Aloe ile Kilo Vermenin 4 Yolu

Aloe vücudun toksinleri ve diğer atıkları atmasına yardımcı olur ve çilek, ananas veya zencefille kombine edildiğinde harika bir içeceğe dönüşür. Bu arındırıcı diyet sadece 10 veya daha az gün boyunca kullanılmalıdır.
Aloe ile Kilo Vermenin 4 Yolu

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Gmümkün müdür? Daha sağlıklı bir yaşam ve kilo vermeyi vadeden bu giderek popülerleşen doğal ürünü muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Detoks özellikleri ve fazla yağları atmamıza yardımcı olması sebebiyle aloe kilo verme çabamızda bize destek olur. Bu yazıda, aloe vera ile sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebileceğinizden bahsedeceğiz.

Aloe ile kilo vermek mümkündür

kilo vermeye çalışmak
  • Aloe’nin kilo vermeye yardımcı özellikleri giderek daha fazla bilinmeye başladı. Her geçen gün,daha çok kişi bu bitkinin şifalı yapraklarından ve ona eşlik eden jelinden haberdar oluyor. Tamamen doğaldır ve diyetlerle birleştirildiğinde kilo vermeye yardımcı olur, bu sebeple diyetisyenler tarafından kullanımı tavsiye edilmektedir. Fakat aloe kilo vermemizde nasıl bir rol oynamaktadır?
  • Aloe vera vücudun atıkları atmasında detoks maddesi olarak görev alarak doğa ananın bizlere sunduğu diğer ürünlerden bir adım öne çıkmaktadır. Bunun esas sebebi içerdiği maddelerden biri olan aloindir. Aloin uygun dozlarda kullanıldığında faydalı bir arındırıcı olarak iş görür.
  • Bu bitkinin yağları yakmada faydası olduğunu biliyor muydunuz? Evet doğru – metabolizmayı hızlandırır ve yağ asitlerinin üretimini arttırır, böylece hiç şüphesiz vücuttan fazla yağların atılmasına yardımcı olur.
  • Daha da fazlası: aloe’nin doğal bir laksatif olduğunu unutmayın, bağırsak fonksiyonlarını arttırır ve vücuttan toksin atımına destek olur, yemekleri daha iyi sindirmemizi sağlar ve vücudun doğal dengesini korumasını sağlar.

Aloe ile kilo verme yolları

Aloe ile kilo vermenin en kolay yolu onu meyve suları ve smoothie içinde tüketerek bitkinin doğal arındırma ve yağ yakma özelliklerinden en yüksek oranda faydalanmaktan geçer. Aşağıdaki tariflere bir göz atın.

1. Limonlu aloe suyu

aloe vera jeli

Bu meyve suyu her sabah kahvaltıdan önce tüketilmelidir. İçtikten sonra, bir saat boyunca başka bir şey yememelisiniz. Bu, vücuttan toksinleri atarak arındırma sağlar ve bağırsakları temizleyerek güne en iyi şekilde başlamanıza yardımcı olur. Tek başına da oldukça lezzetli bir içecektir.

Bu tarifi hazırlamak için bir limonun suyunu sıkın ve bir bardak suya ekleyin, daha sonra bir yemek kaşığı aloe vera jelini bitkiden çıkarın. Jeli çıkarırken dikkatli olun, bıçakla bitkinin yaprağını boyuna kesin ve jeli çıkarın. Tüm malzemeleri sürekli karıştırarak ısıtın. Bir yemek kaşığı bal ekleyin ve ılıkken için. İşte bu kadar basit!

2. Portakallı ve çilekli aloe vera smoothie

portakal çilek aloe veralı smoothie

Çileğin kilo vermek için birebir olduğunu biliyor muydunuz? Çok düşük kaloriye sahiptir ve diyabet hastalarının kullanması için uygundur. Çilek aynı zamanda bol lif içerir, doğal bir idrar sökücüdür ve vücut için güçlü bir arındırıcı görevi görür, çünkü toksinlerin atılmasını sağlar ve ödem oluşumunu engeller.

