Bu 7 Aldatma Belirtisine Dikkat Edin!

Bir ilişkiyi iyi ve kötü taraflarını göz önünde bulundurarak tartmalısınız ve eğer gerekli ise, ilişki mi yo
Bu 7 Aldatma Belirtisine Dikkat Edin!

Son Güncelleme: 19 Aralık, 2018

Bazı davranışlar aldatma işareti olabilse de, yanlış alarm anlamına da gelebilir. Bu yüzden bu konu ile ilgili çok dikkatli ve özenli hareket etmelisiniz.

Şimdi ve daima, muhtemelen partnerinizin ona olan güveninize ihanet edip etmediğini veya sizi aldatıp aldatmadığını merak edersiniz. 

Bu bağlamda, hissettiğiniz küçük ipuçları olabilir, her ne kadar partneriniz ortada endişe duyulacak bir durumun olmadığını iddia ediyor olsa da…

Ve bu bir şeylerin yanlış gidiyor olduğu hissi sizi büyük bir strese sürükleyebilir.

aldatan birisi

Yine de, partneriniz itiraf etmedikçe, ilişkinizin tehlikede olup olmadığını tamamen anlamak oldukça zor olabilir.

Bu 7 Aldatma Belirtisine Dikkat Edin!

Bu yüzden, bugünkü makalemizde sizlere aldatma ile ilgili ipuçlarını nasıl toparlayabileceğiniz ve gerçekte neler olup bittiğini nasıl anlayabileceğiniz konusunda bazı bilgiler vereceğiz.

Ancak ayrıca belirtmek isteriz ki, bu yazıda anlatacaklarımızın hiçbirinin, partnerinizle yapacağınız dürüst bir konuşmanın yerini tutmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Aldatma ihtimali konusunda aceleci ve temelsiz inanışlara kapılmamanız önemlidir.

1. Cep Telefonu ve Sosyal Medya Hesapları ile İlgili Ani bir Takıntı

Bunlar, herhangi bir aksiyondan önce belirlenmesi gereken iki önemli detaydır.

Zira partnerinizin sosyal ağlarla ilgili bir problemi veya bağımlılığı olabilir ve bunu aşmak için sizin yardımınıza ihtiyacı olabilir.

Bu sebeple sürekli mobil olma ihtiyaçlarının birdenbire mi ortaya çıktığını yoksa zaman içinde kademeli olarak mı arttığını iyi analiz etmelisiniz.

Buradaki konu, ani ortaya çıkan cep telefonu ve bilgisayar bağımlılığı durumu şüpheli ve gizli bir davranış olarak algılanabilir.

Partnerinizin cep telefonunu sürekli yanında taşıyıp taşımadığına ve gelen mesajları, aramaları sürekli kontrol edip etmediğine ve ayrıca cep telefonunu tuhaf saatler içerisinde kullanıp kullanmadığına dikkat edin.

Ancak unutmayın; şüphelendiğiniz konu ne olursa olsun cep telefonunu veya sosyal medya hesaplarını kontrol etmemelisiniz.

Hatta size karşı sadakatsizlik yaptığına inanıyor olsanız dahi bunu yapmamalısınız.

Çünkü bu onun kişisel alanının ve güveninin bariz bir ihlalidir.

aldatmak

2. Sizin Davet Edilmediğiniz Yeni Bir Aktivite veya Eğlence Alışkanlığı

Partnerinizin birdenbire yeni bir hobi edinmesi durumu oluşabilir ve ne arada oluştuğunu anlamamış dahi olabilirsiniz.

Bu durumda sizin de ona katılmanız konusunda gönülsüz davranıyor ve hatta aktivite hakkında sizinle pek fazla konuşmak istemiyor bile olabilir.

Eğer bu oluyorsa oldukça dikkatli olmalısınız çünkü bu kendine özel bir kişisel alan yaratma isteğinin dışa vurumu olabilir.

