Yalnız Olmak Can Yakabilir, Acı İyileşmenize Yardımcı Olur

· 8 Şubat, 2018
Başlamak için biraz bizi korkutmasına rağmen yalnız kalmak, kendimiz hakkında çok şey öğrenmemize, kendi refahımıza odaklanmamıza ve bir birey olarak büyümemize yardımcı olabilir.

Yalnız olmak acı verici olabilir. Aniden, yürüdüğünüz bu zor yolda size eşlik edecek kimseniz yoktur.

Neden herkes gitti? Neden hayat sizi yalnız bıraktı?

Bunu da okuyun: Duygusal Vakum: Doldurabileceğime İnanmadığım Bir Boşluk

Yalnızlık uygun görülmez ve bir başarısızlık olarak sayılır. Bununla birlikte, bazen, özellikle de kötü bir dönem geçirdiğimiz zaman, bunu yaşamaktan başka şansımız yoktur.

Buna rağmen, bunu gerçekte büyük bir düşman olarak görsek bile, en büyük nimetlerden biri olabilir. Çünkü yalnız kalmak acıtır ama iyileştirir.

Yalnız olmak, yaralarınızın iyileşmesine yardımcı olacaktırüzgün kadın

Bazen hayat sizi yalnız kalmaya davet eder, böylece fren uygulayabilir, iç sesinizi dinleyebilir ve kendinize odaklanmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bazen yol boyunca kayboluruz, mutsuz olmaya başlarız ve acı çekmek günlük hayatımızda çokça ortaya çıkar. Uzun vadede bu durum yok olmaz ve artık dayanamayacağımız bir zaman gelir.

Neler yaşadığımızın bir önemi yoktur. Sorunlarımızın bizim dışımızda olduğunu düşünmeye eğilimliyiz, ancak çözüm içimizdedir.

Bu nedenle yalnızlığı yaşamak kendimize tekrar bağlanmak, kendimizi dinlemek ve hayatımızı nasıl iyileştireceğimizi keşfetmek için mükemmel bir fırsattır.

Öyleyse yalnızlık yüzünden ağlamayalım. İlk başta, “neden ben?” ya da “ben bunu hak etmiyorum” diye düşünerek mağdur olma eğiliminde oluruz.

Bunu da okuyun Sözlü Tacizin 6 İşareti: Siz Bir Kurban Mısınız?

Bununla birlikte, bu durumun sona ermesi gerekir ki, zamanı kendimize ayırıp, kim olduğumuzu düşünüp, kendimize iyi davranıp ve kendimizi çok sevelim.

Bu şekilde başımıza gelen şeyi kimsenin çözemediğini keşfedeceğiz. Kendimizden başka kimsenin.

Yalnızlık sizi bağımsız olmaya davet edersalıncaktaki kadın

Yalnız olmak, bir başkasına bağımlılık çeken herkes için mükemmel bir davettir; partnere olan bağımlılık veya başka türlü ilişkiler gibi.

Bizi hayal kırıklığına uğratacak ve bize çok fazla zarar verecek insanlara mutluluk bırakarak tüm hayatımızı harcayamayız.

Sorumlu olmayı öğrenmemizin ve bugün iyi olmanın, başkalarının duygusal durumuna değil, daha çok kendimize bağlı olduğunun farkına varmamız önemlidir.

Ancak, bu şekilde, duygularımızı idare edebiliriz, dengeye sahip olur ve kendimizi iyi hissedeceğimiz her zaman dışarıya bakmamız gerekmez.

Bunu da okuyun: Duygusal Boşlukla Mücadele Etmek için İçinizdeki “Size” Bağlanmanın 5 Yolu

Çünkü nasıl hissettiğimiz konusunda sorumlu olan sadece biziz ve başkalarının bu gücü üstlenmesine izin verirsek, bir şeyleri gerçekten yanlış yapıyor oluruz.

Biz kimseye bağlı değiliz. Yalnızlıktan korkarız, ancak bazen bunun farkında olmak güzeldir. İnsanlar gelip gider, size zarar verirler, başkaları sizde yara izleri bırakır. Bununla birlikte, asla bizi terk etmeyecek olan kişi bizim içimizdedir.

Yalnız olmak acı veriryalnız kadın ve kuşlar

Yalnızlığı iyileşmek için bir fırsat olarak tanımlasak bile, yalnız kalmak çok acı verici olacaktır. Sizi konfor alanına geri döndürmek için kışkırtacak, fakat işler eskisi kadar kolay olmayacak.

Bu, ağrılı olmasına rağmen çok gerekli olan büyük bir adım attığınız için gerçekleşir. Yalnızlık size, olgunlaşma, büyümüş olma, kendinizi geliştirme fırsatı sunmayı bekler.

Artık kendi mutluluğunuzdan sorumlu olmanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz ve vay be! Bu hiç de kolay değil, değil mi?

Kendinize odaklandığınız zaman, bir şeyleri hak ettiğinizi görmeye başlarsınız ve bunu bencillik olarak gördüğünüz için kötü hissetmeye başlarsınız, ancak ihtiyacınız olan budur.

Birisinin sizi terk etmeyeceğinden emin olmak, başkalarını mutlu etmek, yapmazsanız yalnız kalacağınızı düşündüğünüzden dolayı bir şeyler yapmak için hep tetikte olmak, ciddi bir hatadır.

Gitmeden önce, bunu da okuyun: Torun, Büyük Baba ve Büyük Anne İçin Bir Işık ve Mutluluktur

Çünkü önemlisiniz, çünkü kendinizi düşünmeyi hak ediyorsunuz. Başkaları için daha iyi bir insan nasıl olunur, böylece sizi kabul etsinler ve sizi sevsinler diye düşünmek adına çok fazla zaman ayırmayı bırakın.

Mağduriyeti geride bırakın ve kendi hayatınızın egemenliğini elinize alın. Bunu yapmak için gereken güce ve isteğe sahipsiniz. Daha fazla boşa zaman harcamayın.