Sevgi, Zenginleşmek için Her Gün Beslenmelidir

2 Haziran, 2019
İlişkiler güzel, narin bir bitki gibidir. Bir ilişki her gün beslenmelidir. Onun da suya, besin maddelerine, güneş ışığına ihtiyacı vardır... İhtiyacı olan ilgiyi görmezse, yapraklarını döker, kurur ve ölür.

Sevginizi göstermeyi canınız isteyinceye kadar erteleyemezsiniz. Sevginizi her gün beslemelisiniz. Güzel ve değerli bir sevgi, küçük şeyler ile bakımı hak eder. Bunlar sizi köklerinden besleyen ve gerçekten şımartan şeylerdir.

“Besleyici” sevgi hakkında konuşurken, sadece partnerinizle olan bağınızdan söz etmiyoruz. Ayrıca, bir çocuğu yetiştirmek için gerekli temellerden bahsediyoruz. Onların kendine olan güvenini ve dünyayla yüzleşmek için iç gücünü artırmak için, onlara günlük olarak destek ve sevgi gösterilmesi gerektiğinden bahsediyoruz.

Bu muhtemelen size açık görünmektedir. Hepimiz sevgi kelimesinin ne anlama geldiğini biliyoruz, fakat bazen farkına varmak için bu duygunun bilinçli olarak gösterilmesi gerektiğini unutuyoruz. Sevgi, her gün küçük şeyler aracılığıyla beslenmelidir.

Bunu bir düşünün.

Sevginin samimi olması için, göstermeniz gerekir

Eminiz ki şu duruma aşinasınızdır. Yakınınızda, sık sık sizi ne kadar çok sevdiğini anlatan bir aile üyeniz var. Ancak, ona gerçekten ihtiyacınız olduğunda ise yoktur. Aslında, sözlerinde bahsettiği sevgiye şekil ve anlam vermek için asla orada bulunmazlar.

Bu nedenle, sevgi hem büyük şekilde, hem de küçük ve sıradan şeylerle özenle ifade edilmelidir.

Bu yazımızı keşfedin: İlişkiler: Sevginin ötesindeki 7 şey

Sevgiyi daha iyi bir zaman yakalayana kadar erteleyemezsiniz

Her zaman meşgul olan, önemli olan ve ikincil olan şeylerde neye öncelik vereceğini veya nasıl sınır koyacağını bilmeyenler genelde hep bir mutsuzlukla uyanır. Örneğin, çocuklarına yeterince dikkat etmeyen ebeveynler hakkında düşünün; onlara göre hep daha önemli sorumlulukları vardır.

Günümüz dünyasında talep edilen çalışma saatlerinin aile yaşamıyla pek uyuşmadığı çok açıktır. Fakat unutmamamız gereken bir husus var: çocuklarınızla ne kadar az veya çok zaman geçirdiğiniz önemli değildir. Önemli olan, beraber geçirdiğiniz saatlerin KALİTELİ olmasıdır.

Bazen, en samimi sevgi, en küçük şekilde bile gösterilebilmelidir. Samimi olduğu sürece küçük veya büyük olması önemli değildir.

Bunu öğrenin: Çocuklara lütfen, teşekkürler ve günaydın demeyi öğretmenin değeri

Sevgi küçük şeylerdedir, büyük jestlerde değil

Bazı insanlar, sevginin kıymetini bilmeme hatasını yapar. Onlar için bir ilişki içinde olmak, her şeyin affedilebilir olduğuna, artık çaba sarf etmeye gerek olmadığına ve diğer kişiye ilgi göstermenin artık bir öncelik olmadığına inanmak demektir.

Böyle düşünmek YANLIŞTIR. İlişkiler güzel, narin bir bitki gibidir. Onun da suya, besin maddelerine, güneş ışığına ihtiyacı vardır… İhtiyacı olan ilgiyi görmezse, yapraklarını döker, kurur ve ölür. Aynı şey tüm ilişkiler için de geçerlidir: onu ihmal ederseniz ve kıymetini bilmezseniz, kaybedersiniz.

Küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunu hatırlamak zorundayız. İlişkilerimizi her gün gerçekten önemli olan şeylerle beslemeyi unutamayız:

  • İletişimde kullandığınız sözleriniz ve ses tonunuz.
  • Kullandığınız dil: anlama ve empati kurma.
  • Görünüş ve beden dili.
  • Sevdiğinizi göstermenin sizin için bir önceliği olması.

Bugün verebileceğiniz sevgiyi yarına ertelemeyin

Birine sevginizi göstermek için en iyi zaman ŞU ANDIR. Kaderci olmak ve yarın neler olabileceğini düşünmek önemli değildir. Bunun yerine, tam, samimi ve anlamlı ilişkiler oluşturmak için karşılıklı yatırım yapmak önemlidir.

  • Her gün insanlarla nasıl etkileşim kurduğunuzun ve onları iyi, mutlu ve sevildiğini hissettirmek için ne yaptığınızın bilincinde olmanız gerekir.
  • Bazen, çocuklarınıza bir gülümsemeniz ya da partnerinizin size daha çok aşık olmasını sağlayacak minicik, özel bir dokunuş yeter.

Bu dünyada sevildiğini hissetmek ve sevgiyi nasıl vereceğini bilmekten daha önemli çok az şey vardır.Bunu akıllıca, faydalı ve saygılı bir şekilde yapmamız gerekir. Karşılıklı ve günlük sevgiye yatırım yapın. Küçük şeylere dikkat edin ve hedefiniz en sevdiğiniz insanları mutlu etmek olsun.