Ruhsal İyileşme için 5 Temel Destek

Yaşam döngülerinin tadını çıkarmak ve onlarla yaşamak için, bu döngüleri anlayabiliyor olmalıyız. Bir kadın olarak, ruhsal iyileşme için vücudumuzdaki her değişikliği kabul etmemiz ve her anın avantajlarından faydalanmamız gerekiyor.
Ruhsal İyileşme için 5 Temel Destek

Son Güncelleme: 21 Ocak, 2019

Ruhsal iyileşme; içimizdeki temel bağı bulmamız, gücümüzü sıkıca tutmamız, özgürlükle, dürüstlükle ve en önemlisi mutluluk içinde gelişmemiz demektir.

Zaten bildiğiniz gibi, hayat bazen çok fazla içsel yaralar bırakır; bu da dışarıdan görülmese de, saklı ağırlıklar gibi taşınır. Neredeyse hiç farkında olmadan, bunlar her gün bize yapışır ve bizi hasta bile edebilirler.

Günümüz dünyasındaki bir kadın, çeşitli profesyonel mesleki seçeneklere erişebiliyor, ancak ayrımcılık hala çok açık bir şekilde varlığını sürdürüyor (maaş farkları, terfi zorlukları, tartışma sorunları…)

Ve bunun da ötesinde, sıklıkla aile tarafından eklenen sorumluluklara sahibiz (ev, çocuklar ve hatta çoğu zaman yaşlı aile üyelerine bakıyor olmak.). Bazen bütün bunlar şununla sonuçlanıyor; kendimizi unutuyoruz. Ruhsal iyileşme unutuldu.

Bugün sizi bu durumları dikkate almaya davet ediyoruz, bu nedenle onları bir süre düşünebilirsiniz.

Ruhsal iyileşme anahtarları

kadın ve uzay

1. Döngülerinizi anlayın

Yaşam genel olarak evreler ve döngülerden oluşuyorsa, bir kadının doğası söz konusu olduğunda daha fazla aşmayı kabul ettiğimiz durumu ile yüzleşmeli ve bunu kabul etmeliyiz.

 • Kadının vücudu aslında özellikle menstruasyon döngüsünün tüm döneminde yönetilmektedir. Daha sonra, kadın yeni ve hayati bir aşamaya giriyor: menopoz.
 • Unutmayın ki her beden özeldir ve her kadının kendi zorlukları ve bunları anlamak zorunda kaldığı durumları vardır.
 • Bazı kadınlar menstruasyonda çok fazla acı çeker; bazıları da erken menopoz ile yüzleşmek durumundadır.
 • Mestrüal döngümüzün ötesinde ayrıca kendi hayatımızdaki dönemlerle de yüzleşmeliyiz. Gençliğimiz, bazen hatalarımız ile yaşadığımız harika bir dönemdir.
 • Fakat bir kere olgunluğa ulaştığımızda, dolu dolu, tatminkar bir şekilde yaşamamız gereken, zamanın geçişini kabul ettiğimiz fakat aynı zamanda yeni amaçlarla eşit ve mutlu olmak için savaştığımız bir dönemin keyfini sürüyor oluruz.
kadın resmi

2. İhtiyaçlarınızla ve sizi çevreleyen şeyler ile sezgisel bir bağlantı oluşturun

Sezgi, farkındalık sesi ve öğrendiğiniz şeylerden ve anlaması her zaman iyi olan “önsezilerinizden” kazandığınız bilgelikten başka bir şey değildir.

 • Bazen, kadınlar kendileri bu sezgisel sesi “kapatıyor”, çünkü başkalarına, sorumluluklara ve dış baskılara odaklanmış durumda oluyorlar.
 • Ruhsal iyileşme yaşayabilmek için, kendinizi dinleyebilmeli, ihtiyaçlarınıza eğilmeli ve çevrenizdeki her şey hakkında sezgisel olmalısınız.

3. Siz tam, bütün bir bireysiniz

Kişi bazen kendisini eksik bir yarım olarak görür, hayatına anlam vermek ve mutluluk bulmak için bir partner bulması gerektiğini düşünür ve bu kişi kesinlikle yanılmaktadır.

 • Kim kendi mutluluğunun yerine başkasını koyarsa, kendi hayatının kontrolünü kaybeder. Bu doğru değildir.
 • Biz olgun bireyleriz, kendi kendimize mutlu olma yetimiz var. Ne istediğimiz ve neye ihtiyacımız olduğu ile ilgili savaşmak için kocaman bir güce sahibiz.
 • Aşk, en beklenmeyen zamanlarda ortaya çıkabilir, ancak bu mutlaka kusursuz insanı bulma düşüncesine saplanmış olmalısınız anlamına gelmez.

Önce olmak istediğiniz kişi olun, böylelikle kendinizin en iyi arkadaşı olacaksınız.

4. Diğerleri size “bencil” dese de, hayatınıza her gün iyi bakın

Eminiz ki bazı zamanlarda, şu sizin başınıza gelmiştir: çevrenizdeki her şey tarafından o kadar bıkmışsınızdır ki, bir molaya ihtiyacınız vardır.

 • Aileden biri veya bir arkadaşınız sizin onlara eşlik etmenizi isterse ve hayır derseniz kızarlar. Ayrıca, biri sizi üzüyor olduğu için bitirmeniz ve kökünden kesmeniz gereken durumlar da vardır.
 • Ne zaman bu adımı atarsanız ve kendinizi bazı durumlardan özgür bırakırsanız, birisi yalnızca kendini düşündüğü için size “bencil” diyor olabilir.

Siz onlara aldırmayın. Bu sözler ve eleştiriler sadece kötü gürültülerdir. Kimse kendine baktığı, kendini korumak için sınırlar koyduğu, kendi olmaya devam ettiği ve başkaları tarafından oynatılan bir kukla olmadığı için bencil olamaz.

kadın birliği

5. Kırık parçaları “onarın”

Ruhunuzu iyileştirmek için, içerideki kırılmış parçaları onarmanız gerekir: yanlışlar, bırakılmışlıklar, hayal kırıklıkları…

 • Eğer bunu yapmazsanız, içinizde hayatı sevmeyi bırakmanıza sebep olacak çok fazla miktarda boşluk biriktireceksiniz ve daha da kötüsü, kendinizi sevmeyi bırakacaksınız. Bunun yerine, mutluluğunuzu tekrar inşa etmek için çevrenizdeki şeylere yaslanmaya geri döneceksiniz.

O zaman, bu içsel yaraları yeni hayaller kurarak, cesaret ve yüreklilik ile yeni yollar çizerek onarın. Bu kırık parçaların bir arada kalabilmesi için daha güçlü bir ipliğe ihtiyacı vardır ve siz onu dayanıklılıkla bulacaksınız. Bu ruhumuzu iyileştirmenin en iyi kısmıdır!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.