Bu sebeple bu konuda oldukça dikkatli olmalı ve durumu doğrudan bir aldatma işareti olarak algılamamalısınız.

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz: Aldatmanın %100 işareti olan bir durum gibi bir şey söz konusu değildir.

3. Her Geçen Gün Daha Fazla Sorumluluk ve Toplantı

Bazen de bir şeylerin ters gittiği düşüncesine kapılmanızın nedeni bu gibi durumlar olabilir.

Eğer partneriniz, mesai saatleri haricinde toplantılara katılıyorsa veya ilginç bir ders programı varsa, siz de sıradan olmayan bir şeylerin döndüğü fikrine kapılabilirsiniz.

Bu durumlardan herhangi birinde, eğer partneriniz gittiği her yeri ve yaptığı tüm eylemleri, siz sormadan detaylı olarak anlatıyorsa muhtemelen dürüst davranmıyor olabilir.

Ne derler bilirsiniz: istenmeden yapılmış bir özür, aldatmanın suçluluğu ile yapılmış olabilir.

Yine de unutmamalısınız ki işler her zaman göründüğü gibi olmayabilir ve bu tarz durumlar da her zaman aradığınız bir aldatma kanıtı olmayabilir.

4. Kıyafetlerinde Ruj, Saç Bulabilir veya Parfüm, Kolonya Kokusu Alabilirsiniz

Konu aldatma ise, fiziksel kanıt en güçlüsüdür.

Bu tarz işaretleri gözlemlemek ve anlayabilmek, size, partnerinizle konuyu konuşma esnasında reddedilemez bir mühimmat temin etmiş olur.

4-ruj-lekesi

5. Partneriniz Birdenbire Kendine Daha Fazla Güvenmeye Başlayabilir

Yeni ilişkiler kişiye genellikle özsaygı konusunda ferah bir nefes ve kendine güven konusunda bir ivme sağlarlar.

Eğer partneriniz birdenbire, herhangi bir davranış değişikliği olmaksızın, normalde olduğundan daha fazla kendine güveniyor görünmeye başlıyorsa, şüphelenmek için bir sebep olabilir.

Bu tip değişiklikler kendi başlarına kötü değişiklikler olmak zorunda değildirler.

Ancak bahsettiğimiz diğer işaretlerle birlikte ortaya çıkıyorlarsa, partnerinizin bir başkası ile görüşüyor olduğunun birer göstergesi olabilirler.

6. Partneriniz Dış Görünüşü ile Birdenbire Daha Alakadar Olmaya Başlayabilir

makyaj yapan kadın

Bu nokta bir önceki ile bağlantılıdır.

Partneriniz, daha öncesinde tarzı ile ilgili oldukça mutlu görünüyorken, birdenbire nasıl görünüyor olduğuna daha fazla özen göstermeye başlayabilir.

Bu durum sadece bir heves olabileceği gibi, bir başkası için daha iyi görünmeye çalıştığına dair bir işaret de olabilir.

Bu yüzden tekrar belirtmekte fayda var ki; bu işaretler aldatma konusuna işaret edebilirler ancak bu konu ile ilgili asla doğrudan sonuca atlamamalısınız.

7. Size Olan Aşkı Yenilenebilir

Birlikte geçirilen birkaç yılın ardından, cinsel hayatınızla ilgili bir rutin oluşmuşken, partneriniz sizi yeni ilgi alanları ile şaşırtabilir.

Bu durum, ilişkinizi yenilemeye duyduğu istek olabileceği gibi, dışarıda öğrendiği yeni şeylerin olduğu anlamına da gelebilir.

Aldatmasının Ardındaki Neden Nedir?

Halihazırda açıkladığımız gibi, bu davranışlar partnerinizin hayatında birinin olduğunun birer göstergesi olabileceği gibi, yanlış alarm da olabilir.

