Doğal Yollarla Daha İyi Görmek İçin 6 Tüyo

Fırsatınız olduğunda uyguladığınız takdirde göz egzersizlerinden çok iyi sonuçlar alabilir ve görüşünüzü güçlendirebilirsiniz.
Doğal Yollarla Daha İyi Görmek İçin 6 Tüyo
José Gerardo Rosciano Paganelli

Yazan ve doğrulayan doktor José Gerardo Rosciano Paganelli.

Son Güncelleme: 09 Nisan, 2019

Daha iyi görmek için ameliyat olmanıza gerek yok. Bunu doğal yollarla başarabilirsiniz. Bu şekilde gözlerinizi eğitebilir ve yaygın göz rahatsızlıklarından kaçınabilirsiniz.

Gelin bu ipuçlarına bir göz atalım.

Doğal yollarla daha iyi görmek mümkündür

Çoğu insan ve göz doktoru, görüşünüzü iyileştirmenin mümkün olmadığını söylüyor. Ancak bu grubun dışındakiler bunu başarmak için adımlar atıyorlar. Bu özellikle çocuklar ve görme kusuru erken evrede olan insanlar için geçerlidir.

Küçük bir görme kusuruna sahip birine gözlük taktırmak, aslında bir çözümden ziyade bir ceza diyebiliriz. Bundan dolayı, doğal tedaviye başlamak için en iyi fırsat ilk küçük görme problemleridir. Ne de olsa, görüşünüz zaten iyi durumdadır.

Fazla zaman geçmişse ve gözleriniz gözlüklere alışmışsa, bu daha da zor olacak. Ancak yine de imkansız değildir.

Daha iyi görmek için ipuçları

1. Gözlerinize dikkat edin

mercek ile bakan kadın

Görme yeteneğini geliştirmenin ilk adımı gözlerinin farkında olmaktır.

Bakma ve görme yeteneğine sahip olmamıza rağmen, gözlerimizi nasıl kullandığımızın bilincinde değiliz.

İnsanlar gözlerinde duyguları ve günlük yorgunluklarını saklarlar. Bu da görme sorunlarına neden olur. Bununla birlikte, iyi olan şey, bir zamanlar tedavisi olmadığımız şeylerin gerçekte bir çözümü olmasıdır.

Azar azar, gözlerinize daha fazla dikkat etmelisiniz. Şaşı baktığınız zamanlara dikkat edin, neden belirli yönlere bakmıyorsunuz, neden aşağı bakıyorsunuz anlamaya çalışın.

2. Gözlükleri kullanmaya mola verin

Birçok insan günlük olarak gözlük kullanmak zorunludur.

Ne yazık ki bu bağımlılığa yol açabilir. Gözleriniz gözlük kullanmaya alışır, çünkü herhangi bir çaba sarf etmek zorunda kalmazlar.

Bundan dolayı, insanlar genellikle gözlük taktıklarında görüşlerinin giderek kötüleştiğini fark edecektir. yerine görüşlerini kaybederler.

Her gün birkaç saatliğine gözlük kullanmamanızı öneririz. Gözlerinizi çalıştırmak için mümkün olduğunca bunu yapın.

Bu zamanı aşamalı olarak artırabilirsiniz.

3. Yakına bakın, uzağa bakın

bir gözünü kapatmış kadın

Farklı mesafelere bakma yeteneğini kaybetmiş durumdayız. Bu özellikle şehirlerde yaşayan insanlar için geçerlidir. Çünkü uzaklara bakmalarını engelleyen binalarla çevrilidirler.

Fırsatınız olduğunda, bu görsel fonksiyonları kullanmalısınız. Mümkün oldukça, engelsiz ve daha geniş görüş alanlara sahip olduğunuz yerlere gidin.

Günlük yaşamınızda, bu basit egzersizi istediğiniz zamana ekleyin: uzaklara bakın ve ardından yakına bakın. Sizi çevreleyen detaylara ve nesnelere odaklanın.

4. Göz yorgunluğu ile mücadele

Çoğu durumda, insanlar fazla göz yorgunluğu nedeniyle görüşlerini kaybederler.

Bu, bilgisayar veya televizyon önünde çok fazla vakit harcamaktan kaynaklanabilir. Bu, dikkatli şekilde bakmasanız bile çok odaklandığınız için gerçekleşir.

Ayrıca bu yorgunluk, sık sık baş ağrısına neden olabilir.

Gözlerinizi rahatlatmak için, palming tekniğini kullanabilirsiniz:

  • Isınana kadar iki elinizi birbirine sürtün.
  • Dirseklerinizi bir masaya koyun ve gözlerinizi ellerinizin avuçlarına koyun, ancak ellerinizle gözlerinize bastırmayın.
  • Bu pozisyonda birkaç dakika dinlenin. Aynı zamanda, gözünüze veya çevreleyen kaslarda herhangi bir yorgunluk var mı fark etmeye çalışın.
  • Bu egzersizi bitirdiğinizde, harika bir rahatlama hissedeceksiniz. Ayrıca görüşünüzde daha büyük bir netlik göreceksiniz.

5. Her yöne bakın

daha iyi görmek için egzersizler

Hem yakına hem de uzağa bakmayı öğrenmek için gözünüze yardımcı olan diğer teknikleri de kullanmalısınız. Eğer yapmazsanız, görme yeteneğiniz körelebilir.

Bunu yapmak için, her seferinde bir şeye bakmak istediğinizde başınızı hareket ettirmek yerine gözlerinizi hareket ettirmeyi deneyin.

Ayrıca her yöne bakmalısınız: yukarı, aşağı, sağ, sol, köşelere ve hatta burnunuzda.

Bu şekilde göz kaslarınızı formda tutabilirsiniz.

6. Diyet

Her doğal tedavide, diyetiniz daima mevcuttur. Vücudunuzun işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğunuz besinleri belirler.

Beslenme düzeninizde bunlar eksik olmamalıdır:

  • Meyve ve sebzeler.
  • Sağlıklı yağlar.
  • Yüksek kaliteli protein.
  • Tam tahıllar.
  • Fındık ve çekirdekler.

Daha iyi görmek, sadece bilinçli olmanın ve gözlerine iyi bakmanın bir sonucudur.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.