Varisleri Gizlemek ve Tedavi Etmek İçin İpuçları

Varisleri Gizlemek ve Tedavi Etmek İçin İpuçları
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Varisli damarlar, yetersiz kan dolaşımı nedeniyle şişen ve deri altından görünen damarlardır. Ameliyat veya terapiyle ortadan kaldırılabilir ancak bu işlemler zaman alabilir. Neyse ki varisleri gizlemek ve tedavi etmek için ipuçları var.

Eğer varisleri gizlemek ve tedavi etmek için hızlı ve etkili bir çözüm arıyorsanız, aşağıdaki tavsiyeleri aklınızda tutmanızda yarar var.

Varisleri Gizlemek ve Tedavi Etmek İçin Yöntemler

Eğer bacaklarınızda varisli damarlar varsa ve onları saklamak istiyorsanız, şu püf noktalarını takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece en sevdiğiniz eteklerinizi ya da çok hoşunuza giden o elbiselerinizi gönlünüzde giyebilirsiniz.

Bu yazımızda varisleri gizlemek ve tedavi etmek için çok etkili bazı ev yapımı çözümler paylaşacağız. Göreceksiniz ki bu iki yöntemi birleştirmek sadece varislerinizin görünürlüğünü azaltacak ve yavaş yavaş ortadan kaldıracak.

Varisli Damarları Gizlemek için Makyaj Kullanın

Varisli damarları gizlemek için en iyi ve en etkili yöntem iyi bir makyajdır.

Damarlarınızı kapatmak için krem makyaj uygulayın, ama önce gözaltı kremi kullanın. Eğer damarlarınız mavi renkliyse, kapatıcı sarı olmak zorunda. Ama damarlarınız kırmızı tonlardaysa, kapatıcının içinde de kırmızı nüans olmalı.

Daha sonra, bacaklarınıza çok daha doğal bir görünüm vermek için ten renginizden daha açık bir renkte olan bir makyaj kremi uygulayın.

Bronzlaştırıcı Kremler

Bu kremler izleri, yaraları ve varisli damarları saklamak için oldukça etkilidir. İsterseniz her gün de kullanabilirsiniz.

Varisli damarları gizleyebilmek için bu yöntemlere ek olarak, varisleri tedavi etmede çok etkili olan bazı ev yapımı tedavileri de uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çoğu durumda damarlar iltihaplanır ve bu da çok keskin bir ağrıya sebep olur.

Varisli Damarları Azaltmak İçin Ev Yapımı Çözümler

varisleri gizlemek ve tedavi etmek

İlk öğrenmeniz gereken şey, sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmanız gerektiğidir. Sağlıklı bir dolaşım sistemi için olduğu kadar, cildinizin sağlıklı olması ve susuz kalmaması için bol bol taze meyve ve çiğ sebze tüketin.

Uyurken ya da dinlenirken, bacaklarınızı yukarıda tutun. Bu kanınızın daha iyi dolaşmasını sağlayacak ve varisli damarların ortaya çıkmasını tetikleyen olayı, yani kanın uzun zaman boyunca tek bir yerde durgun kalmasını engelleyecektir.

Eğer işiniz gereği uzun zaman boyunca oturmanız ya da ayakta durmanız gerekiyorsa, kan akışını arttırmak için bacaklarınızı hareket ettirmeniz veya küçük yürüyüşler yapmanız gerekir. Böylece, bir çok sorundan kaçınmış olacaksınız.

Mümkünse, bacağınızı sıkıca saran ve damarlarınızı saran çorapları kullanmayı deneyin. Ancak aşırı sıkı olmamasına dikkat edin.  Çok sıkı şeyler giymemelisiniz çünkü bu kan dolaşımını olumsuz etkiler ve selülit gibi sorunlara neden olabilir.

Ayrıca her gün, bir bardak suyun içine iki yemek kaşığı at kestanesi suyu karıştırıp içmenizi tavsiye ediyoruz.

Varisli Damarlar için Merhemler

varisleri tedavi etmek için doğal çözümler

Dilerseniz, kadife çiçeğinin yaprakları ve çiçekleriyle bir merhem hazırlayabilirsiniz. Bunları iki yemek kaşığı tereyağında soteleyin. Buhar çıkmaya başladığında, altını kısın ve bir gün boyunca dinlenmeye bırakın.

Sonra, merhemi filtrelemenin daha kolay olması için biraz ısıtın. Bir kabın içine koyun ve soğuk bir yerde tutun. Varisli bölgelere her gün sürün.

Unutmayın…

Ev yapımı tedaviler  yardımıyla varisleri gizlemek ve tedavi etmek mümkün. Bunun yanında, varis oluşumunun asıl nedeni olan kan dolaşımındaki durgunluğu engellemek için egzersiz yapmanız gerektiğini unutmayın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.



Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.