Seni Bir Zamanlar Sevmiştim, Artık Sevmiyorum

· 7 Mayıs, 2017
Bir ilişkiyi canlı tutmayı bilmek önemlidir ancak artık ortada sevgi kalmadığında nasıl bitireceğini bilmek de önemlidir. Bu gereksiz acı çekmeyi engelleyen zahmetli, ancak gerekli bir yoldur.

Bir ilişki sürekli hareket halinde kalmalıdır, aynı okyanusta yüzen balıklar gibi. Onlar sürekli hareket ediyorlar, zıplıyorlar, dalıyorlar… Ancak hareketlerini durdurduklarında ölecekler. Eğer bu noktaya geldiyseniz artık şunu söyleme zamanıdır: Seni sevmiştim ama şu an sevmiyorum.

Ayrıca Bakınız: İmkansız Aşkın Arkasındaki Nedenler

Kalp kırıklığı muhtemelen bu hayatta başınıza gelebilecek en acı verici şeylerden biridir. Bazı durumlarda oldukça karışık olabilir, sizin için çok özel olan bir insanı bırakmak zordur.

Bağ kurmak için programlandık

İnsanlar birbirleri arasında bağ kurmak için dizayn edilmişlerdir: aileniz, arkadaşlarınız, partneriniz, çocuklarınız… İşte bu yüzden bu bağların bir gün kırılması oldukça sancılıdır, özellikle eğer başka seçeneğiniz yoksa.keder

Ancak insanların sürekli unuttukları bir şey vardır: ilişkiler canlıdır. Bu onların değişmek zorunda oldukları anlamına gelir ve bu her zaman iyi yönde değildir. Yeni birisi hayatınıza girebilir ve olaylara bakış açınızı değiştirebilir. Bütün bunların sonuçları vardır.

Bu yüzden ” artık seni sevmiyorum” demek zorunda kalacağınız zaman geldiğinde, acı, asabiyet, hayal kırıklığı ve terk edilme hisleri ortaya çıkacak. Küçük, yaralanmış hissedeceksin. İnandığın bir şey kırılmış oldu.

Bununla beraber, bazen, zaten katlanılamaz duruma gelmiş bir ilişkiyi sonlandırmak olumlu bir şey olabilir. Dayanamayacağın bir noktaya gelene kadar mücadele et, ta ki ızdırabının o kadar büyük olduğu ve kaçmaya çalışmaktan başka bir şey yapamayacağın noktaya kadar.

Kırık kalp

Ayrılma acısını tarif eden en yaygın mecazlardan birisi kalbinizin kırılıyormuş gibi olması hissidir. Bu fiziksel ve duygusal acı, büyük üzüntüye, hayatınızda olan birçok şeye ilginizi kaybetmenize yol açar.

kadin-ve-kalp

Neden bu his çok yaygındır? Neden bir ayrılma ayrıca kalbinizi de kırar? Çünkü siz aşık olmakla sevginin kendisinin arasındaki farkı anlayamamışsınızdır. Birçok insan bu ikisini karıştırsa da, oldukça farklı kavramlardır.

Aşık olmak, ilgiyi ve o tanıdık midede kelebeklerin uçuşması hissini yaşatan arzuyu işaret eder. Ama ardından uçup giderler, o zaman durumunuzu tekrar tartmanız gerekir. Sevgi kavrayışınızdan kaçmış mıdır?

Ayrıca Bakınız: Kendinizi İfade Etmeyi ve “Yeter” Demeyi Öğrenin

Bazen bu durum kafa karışıklığına neden olur, şöyle ki kendinizi artık sevmediğiniz bir insanın yakınında bulabilirsiniz. Delicesine aşık olmanız geçici bir durummuş, ama size yaşadığınızı hissettirdi. Bu geçtiğinde  “artık seni sevmiyorum” duygusu gittikçe daha güçlü hale gelir.

“Seni artık sevmiyorum” demek

kirilmis-kalp

Birisine artık onu sevmediğini söylemek oldukça zor ve karmaşıktır çünkü partnerinizin ne kadar olumsuz tepki vereceğini bilirsiniz. Buna rağmen, yapabileceğiniz en iyi şey açık ve dürüst olmaktır. Kolay değildir ancak gereklidir.

Bunu yüz yüze yapabilmelisiniz ve partnerinizin kafasının karışmaması için kendinizi açık, az ve öz ve odaklanmış bir şekilde ifade etmeniz gerekir.

Genellikle bir tartışma, değerlendirme ve hissettiğiniz öfke ve hayal kırıklığını ağırlaştıracak başka reaksiyonlar olacaktır.

” Seni artık sevmiyorum” demek cesaret gerektirir ve hala partnerinizle empati kurmak zorundasınızdır. Korku duymayın ve ilişkiniz üzerindeki görüşlerinizi paylaşmanın en kibar yolunu bulmak için çaba gösterin. Bu, anlayışınızı nasıl göstermeniz gerektiğidir ve artık neden birlikte olamayacağınızı açık bir şekilde ifade etmektir.

Hiç bu zor zamanlardan geçtiğiniz ve “artık seni sevmiyorum” dediğiniz oldu mu? Bu, her iki partner için de karmaşık bir durumdur ve bunu yapmadan önce derinlemesine düşünme safhasından geçmeniz gerekir.

Yine de kararınızı partnerinize iletmek için çok beklemeyin, çünkü ne kadar çok beklerseniz o kadar zor olacaktır. Önemli olan noktalar olabildiğince erken ve tereddüt etmeden söylenmelidir. Bu sizin daha fazla zarara yol açmanızı önlemeye yardımcı olur.