Tırnaklar Karakteri Yansıtır Mı?

Tırnağınızın şekli ve ojenizin rengi karakterinizi yansıtır, kişiliğiniz hakkında bazı ipuçları verebilir. 
Tırnaklar Karakteri Yansıtır Mı?

Son Güncelleme: 26 Şubat, 2019

Tırnaklar, sandığınızdan daha fazla anlamı içinde barındırıyor olabilir. Bu yazıda tırnaklarınızın rengi ve şekli hakkında bilmediğiniz birçok şey öğreneceksiniz.

Oje Rengi

Söz konusu oje sürmek olduğunda, çoğu kadın sadece tırnağının rengini değiştirdiğini düşünebilir. Ancak sürdüğünüz ojenin rengi, kişiliğiniz hakkında birçok ipucu verebilir. İşte renkler hakkında aklınızda tutmak isteyebileceğiniz birkaç bilgi:

  • Mavi kendine güveni, dürüstlüğü ve ahlakı yansıtır. Mavi aslında herkes için çekici bir renk değildir, güçlü kişiliğe sahip insanlar bu renge daha düşkündür.
  • Siyah gizemli bir karakteri yansıtır. Tıpkı mavi gibi, birçok insan siyahı favori rengi olarak görmez. Ancak zeki ve meraklı insanlar bu rengi kullanmayı sever. Siyah aynı zamanda güçlü, resmi ve zarif olarak da betimlenir.
  • Kahverengi, oje rengi olarak tırnakta çok tercih edilmez; bu durum da onu diğer renklerden ayırmayı kolaylaştırır. Bu rengi tercih eden kişiler basitliği sever, arkadaş canlısıdır ve insanlara güvenmeden önce onları tanımayı seçer.
  • Gümüş tonları gizemi simgeler ve genellikle feminen, güçlü ve duygusal kişiler bu rengi kullanır. Bu renk, bir şekilde sezgileri güçlü olan kişilerle özdeşleştirilir. Bu rengi seven kadınlar arkadaşlarını kandırmaz.
  • Pembe ise çocukluğuna asla sırtını dönmeyen, eğlenceli ve oyuncu bir karakteri yansıtır. Bu rengin de feminen ve sevecen bir tarafı vardır.
renkli oje şişeleri ve ojeli tırnaklar
  • Sarıyı tercih eden kişiler eğlenceli ve mutlu bir karaktere sahiptir. Bu rengi seven kadınlar etraflarına sıcaklık ve iyimserlik yayar.
  • Kırmızı elbette tutkunun rengidir. Kendinden emin, romantik ve şehvetli kadınlar bu rengi daha sık tercih eder.

Tırnak Şekli

Tırnaklarınızın şekli de en az rengi kadar önemlidir. Tırnak şekli, kişilik özellikleri hakkında birçok şey söyleyebilir.

Dikdörtgen ve Düz Tırnaklar

Uzun, köşeli ve dikdörtgen tırnaklar neşenin ve öz güvenin simgesi olarak görülür. Tırnakları bu şekilde olan kadınlar dünyayı korkusuzca tanımak ister ve yeni deneyimlerden çekinmez. Titizlikleri nedeniyle bu kadınlar her şeyi en düzgün şekilde yapmaya çalışır.

Düz ve dikdörtgen tırnaklar, ayakları yere basan ve çalışkan insanları işaret eder. Bu tür kişiler doğuştan liderdir ve sorumluluk almayı sever; işini her zaman iyi yapar ve bunu yaparken eğlenmeyi de asla unutmaz.

Geniş ve düz tırnaklar, net ve analitik bir kişiliğe yorulur. Bu kişiler, insanları değerlendirmekte doğuştan yeteneklidir. Dahası, bu kişiler çok çalışkandır ve yaratıcı bir kişiliğe sahiptir. Çoğu zaman güzellik yerine mantığı tercih ederler ve onları düşündüren zor problemleri severler.

manikürlü el ve tırnak şekli

Kısa ve Oval Tırnaklar

Diğer taraftan, kısa ve oval tırnaklı kadınlar ise güçlü ve yaratıcı bir karakterle özdeşleştirilir. Bu tür insanlar nadiren drama yaratır ve hayatlarında gerçekçi bir perspektife sahip olmayı tercih eder. Yüksek enerjileri nedeniyle arkadaş edinmekte hiç zorlanmazlar; maceracı ve korkusuz halleri onları her zaman yeni maceralara hazırlar.

Tırnaklarını yiyen kişiler, birbirine pek eşit olmayan kısa tırnaklara sahiptir. Gözlem ve empati yapmayı seven bu tür kişiler, her zaman son derece dürüst olmayı tercih eder. Tırnak yeme alışkanlığı çoğu zaman gerginlikle bağdaştırılır; bu tür kişiler sakin görünseler de iç dünyalarında fırtınalar kopar.

Üçgen ve Oval Tırnaklar

Üçgen şekle sahip tırnaklar, çoğu zaman cesur ve kararlı kişilerin tercihidir. Bu tür insanlar tutkulu yaşar ve her zaman ne istediğini bilir. Zaman zaman telaşa kapılsalar da zorluklarla baş etmeyi severler.

Uzun ve oval tırnaklara sahip kişiler ise yüksek yaratıcılık yetenekleriyle bilinir. Doğaya karşı bitmek bilmeyen bir ilgi duyarlar; estetik açıdan güzel olan her şeye zaafları vardır. Yaptıkları işleri tutkuyla yapan bu insanlar samimiyetleriyle de etraflarının güvenini kazanır.

Dış görünüşünüz, kişiliğiniz hakkında çok fazla şey söyler. Bu yazıda, tırnaklarınızın ne tür anlamlara sahip olabileceğini öğrendiniz. Yoksa öğrendikleriniz sizi şaşırttı mı?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.