Uykusuzluğa Çözüm İçin Bal Ve Elma Sirkesi

Uykusuzluğa Çözüm İçin Bal Ve Elma Sirkesi
Maricela Jiménez López

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Maricela Jiménez López.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Uykusuzluk, doğal uyku alışkanlıkları bozulduğunda ortaya çıkar. Bu hem uykuya dalmada bir sorun, hem de ertesi gün kendinizi tazelenmiş ve rahatlamış hissetmek için yeterince uyku çekememekle ilgili bir durumdur. Bu nedenle hızlı bir şekilde uykusuzluğa çözüm bulmalısınız.

Hepimizin evinde bulunan doğal maddeleri kullanarak nasıl daha iyi bir uyku çekebileceğinizi bu makaleden öğrenin!

Uykusuzluk sorunu çeken insanlar genelde onun korkunç etkilerinden kurtulmak için çaresizce bir çözüm ararlar. Maalesef bu durumdan muzdarip olanların büyük bir kısmı, kolay bir çözüm gibi görüldüğü için uyku hapları alırlar.

Bu haplar rahatsız edici çeşitli yan etkiye sahiptir. Ancak, farmasötik ürünlerin arzu edilmeyen yan etkilerini içermeyen ve uykusuzlukla mücadele etmede etkili olan bazı doğal çözümler vardır.

Uykusuzluk nedir?

Uykusuzluk sorunu çeken insanlar genelde gün içerisinde fiziksel ve zihinsel yorgunluk ve konsantrasyon ve enerji eksikliği gibi belirtiler deneyimlerler. Gece boyunca çeşitli zamanlarda uyanmanın da bir uykusuzluk sorunu kabul edildiğini not etmekte yarar var.

İki tür uykusuzluk vardır: akut ve kronik. Akut uykusuzluk ara sıra kendini gösterir. Bu uzun sürmez ve genelde stres veya anksiyete yaratan spesifik bir durumdan kaynaklanır. Kronik uykusuzluk ise çok daha uzun sürer ve genelde ilgilenilmesi gereken başka bir sorunun mevcut olduğunu gösterir.

Uykusuzluğa çözüm olarak yüzyıllardır kullanılan ev ilaçları zamanla mükemmelleştirilmiştir ve yan etkileri yoktur. En faydalı olanları aşağıda listelenmiştir:

Bal – iyi bir uyku çekmeye yardımcı olacak dostunuz

Bal, uykuyla ilişkili sorunları tedavi etmek ve uykusuzluğa çözüm bulmak için uzun zamandan beri kullanılmakta. Hatta Çinlilerin bunu yüzyıllardır kullandığı bilinir. Balda sizin doğal olarak uykuya dalmanızı sağlayan bazı bileşenler vardır.

Araştırmalara göre, onun yüksek omega-3 yağ asidi içeriği yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur.

Eminiz ki sizin de “O kadar yorgunum ki uyuyamıyorum” dediğiniz zamanlar olmuştur. İşte bu nedenle yatmadan önce rahatlamak oldukça önemlidir.

Baldaki şekerler doğal olarak insülin seviyesini artırır ve ruh halimizi iyileştiren ve bizi dinlendiren hormon olan serotonin üretir. Kendimizi rahatlamış ve mutlu hissettiğimizde uykuya dalmak ve sabaha kadar uyumak çok daha kolay olur.

Uykusuzluğa çözüm için elma sirkesi kullanın

Elma sirkesinin etkileyici bazı özelliklere sahip olduğunu ilk keşfedenler Yunanlılar olmuştur ve bunu doğal bir antibiyotik ve dezenfektan olarak kullanmışlardır.

Elma sirkesi serotoninin içerisine metabolize edilen bir madde olan triptofanın salınmasını tetikleyip genel sağlığa katkıda bulunur ve böylece kendimizi aşırı yorgun hissetmemizden kaynaklanan uyku sorunlarını önler.

Rahatlatıcı bir banyo

Uykusuzluğa iyi gelen ve sizi inanılmaz rahatlamış hissettiren bir başka yöntemi öğrenmek ister misiniz?  Hiç küvette banyo yaparken sıcak bir içecek içmeyi denediniz mi? İçerisinde birkaç damla esans yağı olan sıcak bir köpüklü banyo yaparken papatya, çarkıfelek, kediotu, vs. gibi bitkisel bir çay yudumlayın.

Doğal bir sakinleştirici

Eğer yukarıda saydığımız üç maddeyi karıştırırsanız hem doğal olan, hem de mükemmel rahatlatma özelliklerine sahip olan bir içecek elde edersiniz.

Bunu hazırlamak çok kolaydır: Yukarıdaki maddelerden bir çay hazırlayın ve buna iki çorba kaşığı elma sirkesi ve iki çorba kaşığı bal katın. