opak görünmesini engeller. Bunu elde etmek için, iki çay kaşığı zeytinyağını duş almadan önce kuru saçlara uygulayabilirsiniz.

Yağın saçınıza etki göstermesini sağlamak için duş bonesi takmanız önerilir. Duştan gelen buhar da yağın kafa derisine daha derin bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. Yaklaşık on dakika sonrasında boneyi çıkarın ve saçınızı her zamanki gibi durulayın. Arzu ettiğiniz şekilde şampuan ve hatta saç kremi kullanabilirsiniz.

Bal

stres-bal

Doğal kaynaklı bir başka ürün olan bal zayıf veya kırılgan saçlara veya kolay dökülen saçlara iyi gelir. İçerdiği besinler nedeniyle bal saçınızı güçlendirir ve ona dolgunluk sağlar. Bu durumda, saçınıza az bir miktar bal uygulayabilir ve bunu parmak uçlarınızla yayabilirsiniz. Arzu etmeniz durumunda, balın daha derine nüfuz etmesini sağlamak için hafifçe masaj uygulayabilirsiniz.

Balın etkisini göstermesi için gerekli olan 15 veya 20 dakika sonrasında onu ılık veya sıcak suyla yıkamalısınız. Bunun için her zaman kullandığınız şampuanı kullanabilirsiniz. Balı günlük bazda kullanmak aynı zamanda saçınızı temizler ve ona bir parıltı kazandırır. Hatta bu ürün aynı etkiyi sağlamak için marketlerde bulunan bazı şampuanlara katılır.

Yumurta

Ne kadar şaşırtıcı gelse de, saçlarınızı güçlendirmek ve onları güzelleştirmek için bir diğer seçenek yumurtadır. Bunun nedeni, yumurtanın saçları ve tırnakları güçlendirmek için önemli bir yere sahip E ve D vitaminlerini bolca içermesidir. Bu faydalardan bu ürünü yiyerek de faydalanabilmenize rağmen, bunu doğrudan saçınıza uygulamanız daha iyi sonuç verecektir.

yumurta-akı

Yumurta akında da vitaminler mevcuttur, ancak bunun ağırlığının %90’ı sudur.

Yumurtayı saçlarınıza uygulamak oldukça kolaydır. Çiğ bir yumurtayı çırpın ve ardından daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için parmak uçlarınızla masaj yaparak kafa derinizin tamamına hafifçe uygulayın. Bunu saçınızda 15 dakika bekletin ve ardından saçlarınızı durulayın. Bunu soğuk veya ılık suyla yapmanız oldukça önemlidir, asla sıcak suyla kullanmayın. Elbette saçlarınızı yumurta kalıntılarından temizlemek için şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz.