Yağ Yakmaya Yardımcı Olan 12 İçecek

Yağ Yakmaya Yardımcı Olan 12 İçecek

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2022

Doğal bir şekilde yağ yakmaya yardımcı olan bazı sebze, meyve suları ve içecekler mevcuttur. Bu içecekler sağlıklı bir şekilde yağ yakmak için harika birer seçenektir. Sık sık tüketilmeleri daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Aşağıda; yağ yakmak için en etkili içeceklerin listesini bulacak, bu içecekleri beslenmenize en kolay şekilde nasıl ekleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Limonlu Su

Aç karnına limonlu su içmek, karaciğeri temizler ve vücudu toksinlerden arındırır.

Sebze Suyu

pazardaki sebzeler
(Fotoğraf: Davey Gonzalez)
Sebze suyu, kilo vermek isteyen herkese en çok tavsiye edilen içeceklerden biridir. Sadece bir su bardağı sebze suyu daha fazla tok kalmanıza ve böylece çok daha az yemenize yardımcı olacaktır.

Beyaz Çay

Beyaz çay; arındırıcı özelliklere sahip olduğundan ve böylece vücudunuzun bazı bölgelerinde birikebilen yağlardan kurtulmanıza yardımcı olduğundan tavsiye ediliyor. Ayrıca kanda kolesterol birikimini engellemede de oldukça etkilidir.

Ayrıca bakınız: Kilo Vermek İçin Beyaz Çay

Yeşil Çay

yeşil çay

Yeşil çay, antioksidan yönünden oldukça zengin bir içecektir. İştahı büyük ölçüde azaltır. Bu durum kilo vermek isteyenlerin bir şeylerden feragat etmeden daha az yemesini sağlar. Ayrıca yeşil çay, stresi azaltıp kişiyi sakinleştirip rahatlatabilir.

Zencefil Çayı

Bu çay, vücutta birikebilen yağları yakmaya doğal ve etkili bir şekilde yardımcı olur ve sindirim sistemini güçlendirir. Ayrıca solunum yolları hastalıklarını önlemek için çok faydalıdır.

Az Yağlı Süt

az yağlı süt

Az yağlı süt, yağ yakmaya yardımcı olur. Günde bir bardak az yağlı süt içilmesini tavsiye ediyoruz.

Kivi, Ispanak ve Marul Suyu

Bu sağlıklı içeceği hazırlamak için; yarım kiviyi, üç yaprak ıspanak ve üç yaprak marul ile blendırdan geçirin. Bu içecek antioksidan, C vitamini ve klorofil bakımından zengindir.

Ayrıca vücudu temizler. Dilerseniz içerisine biraz bal da ekleyebilirsiniz, böylece tadı güzelleşecek ve faydaları çok daha fazla artacaktır.

Enginar Suyu

taze enginar

Bu içeceği, bir adet enginarı bir litre suyla haşlayarak hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız içeceği gün içine yayarak için. Böylece karaciğerinizi toksinlerden ve yağlardan arındırmış olacaksınız. Enginar suyunun yirmi gün aralıksız içilmesini tavsiye ediyoruz.

Greyfurt Suyu

Greyfurt suyu yağ yakmak için etkili bir içecektir. Yalnızca günde bir bardak greyfurt suyu içmek yağ yakmaya yardımcı olacaktır.

Papaya Suyu

papaya meyvesi

Papaya özellikle doğal ve etkili bir şekilde kilo vermek isteyenlere önerilir çünkü vücutta yağ birikimini önleyen bir enzim olan papain içerir. Bu meyve suyunu yalnızca papaya ile hazırlayıp bol bol tüketin.

Amber Çiçeği Çayı

Amber çiçeği çayının idrar söktürücü özelliği vardır ki bu da kilo verme amacıyla diyet yaparken çok önemlidir. Bir litre suda birkaç tane amber çiçeğini kaynatarak bu çayı hazırlayabilirsiniz. Çayı gün içine yayarak içmelisiniz.

Hindistan Cevizi Suyu

hindistan cevizi suyu
Hindistan cevizi suyu tüketmenin sağlığa çok büyük faydası dokunabilir.

Hindistan cevizi suyu, diğer bütün içeceklerden çok daha etkili bir şekilde hidrasyon sağlama özelliğine sahiptir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır.

Unutmayın…

Kilo vermeye yarayan doğal içecekler ve sebze, meyve sularının yapımı oldukça kolaydır ve neredeyse daima mutfağınızda bulunan meyve ve sebzelerden yapılırlar. Her birinin özelliğini aklınızda tutmalısınız, böylece bu içeceklere beslenmenizde yer verebilirsiniz. Ancak bu içecekleri iyi bir egzersiz düzeni ve hayat tarzınızda yapacağınız olumlu değişikliklerle desteklemeniz çok önemlidir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.