Yüz Şeklinize Göre Kaşlarınıza Nasıl Bakacağınızı Öğrenin

Yüz şeklinin kaşlarınızı nasıl almanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bugün, hangi kaş şeklinin sizin için en iyi olduğunu ve kaşlarınız için nasıl bakım yapacağınızı öğrenin.
Yüz Şeklinize Göre Kaşlarınıza Nasıl Bakacağınızı Öğrenin

Son Güncelleme: 11 Ocak, 2019

Kaşlarınız yüzünüzün önemli bir parçasıdır. İfadeleri belirler, yüzünüzü çerçeveler, yüzünüze dikkati kendine çekebilen ve güzelliğinizi gösterecek harika bir denge kazandırır.  Bu yüzden onları öylesine fırçalayıp, özensizce aldırmamalısınız.

Uzmanlar, her yüz türünün belirli bir kaş biçimine ihtiyaç duyduğunu bilmektedir. Biz de bunun herkesin bilmesi gereken bir şey olduğunu düşünmekteyiz.

Yüz bakımı artık sadece kadınlar için geçerli olmadığından, erkek ya da kadın olmanız farketmez, yüz şeklinize göre kaşlarınıza nasıl bakım yapacağınızı bilmeye değer.

Bazen çok hafif bir değişiklik sizi aydınlatmak ve daha da güzelleştirmek için yeterlidir. Bu ipuçlarını seveceğinizi biliyoruz!

1. Yuvarlak veya kare yüz için kaşlar

kaş bakımı

Muhtemelen yuvarlak ve kare bir yüzün aynı olmadığını biliyorsunuzdur. Mesela ilki bazen biraz daha belirgin bir ifadeye sahiptir, özellikle de çene kısmında.

Bu farklılıklara rağmen kaşlara gelince, hem yuvarlak hem de kare yüzler, aynı kaş şekli ile muhteşem görünürler.

İşte yöntem:

 • Kaşlar biraz uzun, hafif kavisli ve şekil olarak neredeyse üçgen olduğunda, kare ve yuvarlak yüzler daha çekici görünürler.
 • Unutmayın ki, kaşlarınız, kaş kemiğine doğru daha kalın ve şakaklarınıza doğru daha ince olmalıdır.
 • Onlara büyülü ve muhteşem dokunuş sağlayan en önemli unsur, çok uzun olmalarıdır.

2. Kalp şekli yüz

yüz şekilleri

Kalp şeklindeki yüz, çok yönlü ve en güzel yüz şekillerinden biridir. Neredeyse her türden saç kesimi ve kaş şekli yakışır ve böylelikle daha çarpıcı görünürsünüz.

 • Kalp şeklindeki yüzdeki kaşlar kavisli olmalıdır, ancak yuvarlak veya kare yüzde uygulanan üçgen şekline asla gelmemelidir.
 • Günün modasına göre kaşlarınızı daha ince veya daha kalın aldırabilirsiniz.
 • Yukarı doğru giden bir şekil, elmacık kemiklerini daha da vurgulamaktadır.

3. Uzun yüz

kaş piercing

Uzun yüz şekli en zarif olanlardan biridir. Eğer sizin yüzünüz bu şekilse, şakaklarınız ve çeneninz arasında bir denge ve belirgin elmacık kemikleriniz yoksa, kaşlarınızı kullanarak daha fazla görsellik kullanmanız önemlidir.

İşte strateji:

 • Uzun yüze sahip olan kişiler, düz yatay kaşlara sahip olmalıdır.
 • Kaşlar aşırı uzun olmamalıdır. Daha kısa ve yatay bir kaş, yüz şeklini tamamlar.
 • Bu strateji kadınlar kadar erkekler için de geçerlidir.

4. Oval yüz

kaş doldurma

Oval yüzlü olanlar en şanslı insanlar arasındadır. Peki neden? Hemen hemen her tür saç kesimi veya kaş şekli yakışır da ondan. Bununla birlikte, bu yüz şekli ile ilgili bazı ince ayrıntıları bilmek önemlidir:

 • Tercihinize göre kavisli veya yatay bir kaş seçebilirsiniz.
 • Ancak unutmayın ki bu tür bir yüz ile, kaşlarınız çok kalın veya yoğun olmamalı.
 • Her zaman daha yumuşak bir şekli tercih edin.

Güzel kaşlar için basit ipuçları

kaş boyama

Sizin de bildiğiniz gibi, size neyin yakıştığını veya yakışmadığını tek bilen kişi sizsinizdir. Bundan dolayı, uzmanların söyledikleri ne olursa olsun, moda trendleri sizin yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler hakkında dikte ediyorsa, nihai seçim her zaman sizindir.

Sonuçta, bunların hepsi bir keşiftir, kişiliğinize en çok uyanı bulana kadar yaptığınız yeni denemeler ve keşfettiğiniz ipuçlarıdır. En sevdiğiniz kaş tipini bulduktan sonra, bakımı için bazı basit ipuçlarını bilmek her zaman iyidir.

Bu şekilde görünüşünüz ve yüzünüz her zaman mükemmel olur.

Bu yazımıza da bir göz atın: Göz altındaki koyu halkalar için 5 çözüm

İşte buradalar!

Kaşlarınızın bakımı için ipuçları

 • Her zaman kaşlarınızın uçlarına dikkat edin. Kaşlarınızın şakakların yanındaki sınırları, her zaman çok düzgün olmalıdır.
 • Kaşlarınızdaki herhangi bir seyrekliği, kaş renginize en çok uyan renkte biraz göz farı veya kaş kalemi ile doldurun.
 • Kaş kemiğinize en yakın bölgeyi yukarı doğru tarayın.
 • Kaşlarınızı sergilemeye gelince, aydınlatıcılar önemlidir. Bunu güzellik rutininin sonunda uygulamayı unutmayın: Bu şekilde kaşlarınız daha da netleşir ve görünümünüze aydınlık bir dokunuş eklersiniz.
 • Son olarak, şeffaf bir kaş maskesi uygulayın. Bu onların şeklini korumasını sağlayacak ve sansasyonel bir parlaklık kazandıracaktır.

Ayrıca, zaman geçtikçe, göz kapaklarınızın altındaki cildin gücünün bir kısmını kaybettiğini de unutmayın. Ancak, kaşlarınıza dikkat edip bu ipuçlarını uygularsanız, gençliğinizi ve güzelliğinizi sürdürürsünüz.

Bugünden denemeye başlayın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.