Zencefilli Bademli Smoothie Cilt Lekelerinden Kurtarıyor

Zencefilli Bademli Smoothie Cilt Lekelerinden Kurtarıyor
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Her gün cildiniz lekelere, tahrişlere veya bunlar gibi olumsuzluklara sebep olabilecek çevresel kirliliklere maruz kalır. Bunlar, doğrudan hücresel yenilenmeye ve cildinizi elastik, sıkı ve sağlıklı tutmaya yarayan süreçlere engel olur. Bu lekelerden kurtaran zencefilli bademli smoothie tarifi için okumaya devam edin!

Cilt lekeleri sağlığınızı etkilemese bile estetik açıdan öz saygınızı düşürebilir. Güneşin UV ışınlarına sürekli maruz kalmak ve kirli havadaki zararlı bileşikler cilt lekelerine sebep olur.

Neyse ki cildinizi güzelleştirirken ve cildin kendini yenileme yeteneğini geliştirirken bu olumsuzluklardan uzak kalmanın bazı yolları vardır. Seçeneklerden biri ise bu 100% doğal, besleyici ve lekeleri iyileştiren zencefilli bademli smoothie’dir.

Cilt Lekelerini Temizlemek için Zencefilli Bademli Smoothie

zencefilli bademli smoothie badem parçaları

Zencefilli bademli smoothie sağlığa ve cilde çok iyi gelmesi sebebiyle tüm dünyada popüler olmuş durumdadır. Bu içecek tamamen organik içeriklerden üretilir ve cildinize doğrudan fayda sağlayan ve cildin yenilenme sürecini tetikleyen besleyici içeriklere sahiptir.

Hem cildi koruyan hem de kemikleri, böbrekleri ve kalbi destekleyen lif, B6 vitamini, ve potasyum içerir. Temel içerikleri zencefil ve badem ezmesidir; fakat ek olarak besin deposu olan muz ve kenevir tohumu da içerir. Bu içeceğin antienflamatuar güçleri ödemle ve diğer cilt problemleriyle savaşmaya yardım eder.

Daha fazlasını öğrenmek istiyor musunuz? Cilt Lekelerini Doğal Yollarla Giderin

muz dilimleri ve kabuğu

Bu içecek antiseptiktir ve cildinizi temiz, kırışıklık ve lekelerden arınmış tutmanıza yardımcı olan antioksidanlar içerir. Ek olarak, bu içerikler cilt hücrelerinin aktivitelerini tetikler ve onları serbest radikallerin sebep olacağı hasarlardan korur.

Bunu vücudunuza sağladıkları ciddi miktarda E vitamini ve esansiyel yağ asitleri sayesinde başarır. Bu iki içerik cildin nemini, esnekliğini ve melanin seviyesini korumasına yardımcı olur.

Zencefilli Bademli Smoothie Nasıl Yapılır?

zencefilli bademli muzlu smoothie

Bu içeceği hazırlamak oldukça basittir ve bulması zor veya pahalı içeriklere sahip değildir. Diğer içeceklerden daha fazla kalori içermez; fakat cildinizi iyileştirirken açlığınızı bastırmanın iyi bir yoludur.

Bu içeceğin içindeki malzemeler size enerji ve çeşitli besinler sağlayacaktır. Bu sebeple enerjiye ihtiyacınız olan zamanlarda içmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Şunu açıklığa kavuşturmalıyız ki, bu içecek tek başına lekelerinizi temizlemeyecektir; içten ve dıştan desteklenmelidir.

Malzemeler

 • 2 adet muz
 • 1 parça rendelenmiş zencefil
 • 3 su bardağı su (500 ml)
 • 1 yemek kaşığı organik badem ezmesi (20 g)
 • 3 yemek kaşığı kenevir tohumu (30 g)

Hazırlanışı

 • Krema kıvamında bir smoothie için muzları dondurun.
 • Hazır olduklarında muzları doğrayın ve karıştırıcıya ekleyin.
 • Tercihen rendelenmiş zencefili ekleyin.
 • Suyu da ekleyin ve birkaç saniye karıştırıcıda çekin.
 • Daha sonra karıştırıcının hızını düşürün ve organik badem ezmesi ile kenevir tohumunu ekleyin.
 • Pürüzsüz ve topaksız olana kadar karıştırın.
 • Sabah veya öğleden sonra birkaç buz ile servis edin.
 • Haftada en az üç kez için.
 • Tavsiye edilen günlük gerekli kalori miktarını aşmamak için aşırı tüketmeyin.

En iyi sonucu almak için bu içeceği düzenli tüketmeniz ve bunu diğer cilt bakım alışkanlıklarıyla birlikte uygulamanız gerektiğini unutmayın. Her gün güneş kremi kullanın, iyi beslenin ve cildinize bakım yapın. Bu tavsiyeleri düzenli uyguladığınızda rahatsız edici lekelerinizden kurtulmanın imkansız olmadığını göreceksiniz.

İlginizi çekebilir ...
Sağlıklı Bir Cilt İçin Smoothie Tarifleri
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Sağlıklı Bir Cilt İçin Smoothie Tarifleri

Cilt, bizi olumsuz yönden etkileyebilecek dış faktörlere de en çok maruz kalan organdır. Sağlıklı bir cilt için içebileceğiniz smoothie tarifleri b...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • González Minero, F. J., & Bravo Díaz, L. (2017). Historia y actualidad de productos para la piel, cosméticos y fragancias. Especialmente los derivados de las plantas. Ars Pharmaceutica (Internet)58(1), 5-12.
 • Reyes-Najar, Armando, Castro-Vargas, Henry I., Rodríguez-Varela, Luis I., Quijano-Celis, Clara E., & Parada-Alfonso, Fabián. (2011). OBTENCIÓN DE EXTRACTOS DE JENGIBRE (Zingiber officinale) EMPLEANDO CO2 SUPERCRÍTICO. Revista de la Academia Colombiana de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales35(136), 381-385. Retrieved February 06, 2019, from http://www.scielo.org.co/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0370-39082011000300011&lng=en&tlng=es.
 • SORIA PALACIOS LESSLIE, LESSLIE , VARGAS CESPEDES KAROL, SALVATIERRA ANGELA, ANTELO ROSA MARIA, ARAUZ LISEYA² et al . Set Facial: Nutriface. Univ. Cienc. Soc.  [revista en la Internet]. 2012  Sep [citado  2019  Feb  06] ;  (8): 13-17. Disponible en: http://www.revistasbolivianas.org.bo/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S8888-88882012000300003&lng=es.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.