Kasık Tüylerini Almak: Doğru Yöntemi Biliyor Musunuz?

Kasık tüylerini doğru bir şekilde almak için tüylerinizin türünü dikkate aldığınızdan emin olmanız gerekir. Türüne göre daha iyi sonuç veren bazı yöntemler vardır.
Kasık Tüylerini Almak: Doğru Yöntemi Biliyor Musunuz?

Tarafından yazılmıştır Francisco María García

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Kasık tüylerini almak, estetik ile ilgili bir meseledir. Aynı zamanda hijyen ve sağlık ile bağlantılıdır. Ne yazık ki, vücuttaki tüyleri almak, genellikle rahatsız edicidir ve büyük bir sıkıntı yaratabilir.

Vücutta kasık en duyarlı bölgelerden biridir ve uzayan tüyler size problem oluşturabilir. Kasık tüylerini almak için en doğru yöntemi biliyor musunuz?

Kasık tüylerini doğru bir şekilde alma arayışı

Hepimiz vücudumuzun güzel olmasını ve aynı zamanda kendimizi rahat hissetmek isteriz. Genellikle, vücut tüylerinin alınması bu tür kaygılarla ilgilidir.

Bunun bir toplumsal gelenek olduğunu görmezden gelemeyiz. Eğer inanmıyorsanız, farklı zamanlara geri dönebilir, trendlere, kullanımlara ve geleneklere göre vücut tüylerinin durumuna bakabilirsiniz.

Günümüzde, hem erkek hem de kadınlarda tüyleri doğal haline bırakma ve öylece uzamalarına izin verme eğilimi vardır. Ancak, çoğu insan tıraş olmayı ya da epilasyon yapılmasını ister.

Bu gelenek erkeklere kadar yayılmıştır, bu da tüy almanın aslında bir cinsiyet meselesi olmadığını bize göstermektedir. Kasık tüylerini almak çok yaygındır. Ya bikini giymek için yapılır ya da cinsel ilişki için yapılır.

Neden orada?

Her tüy alışımızda, kendimize “Neden vücudumuzda tüyler var?” sorusunu sorarız. Belki de neden olduğunu bilerek bunu daha iyi anlayacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca, bu daha iyi bir karar vermemize yardımcı olacaktır.

Genital tüyün bazı işlevleri şunlardır:

 • Virüslere ve diğer bakterilere karşı koruyucu bir bariyerdir.
 • Genital bölgenin doğru çalışması için sıcaklığı korur.
 • Seks sırasında tahrişi önler, çünkü savunma görevi görür.

Kasık tüylerini almak: ideal yöntem

Tıraş yapmak

lazer epilasyon

Tıraş, tüyleri almak için hızlı ve rahat bir yöntemdir.

 • Avantajları: Hazırlık süresinin olmaması ve hızlı olması.
 • Dezavantajları: Tüy her gün biraz daha uzar, deri tahriş olabilir ve dikkatli yapılmazsa küçük kesikler oluşabilir.

Tıraşı duşta nemli cilde ve ılık su ile yapmayı öneriyoruz. Bu, kıl foliküllerini yumuşatır. Batıkları ve kistleri önler.

Ağdayla tüy alma

Tüyleri en etkili ve geleneksel alma şekli budur, özellikle de sıcak ağda tüylere çok iyi yapışır. Tabii ki, ilk başta biraz acı vericidir.

 • Avantajları: Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt ve yaklaşık üç hafta boyunca tüysüz bölge.
 • Dezavantajları: Yapılması rahatsız verici olabilir ve bölgede kızarıklığa neden olur fakat birkaç saat içinde kaybolur.
 • Damar sorunları veya pıhtılaşma sorunları olan insanlar için bu yöntem tavsiye edilmez.

Tüy dökücü kremler

tüyü alınmış kasıklar

Bu yöntem mükemmeldir çünkü ağrısızdır ve yan etkileri bulunmamaktadır. Bununla birlikte, tüy dökücü kremlere alerjik olup olmadığınızı bilmek için bölgede minik bir test yapmak önemlidir.

 • Avantajları: Hızlıdır, ağrısızdır ve cilt yumuşak kalır.
 • Dezavantajları: Tüyleri kökünden almaz, keser. Bu nedenle birkaç gün içinde tekrar uzar.

Kimyasal maddeler içerdiğinden genital bölgede kullanırken dikkatli olun ve bu durumda hassas ciltler için olan türünü satın alın.

Lazer yöntemi

Bu etkili ama pahalı bir yöntemdir. Tüyleri kesin olarak ortadan kaldırmak ve rötuşlar için sekiz seansa ihtiyacınız vardır. Bu alanda, farklı lazer türleri vardır. Bu nedenle hangisinin sizin için en iyi olduğunu araştırmak iyi bir fikirdir.

 • Avantaj: Kesinlikle en etkili yöntem.
 • Dezavantaj: Fiyatı zorlayıcı olabilir çünkü ayda bir veya iki ayda bir toplam 8 seans sürer.

Brazilian yöntemi

kasıkta tüy almak

Bikini çizgisinin üstünde, bir adım daha ileri gitmek isteyenler için uygundur.

 • Avantaj: Tüy alma opsiyonu ile, özellikle de yaz aylarındaysanız tüyler hakkında endişelenmenize gerek yok. En başta, kendinizi güvende hissettiğiniz bir salonu seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Yani hangisini seçeceğiz?

Tüylerinizin türüne ve neye ulaşmak istediğinize göre size en uygun yöntemi seçin. Kasık tüylerinin alınması kıl köklerinde tahriş ve enflamasyon yaratabilir ve neredeyse mikroskobik küçük açık yaralara neden olabilir.

Sıcaklık ve nemli ortamlarda bu tahriş, bakteri ve diğer mikroorganizmaların büyüdüğü bir alan yaratabilir. Vücudun herhangi bir yerindeki tüyleri alırken olduğu gibi, kasık tüylerini alırken de vücudunuza saygı duymanız ve  önem vermeniz önemlidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.