Bu sebeple tekrar belirtmek istiyoruz ki; bu konularda her zaman dikkatle ilerlemeli ve ilişkinizi gereksiz zararlardan korumalısınız.

Yüzük

Her şeyden önce, ilişkiniz ile ilgili bir şeylerin ters gittiğinden emin olmak durumundasınız.

Çünkü aldatma, halkın ilgisini en çok çeken durumlardan biridir ve çiftler arasındaki aldatma durumları ile ilgili bilgi toplamayı hedefleyen birçok araştırma yürütülmektedir.

Bu bilgilerden bazılarını burada sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dolayısı ile böyle bir zaman olur da gelirse, durumu gerçekten anlayabilmeniz için yardımcı olabilecek bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

Aşk eksikliği

Karşınızdaki insana hala ilgi duyuyor olsanız dahi, aranızdaki aşkın zamanla rengini yitirmesi çok da rastlanılmayan bir durum değildir.

Bu da, hala partneriniz ile birlikteyken, bir başkası için bakınmaya başlamanızı, partnerinizle aranızdaki bağları koparmak pahasına da olsa, mümkün kılan bir durumdur.

Rutin ve sıkılganlık

Sürekli aynı şeyleri yapıyor olmak, zamanla anlamını yitirebilir ve çiftlerden biri bazen yeni bir heyecan arayışına girebilir.

Merak ve cinsel veya duygusal tatminsizlik de ayrıca aldatma sebebi olabilir.

Cazibe ihtiyacı

Bazı insanlar aşırı derecede kibirli ve kendini beğenmiştir, cazibelerinin diğerlerini fethetmesine izin verirler.

Bencillik

Yanlış veya bencilce düşünceler aldatmaya sevkedebilir

”Sadece bir defa”, ”Şimdiye kadar başkası ile olmadım, dolayısı ile bunu denemeyi hakkettim”, ”Bugüne kadar bu kadar istediğim kimse olmamıştı”, veya ”Bu fırsatı kaçıramam” gibi düşünceler kişiyi bu duruma sevkedebilir.

Vicdansızlık

Aldatmayı cezalandırmayan bir vicdan sistemi olabilir.

Kızgınlık

Gizli ve çözülmemiş iletişim problemleri, ilişkide kızgınlık üretebilir.

Yalnızlık hissi

İlişkide, duygusal mesafeden doğacak bir yalnızlık hissi veya sevgi eksikliği.

Cinsel tatmin eksikliği

Cinsel tatminsizlik, taraflardan birini farklı arayışlara itebilir.

Gerçek dışı beklentiler ve ilişkinin idealleştirilmesi müthiş hayal kırıklıkları yaratabilir ve partnerlerden birini diğerinden uzaklaşmaya itebilir.

İlginizi çekebilir ...
Bir İlişkinin Sonunda Yapılabilecek 3 Önemli Hata
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Bir İlişkinin Sonunda Yapılabilecek 3 Önemli Hata

Hepimiz pek çok hata yaparız, fakat bir ilişkinin sonunda çoğu zaman farkında olmadan yaptığımız çok kritik bazı hatalar vardır.  • Ortiz, J. M. C., García, P., & Gómez, L. (2009). Celos y emociones : Factores de la relación de pareja en la reacción ante la infidelidad Jealousy and emotion : how partners react to infidelity. Athenea Digital. https://doi.org/10.5565/rev/athenead/v0n15.528
  • Osorio, V., & Humberto, J. (2011). La dinámica vincular celos-infidelidad. Pensamiento Psicológico.
  • Valdez Medina, J. L., Colín, B. G., Maya Martínez, M. U., Montes de Oca, Y. P. A., Arratia López Fuentes, N. I. G., & Torres Muñoz, M. A. (2013). Las Causas Que Llevan A La Infidelidad: Un Análisis Por Sexo. Acta de Investigación Psicológica. https://doi.org/10.1016/S2007-4719(13)70966-9