Ayakkabıları Düzene Sokmak için 20 Fikir

Ayakkabılarınızı düzene sokmak için aşağıdaki maddelerden istediğinizi seçebilir ya da kendi kişisel ayakkabı rafınızı oluşturabilirsiniz.
Ayakkabıları Düzene Sokmak için 20 Fikir

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Ayakkabıları düzene sokmak, evin diğer eşyalarını düzene sokmak kadar zordur. Bu durum özellikle ayakkabılarınız için ayıracak yeriniz olmadığında geçerlidir.

Neredeyse her kıyafetin altına uyacak çeşitlikte ayakkabıya sahip olmak onları düzene sokmak için uygun yer bulmayı zorlaştırır. Hal böyle olunca, ayakkabılar evin her köşesine yayılmış ve kutulara hapsolmuş bir şekilde eskimeye yüz tutarlar.

Bir çok insan, ayakkabıları düzene sokmak için yaratıcı çözümler bulmak yerine bir ayakkabı dolabına ihtiyaç duyarlar. Bu yazımızda, ayakkabılarınızı en iyi şekilde düzene sokmak için ihtiyaç duyabileceğiniz 20 ilginç fikri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bakalım en çok hangisini seveceksiniz?

1. Ayakkabıları düzene sokmak için bölmeli raf

ayakkabı dolabı

Ahşap ve bölmeli raflar, evde bir çok farklı amaç için kullanılabilirler. Bu rafları, ayakkabılarınızı istiflemek ve düzene sokmak için de kullanabilirsiniz.

2. Kapı arkası rafı

Kapının arkasına asacağınız metal borularla, ayakkabılarınızın ortalıkta görünmesine engelleyerek kolayca düzene sokabilirsiniz.

3. Etiketli şeffaf kutular

şeffaf kutular

Şeffaf kutuları ayakkabılarınızı düzene sokmak için kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızı orijinal kutusunda saklamak yerine şeffaf kutulara ayakkabılarınızın fotoğrafını yapıştırarak onları daha kolay bulabilirsiniz.

4. Ahşap raflar

ayakkabı rafları

Ayakkabılarınızı düzene sokmak için kullanacağınız güzel ahşap rafları odanızın herhangi bir köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. Geri dönüştürülmüş kutular

kutular

Konserve ya da benzeri kutularını sandaletlerinizi ya da ince ayakkabılarınızı saklamak için kullanabilirsiniz. Biriktirdiğiniz konserve kutularını ayakkabılarınızı düzene sokmak istediğiniz bir yere asın.

6. Kumaş düzenleyiciler

Kumaş düzenleyicileri herhangi bir ev-yapı marketinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayakkabıları ve saklaması güç diğer eşyaları düzene sokmak için idealdir. Dolabın olmadığı bir yere ya da kapı arkasına asabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

7. Renkli raflar

renkli raflar

Şirin, renkli raflar odanızın daha iyi görünmesini sağlarken, ona kişisel bir dokunuş kazandırır. Kendi tarzınıza göre ayakkabılarınızı düzenlerken tüm ayakkabılarınız elinizin altında olur.

8. Merdiven

merdiven

Rafa dönüştürebileceğiniz bir merdiveni en özel ayakkabılarınızı saklamak için kullanabilirsiniz. İstediğiniz gibi boyayın ve odanıza vintage bir hava katın. 

9. Topuklular için raf

topuklu

Topuklu ayakkabılarınızı, topuklarından rafa ya da benzeri bir yere asarak düzene sokabilirsiniz.

10. Özel dolap

Ayakkabılarınızı rahat ve kullanışlı bir şekilde düzene sokmanıza yardımcı olabilecek farklı bölmeleri olan dolaplardan alabilirsiniz.

11. Geri dönüştürülmüş PVC Borular

pvc borular

İnşaatlarda kullanılan kalan büyük PVC borularını keserek, fotoğraftaki gibi birleştirip farklı bir ayakkabı dolabına dönüştürebilirsiniz. Farklı bir renge boyayabilir ya da kendi renginde bırakabilirsiniz.

12. Büyük Raflar

büyük raflar

Sayamayacağınız kadar ayakkabınız varsa, büyük ahşap bir raf edinmeyi düşünebilirsiniz. Aklınıza yattıysa, ayakkabılarınız rafa koymadan önce temiz olduklarından emin olun. Aksi takdirde rafın içinde kir ya da çamur birikebilir.

13. Çizmeler için Askı

askıda çizmeler

Çizmelerinizi, şekilleri bozulmadan askıya asabilirsiniz. Böylece, yerden tasarruf ederken çizmelerinizi düzene sokabilirsiniz.

14. Ahşap direkler

ahşap direkler

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi, ahşap direkler kullanmak plastik çizmeler gibi ayakkabılarınızı düzene sokmak için idealdir.

15. Hasır sepet

hasır sepet

Hiç kullanmadığınız hasır sepetinizi sandaletlerinizi ya da parmak arası terlikleriniz saklamak için kullanabilirsiniz.

16. Dikey ayakkabılık

dikey ayakkabılık

Güzel, dikey bir ayakkabılık ile ayakkabılarınız gözünüzün önünde dururken odanıza şık bir dokunuş kazandırabilirsiniz.

17. Ayakkabı dolabı

ayakkabı dolabı

Farklı renklerde ve tasarımlarda ayakkabısı olan insanlar için ayakkabı dolabı harika bir seçenektir.

18. “Balık” raf

balık raf

Bu ilginç raflar, ayakkabılarınızı düzene sokmanıza yardımcı olur.

19. Tenis ayakkabıları kutuları

tenis kutusu

Büyük çekmeceleri olan bir dolabı tenis ya da diğer spor ayakkabılarınızı saklamak için kullanabilirsiniz.

20. Geri dönüştürülmüş ahşap kutular

ahşap kutular

Ahşap kutuları süsleyip, yukarıda görüldüğü gibi sevimli bir ayakkabı kutusuna dönüştürebilirsiniz. 3 boyutlu bir görünüm elde etmek isterseniz, farklı boyutlarda kutular kullanabilirsiniz.

Fikirlerimizi beğendiniz mi? Umarız, ayakkabılarınızı düzene sokmanıza yardımcı olurlar!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.