25 Günlük Bu Rutin İle Hayatınızı Tamamen Değiştirin

11 Mart, 2019
İlk olarak, hiç bir şey yapmıyormuş gibi görünebilirsiniz, ancak günlük meditasyon gerçekten hayatınızı değiştirecek ve hem fiziksel hem de duygusal açıdan sağlığınızı yeniden kazanmanızı sağlayacak.

Bazen, hem fiziksel hem de zihinsel olarak yorgun ve yıpranmış hissederiz. Bu, durmanız ve tamamen farklı bir şey yapmanız gerektiği zamandır. İşte bu hayatınızı değiştirin diyebileceğimiz bir zaman.

Genelde yeni şeylerden ve değişimden korkarız, ama zor olsa bile bazen buna ihtiyacımız var. Her şeyden önce, kendinizle  iyi, barış içinde ve mutlu olmanız şarttır. Çok fazla baskı olur ve bazı insanlar kendilerinin üstüne çok giderler. Yorucu, stresli ve hayatınızda gerçekten neyin önemli olduğunu düşünmek için gereken zamanı alır.

Geri adım atıp gerçekliği değiştirmenin zamanı geldi.

Kendini hatırlamaya başla

gözleri kapalı genç kadın

Kendinize biraz zaman ayırın. Bir düşünün, sizi ne mutlu ediyor, ne öğrenmek istiyorsunuz ve ne yapıyorsunuz? Bunu yapmanın birçok yolu vardır:

 • Kendinizi suçlu hissetmeden ya da hak etmediğinizi düşünmeden gerçekten zevk aldığınız bir şeyi yapmak için günde bir saat ayırın.
 • Anı yaşayın ve bırakın gelecek kendisi hakkında kendi endişelensin. Sadece bugünü, sahip olduğunuz her şeyi düşünün ve bunlar için minnettar olun.
 • Kendi üstünüze çok gitmemeye çalışın ve bazı hedefler belirleyin. Bu sağlıklı olan şeydir. Kendinizi sorgulamayın ya da yapabileceğiniz şeyden daha fazlasını yapmak için kendinizi itmeyin.
 • Küçük şeylerin tadını çıkarmayı öğrenin: temiz havada yürüyüş yapmak, kitap okumak, banyo yapmak… Nefes alın ve rahatlayın.
 • Olumlu şeyler düşünün ve toksik, olumsuz insanlardan uzak durun. Tek yaptıkları şey enerjiyi sizden uzaklaştırmak. Yolunuza engeller koyarlar ve mutlu olmanızı engellerler.

Hayatınızın daha iyi yöne doğru değiştiğini fark ettiğinizde, kendinizi canlı, mutlu, enerjik ve amaca yönelik hissedeceksiniz. Gerçek benliğiniz doğacak.

Daha kaliteli yaşamın tadını çıkarmak için egzersiz yapın

koşu yapan kadın

Günlük rutininize fiziksel aktivite eklemeniz sizin için çok iyidir. Örneğin bir saatlik yürüyüş için dışarı çıkmak mükemmel bir egzersizdir. Bunu yapmak hem zihninize hem de bedeninize birçok fayda sağlar. Bunlar ise şunlardır:

 • Kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir.
 • Dolaşımınızı artırır, kaslarınızı ve kemiklerinizi güçlendirir.
 • Metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakmanıza yardımcı olur.
 • Daha iyi ve daha derin uyku için yardımcı olur.
 • Öz saygınızı ve öz güveninizi geliştirir.
 • Sonuçlara ulaştığınızı gördükçe ısrarcı yanınızı geliştirir.
 • Stres ve anksiyete seviyelerini düşürür.
 • Genel olarak ruh halinizi geliştirir ve enerjinizi dengeler.

Dinlenin ve meditasyon yapın, hayatınızı tamamen değiştirin

Bu değişimi yapmak için egzersiz çok önemlidir, ama meditasyon gerçekten uyanmanızı sağlayacak şeydir. Bu, kendinizi bulmak ve gerçek arzularınızı öğrenmek için çıkacağınız bir yolculuktur.

İlginizi çekebilir: Günde 2 Dakika Meditasyon Yapmak Size İyi Gelecek!

İçsel benliğinizle temas halindeyken, sizin için doğru yolu seçersiniz. İnternette, zihninizi sakinleştirmenize ve stresi bırakmanıza yardımcı olacak her türlü meditasyon rehberi bulabilirsiniz.

Meditasyon yapmak için ipuçları

meditasyon yapan kadın

Günlük rutininize bir egzersiz ve meditasyon planı koymak için çaba sarf edin. En az 25 gün boyunca her gün bunu yapmalısınız. Bedeninizde ve zihninizde olumlu sonuçlar göreceksiniz.

Yeni başlayanlar için, seanslar 10 ila 15 dakika arasında sürer.

 • Yağmur, ateş ve okyanus gibi doğa sesleri ile harmanlanmış harp veya piyano gibi enstrümanların bulunduğu müziklerin yardımı ile meditasyon yapabilirsiniz. Ormandaki gibi, kuşların, hayvanların sesi gibi başka müzikler de vardır.
 • Rahatsız edilmeyeceğiniz konforlu ve rahat bir alan bulun. Sandalyede veya bir kanepede oturabilirsiniz.
 • Rahatsız edilmeyi önlemek için cep telefonunuzu kapatmak en iyisidir. Sakinleştirici bir ortam yaratmak için tütsü kullanabilirsiniz.
 • Bunun sizin için kutsal bir zaman olduğunu hatırlayın. Her gün aynı zamanda yapmanızı tavsiye ederiz.

Hayatınızı değiştirmek için meditasyon yapın

Meditasyon hayatınızı değiştirebilir ve değiştirecektir. Başladığınızda, buna alışmak zor olabilir. Meditasyona ayıracak yeterli zamanınız olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bunu tutarlı bir şekilde ve kararlılıkla yaparsanız, sonsuza dek yapabilirsiniz.

Vücudunuzun sağlığı ve zihninizde hissedeceğiniz huzur ile birlikte, daha önce başlamış olmayı dileyeceksiniz. Bugün başlayın ve hayatınızı değiştirin!