10 Yaş Daha Genç Görünmek için Doğal Yollar

Yapabileceğiniz en basit şey gündelik olarak nemlendirici kullanmaktır, bu kolajen seviyelerinizi arttıracak, cildinizi sıkılaştıracak ve kırışıklıkların görünümünü azaltacak.
10 Yaş Daha Genç Görünmek için Doğal Yollar

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Neredeyse herkes daha genç görünmek ve daha güzel bir cilde sahip olmak ister, ama bunun çok da kolay olmayacağının hepimiz farkındayız.

Cilt bakımının ve genç görünmenin kutsal kasesini ararken bir çok kadın kimyasal ürünler kullanmayı veya ameliyat prosedürlerinden geçmeyi göze alıyor, çoğu zaman bunlar olumsuz reaksiyonlara ve yan etkilere yol açıyor.

Bu ürünlerin ve prosedürlerin etkili olduğu bir gerçektir, ama aynı zamanda bunların hepsinin işe yaramadığı ve hatta bazılarının kesinlikle önerilmediği de ortadadır.

Şanslıyız ki, genç görünmek her zaman pahalı tedaviler gerektirmez, ve işte burada, yılların sizden aldıklarını doğal olarak geri kazanmanın bir kaç püf noktasını bulacaksınız.

10 dakikada 10 yıl genç göründüğünüzü hayal edebilir misiniz? Biraz fantazi gibi gelecek, ama bazı özel bakım yöntemleri ve bir kaç numara ile bu mümkün.

Görünümüzü 10 dakikada yeniden canlandırmak için kullanabileceğiniz bu önerileri ve püf noktaları kaçırmayın.

Kaşlarınızı dolgunlaştırın

Görüntünüzden yıllar kazanmanın en hızlı ve kolay yolu kaşlarınızı dolgunlaştırmaktır. Ne kadar dolu ve doğal gözükürlerse, o kadar iyi görüneceksiniz.

Yani mükemmel görünen kaşlar istiyorsanız, bir göz kalemi veya açılı ucu olan bir kaş fırçası kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. İşin sırrı hem kalemi hem de fırçayı kullanmaktır, çünkü kalem kaşlarınızı ortaya çıkarırken, fırça doğal görünmelerine yardımcı olacaktır. 

Nemlendirici kullanın

Eğer yüz nemlendiricisi kullanmayan bir insansanız, bu basit ürünün cildinizde yaratacağı farklılıkları görünce hayretler içinde kalacaksınız. Kolajeni yeniden kuran ve sıkılık kazandıran pahalı kremlere tüm paranızı harcamanıza gerek yok.

Sadece basit bir nemlendirici bile kuruluğu azaltır, böylece erken oluşabilecek kırışıklıklara karşı koruma sağlar. Aslında doğal malzemelerle kendi nemlendiricinizi evde yapabilirsiniz.

Şu da ilginizi çekebilir: Cildinizi Nemli Tutmak için 6 İpucu

Genç kokan bir parfüm sıkın

Genç görünün – kokun! İnanması zor olabilir ama ne kadar gençlik dolu bir parfüm sıkarsanız, o kadar genç görünürsünüz.  Bazı çalışmalar belli başlı kokuların bazı yaşlarla ilişkilendirildiğini ortaya koydu, bu yüzden doğru parfümü kullanmak işinize yarayabilir.

Gülümsü ve çiçeğimsi kokuları olan parfümleri daha az kullanın çünkü onlar yaşlı kadınlarla ilişkilendirilmektedir.

Daha yumuşak makyaj tonları seçin

makyaj

Yaşlandıkça daha çok makyaj yapma isteği duyabilirsiniz. Ama genç görünmek için, unutmayınız ki deyim ‘ne kadar az, o kadar iyi’dir.

Cesur renklerle makyaj yapmak çizgilere veya kırışıklıklara daha fazla dikkat çeker. Siyah kalem sürmek yerine, çikolata kahverengisi veya erik rengini seçin ve göz kapaklarınızı soluk pembe veya doğal tonlarda bir far ile renklendirin.

Allık

Allık yılları almak için bir diğer harika yoldur. Bugün artık, her tür cilde uyacak yüzlerce allık tonu bulunmaktadır. Size uygun bir rengi seçin ve bunu yanaklarınıza doğru şekilde uygulamaya dikkat edin.

Eğer hangi allığın size yakıştığını bilmiyorsanız, yerel mağazalarda veya kozmetik ürünleri satılan dükkanlardaki görevlilere danışın.

Unutmayın ki eğer kuru ve kırışık bir cildiniz varsa, krem allık seçmek en iyisi olur çünkü bu daha pürüzsüzdür, böylece de daha iyi görünmenize yardımcı olur.

Dudak parlatıcı

ruj

Dudak parlatıcısı dudakların doğal nemini korumaya ve onları sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Günümüzde dudaklarınızı daha dolgun göstermek için kullanabileceğiniz, kesinlikle yılları almaya yardımcı olacak bir çok dudak parlatıcı bulunuyor.

Ayrıca bu ürünler dudaklarınızı nemli tutuyor ve dudaklara daha da belirgin bir görünüm kazandırıyor.

Ellerinize bakın

Ellerinizin cildi en az yüzünüz kadar önemlidir. Ellerinizle her zaman ilgilenmelisiniz çünkü onlar düzenli olarak çevresel etkenlere maruz kalmaktadırlar. Onları iyice nemlendirin ve daha genç ve güzel görünmeleri için güneşten koruyun.

Dişlerinizi beyazlatın

Parlak beyaz dişler genç olmakla eş anlamlıdır. Dişleri beyazlatmanız bir çok doğal yolu vardır ve bazı diş macunları ve gargaralar da bu süreçte size yardımcı olabilir. 

Saç stilinizi değiştirin

Yeni bir saç stili edinmek dakikalar içinde 10 yıl genç görünmeniz ve hissetmeniz için harika bir yoldur. Uzun saçlar kırılır ve güneşten aldığı zararı daha kolay gösterir. Düzenli olarak saç kestirmek, bakır veya sarı renge boyatmak görünümüzü canlandırmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Daha sık seks yapın

Royal Hospital Edinburgh, İskoçya’da tanınmış bir klinik psikolog olan Dr. Weeks yakın zamanda seks hayatı canlı olan kadın ve erkeklerin normal yaşlarından 5 veya 7 yıl genç göründüklerini ortaya koydu. Çalışma haftada iki veya üç kez cinsel ilişkiye girmenin daha canlı bir cilt için çok iyi olduğunu anlatıyor.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.