Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar için Ev Yapımı Krem

Dudaklarımızın etrafındaki cilt, yüzümüzün geri kalanındaki ciltten biraz daha hassastır. Bu nedenle, bu alandaki erken yaşlanma belirtilerinin görülmesi çok yaygındır. Bu harika ev yapımı krem ile bu kırışıklıkları nasıl azaltacağınızı öğrenin.
Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar için Ev Yapımı Krem
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Dudaklarımızın etrafı, yüzümüzün geri kalanından biraz daha hassastır. Bu bölgede erken yaşlanma belirtilerinin görülmesi bu sebepten dolayı çok yaygındır. Bu makalede ağız çevresindeki kırışıklıklar için doğal krem tarifi vereceğiz.

Güneş ışınlarına, toksinlere ve diğer agresif faktörlere sürekli maruz kaldığımız için cildimiz, sahip olduğu kolajen ve elastini kaybeder ve sıklıkla anormallikler gelişir. Her ne kadar bu anormallikler her durumda farklı olsa da, bazı önlemler almak ve yüzün güzelliğini etkilemekten kaçınmak gerekmektedir.

Şanslıyız ki, cildimizi esnek ve kırışıksız tutan ve besleyen çok çeşitli kozmetik tedaviler vardır. Fakat piyasadaki bazı ürünler oldukça pahalıdır, bu yüzden de çoğu düzenli olarak satın alınamaz.

Bu nedenle bugün sizinle doğal bir tarifi paylaşmak istiyoruz. Bu harika tedavi hem pahalı değildir hem de piyasada bulunan ürünlerle benzer etkileri sunan bileşenleri harmanlamaktadır. Balmumu, badem yağı ve cilde yararlı diğer bileşiklerden yapılmış bu ev yapımı kremi deneyin!

Ağız çevresindeki kırışıklıklar için ev yapımı krem

Kırışıklık önleyici bu krem %100 doğal bir üründür. Cilt için birkaç sağlıklı içeriğin faydalarını birleştirerek ekstra besin maddeleri ve koruyucu maddeler sağlamaktadır.

Serbest radikallerin olumsuz etkilerini en aza indirgemeye yardımcı olan E vitamini, temel yağ asitleri ve güçlü antioksidanlar içerir. Böylece, yüzün bu bölgesindeki hücrelerin bozulmasını önler.

Dahası, bu ev yapımı krem kolajen ve elastin kaybını ve kuruluğu önleyen güçlü bir doğal nemlendiricidir. Buna ek olarak, erken yaşlanma belirtilerin ortaya çıkmasının sorumlu nedenlerinden biri olan sarkmayı azaltmak için iyi bir çözümdür.

Ağız çevresindeki kırışıklıklar için balmumunun faydaları

Balmumu, arı kovanlarını çevrenin dış etkenlerine karşı korumak için genç arılar tarafından yapılan doğal bir maddedir. Parafinler ve oleinler de dahil olmak üzere, ağırlıklı olarak uzun zincirli hidrokarbonlardan oluşmaktadır.

Balmumu yıldır doğal kozmetik maddesi olarak kullanılmaktadır. Çünkü cildin pH’ını düzenler, enfeksiyonları önler ve yaşlanmaya neden olan ajanlara karşı bir bariyer oluşturur. Cilde balmumu uygulamak, yabancı maddelerin ve ölü hücrelerin varlığını azaltır. Böylece hücre oksijenasyon sürecini optimize eder.

Ağız çevresindeki kırışıklıklar için badem yağının faydaları

Öncelikle, badem yağında bulunan yağ asitleri cildinizin gözeneklerine kolayca nüfuz ederek ekstra nem ve yumuşaklık kazandırır. Antioksidanlar ve doğal antienflamatuvar ajanlar olarak görev yapan A ve E vitaminlerini içerir.

Bu vitaminler, badem yağında bulunan minerallerin yanı sıra, toksinlere maruz kalmanın neden olduğu kuruluğu, tahrişi ve diğer belirtileri hafifletir. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirir ve ölü hücrelerin temizlenmesini kolaylaştırır. Tahmin edebileceğiniz gibi, erken yaşlanmayı önlemenin anahtarı budur.

Esansiyel gül yağının faydaları

esansiyel gül yağı
 • Gül yağı hassas cilt bakımı için en çok önerilen doğal ürünlerden biridir.
 • Ayrıca, lekelerin, yara izlerinin ve yaşlanma belirtilerinin en aza indirgenmesi için ideal olan nemlendirici ve canlandırıcı gücü ile dikkat çekmektedir.
 • Omega 3 yağ asitleri, E vitamini ve diğer antioksidanları içerir. Bunlar cildin elastikiyetini ve sıkılığını korur.

Bu ev yapımı krem nasıl hazırlanır?

ağız çevresindeki kırışıklıklar için krem

Bu ev yapımı kremi hazırlamak için malzemeleri bir kozmetik dükkandan veya aktardan satın alabilirsiniz. Hepsinin bütün faydaları içerdiğinden emin olmak için, en kaliteli malzemeleri satın aldığınızdan emin olun.

Malzemeler

 • 12 yemek kaşığı balmumu (120 g)
 • 1 bardak badem yağı (200 g)
 • 2 yemek kaşığı esansiyel gül yağı  (30 g)
 • 1,5 yemek kaşığı gül suyu (15 ml)

Hazırlanışı

 • İlk önce, balmumunu ısıya dayanıklı bir kaba koyun ve benmari usulü eritin.
 • Balmumu erdikten sonra, badem yağını ve gül yağını ekleyin.
 • Ardından her şeyi tahta bir kaşık ile çıkartın.
 • Son olarak, gül suyunu ekleyin.
 • Kıvam otururken ve sertleşmeden önce, hava geçirmez bir cam kavanoz içine koyun ve karanlık bir yerde saklayın.

Nasıl uygularız?

 • İhtiyacınız kadar kremi alın ve nazik bir masaj ile ağzınızın kenarlarına sürün.
 • Durulamadan iyice absorbe edilmesine izin verin.
 • Olumlu sonuçlar almak için her gece kullanın.

Kolay, değil mi? Bu talimatları izlerseniz, çok para harcamaya gerek kalmadan doğal bir kırışıklık önleyici krem hazırlayabileceğinizi keşfedeceksiniz. Bu kreme bir şans verin. Seveceğinizi biliyoruz!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • La Cera de Abeja un producto útil y valioso. Consultado el día 12 de enero  de
  2017. De la World Wide Web: http://www.fao.org/docrep/008/y5110s/y5110s07.htm
 • Morgan, J.Townley, S. y Smith, R. (01 April 2002). Measurement of physical and
  mechanical properties of beeswax.MaterialsScience and Technology, (18), 463.
 • Ahmad, Z. (2010). The uses and properties of almond oil. Complementary Therapies in Clinical Practice. https://doi.org/10.1016/j.ctcp.2009.06.015
 • Casetti, F., Wölfle, U., Gehring, W., & Schempp, C. M. (2011). Dermocosmetics for dry skin: A new role for botanical extracts. Skin Pharmacology and Physiology. https://doi.org/10.1159/000329214
 • Wei, A., & Shibamoto, T. (2007). Antioxidant activities and volatile constituents of various essential oils. Journal of Agricultural and Food Chemistry. https://doi.org/10.1021/jf062959x

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.