Sizi Sevmeyen İnsanların Gitmesine İzin Vermek için En İyi İpuçları

Sizi Sevmeyen İnsanların Gitmesine İzin Vermek için En İyi İpuçları

Tarafından yazılmıştır Óscar Dorado

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Etrafınızdakiler tarafından sevilmediğinizi hissediyorsanız, bazen ilişkiyi bitirmek, uzaklaşmak ve yaralanmadan önce gitmek daha iyidir.

Tamamen güvendiğiniz bu kişinin olduğunu sandığınız kişi olmadığını anladığınız bir zaman gelir. Ve o anda, zehirli dostluğun ya da ilişkinin sona erdirilmesinin zamanı gelmiştir. Bu yüzden, sizi sevmeyen insanlardan kurtulmak için size en iyi ipuçlarını vermeye karar verdik.

Her ilişkide olduğu gibi, sağlıklı bir arkadaşlık sizin için pozitif olmalıdır. Evet, ilişkiniz açık bir şekilde zor zamanlardan geçecektir. Bu tür uyuşmalar uzun süre devam ederse veya çok sıklaşırsa, sizi sevmeyen kişiden kurtulmanın daha iyi olup olmadığını gerçekten durup düşünmeniz gerekir.

Açıkçası, söylemesi yapmaktan daha kolay. Sonuçta, uzun süreli bir ilişki kurduğunuz, çok fazla anılarınız olan kişilerden bahsediyoruz. Yine de, güçlü ve sizi olduğunuz kişi için ve tüm kusurlarınızla sevip saygı duyan birini bulma yeteneğiniz vardır.

Yani, birisinin artık sizi sevmediğini fark ederseniz, onlardan nasıl vazgeçeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Sizi sevmeyen insanların gitmesine izin vermek için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Bu ipuçlarını akılda tutmalısınız, çünkü herkes bu durumlardan geçer:

1. Onlarla yolları ayırmanız sizin için iyidir

Arkadaşlar söz konusu olduğunda, arkadaşlığınızın sonsuza kadar süreceğini hissetmek tamamen normaldir. Ancak, bir parçalanma ile olabileceği gibi, bazen arkadaşlıklar kendi doğal sonlarına varır ve bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Hayatınızda insanları kaybedeceğinizi asla unutmamalısınız.

birbirine sarılan arkadaşlar

2. Kendi sağlıklı ilişkilerinize odaklanın

Zehirli bir dostluğa son vermeye karar verirken, hayatınızdaki diğer insanlara konsantre olmak için çaba göstermelisiniz.

Bu bakımdan, sahip olmak istediğiniz sağlıklı ilişkilere ve gelişmenize yardımcı olan insanlara odaklanmak genellikle yararlıdır. Onlara sevgiyle tutunun ve onlarla olabildiğince fazla zaman geçirin.

3. Kin tutmayın

Kötü bir arkadaşı kabul etmek zor olabilir. Her şeyden önce, bu kişinin sizin için orada olması gerekiyordu ve sizi yarı yolda bırakıp hayal kırıklığına uğrattılar. Bu durum içinizde biraz acıya neden olabilir, ama bunun nefrete dönüşmesine izin vermemelisiniz.

Karşınızdaki kişiye benzememek için bağışlamanızı, kendinizi herhangi bir suçluluktan kurtarmanızı ve devam etmenizi öneririz.

4. Bir özür beklemeyin

Bir arkadaş sizi çok üzerse, onu hayatınızdan çıkarmaya karar verirsiniz, ve bundan sonra mucizevi bir şekilde özür dilemelerini beklememelisiniz.

Hatalı olduklarını ya da size kötü davrandıklarını itiraf etmelerini ummayın. Bu harika olurdu elbette, ama bu özrün hiçbir zaman gelmemesi halinde her zamankinden daha çok acı çekebilirsiniz.

“Sizi sevmeyen birisini sevmek, kırık bir kanatla uçmaya çalışmak gibidir.”

5. Akışına bırakın

Bu olduğunda kendinize işkence etmemelisiniz. Sadece onları geride bırakın, kafanızı takıp onlar için endişelenmeyin, kendinize yeni ve daha iyi arkadaşlıklar kurmak için şans verin. Temel olarak, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, kendinizi daha iyi bir şey hak ettiğinize ikna etmektir.

Bunu söylemek yapmaktan çok daha kolaydır, ancak yine de bu, tedavi için ilk önemli adımdır.

kavga eden arkadaşlar

6. Kendinizi kötü hissetmeye izin vermelisiniz

Bir ilişkinin bitmesi hakkında üzülmek gayet normal ve iyi bir şey aslında. Bu duyguları hissetmek ve aynı zamanda o deneyimden öğrendiklerinizi yansıtmak için kendinize zaman ayırmak iyi olur. Durumun sizi bu kadar kötü hissettirdiğini fark etmek, gelecekte kolay lokma olmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Sahip olabileceğiniz acı hislerini onurlandırmak ve kendinizi şişirmeye çalışmak yerine bu duyguları hissetmeye izin vermek iyi olur, üzgün hissedin ve rahatlayın, bu kendinize gelmenize yardımcı olacaktır. Bunu ayrıca deneyimin bir parçası olarak kabul etmelisiniz ve kendinizi iyileştirmeniz için gereken süreye izin vermelisiniz.

7. Kendinize dikkat edin

Yapmanız gereken en önemli şey kendinize dikkat etmektir. Öz sevgi ve saygıyı geliştirmeye odaklanın. Kendinize sağlıklı ilişkileri hak ettiğinizi hatırlatın. Salıvermek kolay değildir ve ayrıldıktan sonra kendi fiziksel ve duygusal sağlığınızı unutmak gayet de yaygındır. Sizin burada yapmanız gereken, kendinize çeki düzen vermeniz, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı korumanızdır.

Her gün kendinize iyi bakın. Bolca dinlenin ve besleyici yiyecekler tüketin. Sosyal ortamlara karışın ve yeni arkadaşlıklar edinmek için kendinize ve karşınızdakilere yeni bir şans tanıyın. Böylece bu durumun üstesinden daha rahat gelebilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınızı da karşılamalısınız. Bu sizin dünyanız ve kimsenin mahvetmesine izin vermeyin.

8. Gerçeklik ile yüzleşin

Devam etmek istiyorsanız, bir şeyleri olduğu gibi kabul edebilmelisiniz. Bir çok kişi sağlıksız ilişkilerde tıkılıp kalmakta, çünkü durumu bir şekilde değiştirebileceklerini umuyorlar.

Ancak, kimseyi değiştiremeyeceğinizi, özellikle de değişmek istemeyenleri değiştiremeyeceğinizi hatırlamak önemlidir. İlişki yürümüyorsa, bitirme ve hayata devam etme seçeneğiniz vardır. Bu aslında sizin elinizde olan bir şey.

Kısacası, ister eşiniz ister arkadaşınız olsun, sizi sevmeyen kişilerin gitmesine izin vermekten kaçınmamalısınız. Kendinizi her şeyin üstünde değerlendirmelisiniz, çünkü bu sizin hayatınız ve çevrenizi seçmekte özgürsünüz. Sizi sevmeyen insanların gitmesine izin vermek işte bu kadar kolay.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.