Yeni Yılda Çift Olarak İlerleme Kaydetmek İçin 8 Hedef

Siz ve partneriniz yeni yılda, yeni bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, ilişkinizi güçlendirmenize yardımcı olacak 8 hedef içeren bu listeyi kaçırmamalısınız.
Yeni Yılda Çift Olarak İlerleme Kaydetmek İçin 8 Hedef

Son Güncelleme: 28 Temmuz, 2022

Yeni bir yılın gelişi, kişisel hedef listenizi yeniden düşünmek ve alternatifleri değerlendirmek için iyi bir zamandır. Aynı zamanda bu bağları nasıl güçlendirebileceğinizi düşünmek için de harika bir fırsattır. Bu şekilde, eğer sevgi dolu bir ilişki içindeyseniz, ikinizin de bir çift olarak büyümek için Yeni Yıl hedeflerinizin olması önemlidir.

Bu nedenle, yıl boyunca ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir hedef listesi hazırladık. İşe yaraması için, ikinizin de bağınızı nasıl güçlendirmek istediğinizi seçmeniz ve bu bağı korumaya karar vermeniz önemlidir.

1. Çift olarak yeni yerler keşfetmek

Seyahat etmek ve yeni yerler görmek çiftler için her zaman iyi bir plandır çünkü bu onların rutinlerinin dışına çıkmalarına ve birlikte deneyimler yaşamalarına izin verir. Bu etkinlik aslında aranızdaki bağı tazeleyecek ve kendinizden zevk almanın yollarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bu amaç, hem diğer şehirlere veya ülkelere yapılan gezileri hem de henüz ziyaret edilmemiş parklar, restoranlar ve plajlar gibi yerel yerleri tanımaya çalışmayı içerir.

2. Birlikte yeni alışkanlıklar edinmek

İkinizin de hangi becerileri geliştirmek istediğinizi belirleyin ve bunları birlikte öğrenmeye cesaret edin, örneğin çizim, dans veya yemek pişirme dersleri. Doğru olanı, ilginizi çeken aktiviteye birlikte katılım sağlamanızdır, böylece öğrenmekten ve birbirinizin arkadaşlığından zevk alabilirsiniz. Ortak çıkarların paylaşılması bağı güçlendirir ve güveni besler.

3. Birlikte sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek

Hayatımızın her döneminde devam ettirmemiz gereken bir amaç varsa, o da; kişisel sağlığı ve refahı teşvik etmektir, öyleyse neden bunu bir çift olarak yapmaya çalışmıyoruz? Sağlıklı alışkanlıklar kazanmak için bir partnere sahip olmak, bu alışkanlıkları uzunca bir süre devam ettirmeye kolaylık sağlar. Bu alışkanlıklar bir diyete başlamak, spora yazılmak veya birlikte koşmak olabilir.

Avantajları birden fazladır. Çiftlerden her ikisi de söz verilen şartlara bağlı kalır, birbirini destekler (özellikle de partnerlerden biri vazgeçmek istediğinde). Vakitlerini, tecrübelerini birlikte paylaşırlar. Bu yeni yıl için kesinlikle harika bir plandır.

koşmak
Partnerimizle beraber eğlenmek, sağlıklı ile ilişkiyi birleştiren harika bir girişimdir.

4. Eğlenceli aktiviteler yapmak

Psikolog ve psikiyatrist José Díaz Morfa, “İlişkide çatışmalarının önlenmesi” adlı kitabında şu tavsiyelerde bulunur: “beraber gülmemizi sağlayacak aktiviteler geliştirelim.”

Gerçekten de, bunalma veya can sıkıntısı yaşamamak için bu anlar gereklidir. Bu nedenle, çift olarak eğlenceli ve komik anları alışkanlık olarak kazanmak için Yeni Yıl hedefleri edinmemiz şarttır.

5. Partnerinizin kişisel gelişimini desteklemek

Çoğumuz işte yükselmek, mezun olmak, bir kariyer projesine başlamak, kilo vermek gibi kişisel Yeni Yıl kararları alırız. Bu gibi durumlarda çiftler, zorluklarla veya sorunlarla başa çıkmada birbirine yardımcı olmak için koşulsuz desteğe ihtiyaç duyar.

Kişisel hedeflerin gerçekleştirilmesi için karşılıklı destek amacını belirlemek ve bunu gerçekleştirmek, her ikisinin de birbirine duyduğu güveni güçlendirecektir.

6. Etkili iletişimi artırmak ve ayrıcalıklı hale getirmek

Mutlu çiftler, sağlıklı bir ilişkinin sırrının, dürüst ve anlayışlı bir diyalogla karakterize edilen, kendini diğerinin yerine koyan ve anlaşma yapma becerisi olan açık iletişimin var olmasıyla mümkün olacağını onaylarlar.

Bunun yanında, bu çiftlerin başarısı, birbirilerini dinleyerek, öfkeli duyguları kontrol ederek, farklılıklara tahammül ederek ve farklı bakış açılarını kabul ederek kendini gösteren saygıdan kaynaklanır.

İletişim üzerinde çalışma fikri her yıl daima mevcut olmalıdır. Çünkü iletişim sayesinde çatışmalarla yüzleşilir ve sorunlar çözülür. Ek olarak, düşüncelerin ve duyguların ifade edilmesine izin verdiği için samimiyeti geliştirmek için bir araçtır.

7. Detayları sürekli olarak akılda tutmak

Detaylar sadece hediye vermekle sınırlı değildir. Bunlar aynı zamanda önemsiz görünebilecek, ancak ikinizin de tatmin yaşamasına neden olan tüm eylemleri içerir. Sözler, dokunmalar veya jestlerle sevgi gösterileri bu eylemler arasındadır.

Bu nedenle, bir kişiyi memnun etmek konusu çok özeldir. Bu yüzden partnerinize neyin onu mutlu ettiği sorulmalı ve bu ayrıntıyla onlar şaşırtmalılar. Bu hem önemli tarihler hem de herhangi bir gün için geçerlidir.

Juan Ortega’ya göre ayrıntıları saklamanın önemi, kriz zamanlarında bile bu bağı pekiştirebilmelerinde yatar. Bu, her zaman mevcut olması gereken Yeni Yıl kararlarından bir diğeridir; her yıl yenilenmesi gerekir.

8. Yeni bir şeyle ilgilenmek

Bağı güçlendirmenin bir başka yolu da bitki veya evcil hayvan gibi canlı bir varlığa birlikte bakmaktır. Üçüncü bir tarafa karşı sorumluluk duygusu, her ikisinin de bu olaya kendisini bağlı hissetmesini sağlar, bu da ilişkiyi pekiştirebilir.

Çift olarak gelişime açık olmak her zaman iyi bir şeydir

Yeni Yıl, ilişkinin hedeflerini yeniden gözden geçirme zamanı olsa da, çift olarak yenilikleri keşfetmek için yeni yılı beklememize gerek yoktur. Bir başka deyişle, yeni hedefler belirlemek ve sıfırdan başlamak için her zaman iyi bir zamandır. Ayrıca, sizler için hazırladığımız bu liste, kriz zamanlarında, bağı yenilemek ve güçlendirmek için çok yardımcı olabilir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.