Çileği portakal suyu ve aloe ile karıştırdığınızda, vücut ve kan için muhteşem bir antioksidan içecek elde etmiş oluruz.

Bu smoothie fazla yağların atılması için idealdir ve sindirim sistemi için de çok faydalıdır. Hazırlamak için üç çileği dilimleyin, biraz taze sıkılmış portakal suyu ekleyin ve bir yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyin. Tüm malzemeleri yarım bardak suyla beraber blenderden geçirin. Bu smoothie sabahları içmek için birebirdir.

3. Ananas suyu, salatalık ve aloe

aloe vera ve ananaslı içecek

Bu meyve suyunu ne zaman içmelisiniz? Öğle yemeğine kadar bekleyin. Zamanı gelince, ananasın sindirimi arttırma ve detoks özelliklerinden maksimum seviyede faydalanabiliriz; ve ananas aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı olur. Salatalık içerdiği yüksek su miktarı ile sindirim sistemi ve mideye yardımcı olur.

Bu meyve suyunu hazırlamak için yarım salatalığa, bir dilim ananasa, bir yemek kaşığı aloe vera jeline ve bir bardak suya ihtiyacımız vardır. Tüm malzemeleri blenderden geçirin. Bu içeceği öğle yemeklerinden sonra içmeniz kendinizi harika hissetmenizi sağlayacaktır.

4. Aloe ve zencefil çayı

Bu çayın öğleden sonra tüketilmesi en idealidir. Zencefilin harika özelliklerini çoktan duymuşsunuzdur – iltihabı önler, detoksu arttırır, ödem oluşumunu engeller, sindirimi arttırır ve aloe ile kombine edildiğinde vücuttan yağların atılmasına yardımcı olur.

Bu lezzetli çayı hazırlamak için bir yemek kaşığı zencefil kökünü rendeleyin ve bir çay kaşığı aloe vera jelini bitkiden elde edin (bu daha önce kullandığımız tariflerden daha az bir miktardır). Tüm malzemeleri bir bardak suya ekleyin ve kaynatın. İyice karıştığında, karışımın altını kapatın ve 10 dakika dinlendirin. Bayılacaksınız.

Kilo vermek için aloe vera içmek

elma ve ölçüm aleti

Aloe veranın uygulamakta olduğunuz düzenli kilo verme perhizine katkıda bulabileceğini unutmayın. Bu da az yağ içeren dengeli bir diyet uygulamanız gerektiğini göstermektedir. Salata, sebze ve meyve içeren ve hepsinden önemlisi işlenmiş gıdalardan, rafine unlardan, gazlı içecek ve benzeri gıdalardan oluşmayan bir diyetiniz olmasına özen gösterin.

Yukarıda verilen tariflerden en basit olanları limonlu aloe vera ve portakallı smoothiedir. İkisi de güne arındırıcı bir rutinle başlamanızı sağlar ve bir sonuç alabilmek bir ay içinde 10 gün art arda bu rutini takip etmelisiniz.

Öğleden sonraları için zencefil ve aloe çayını yapabilir veya çilek ve ananaslı smoothie içebilirsiniz. Fakat aloe tüketimini fazla abartmayın, diyetiniz on günden fazla sürmemelidir. Ve unutmayın, eğer bu durumda veya başka şeylerden dolayı bir şikayetiniz olursa, her zaman doktorunuz veya beslenme uzmanınızla görüşmelisiniz.

İlginizi çekebilir ...
Mide Sorunu İçin Ballı Aloe Vera Tarifi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Mide Sorunu İçin Ballı Aloe Vera Tarifi

Aloe vera, kozmetikten sağlığa kadar birçok alanda kullanılır. Ballı aloe vera ile mide problemlerinizi de çözebilirsiniz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.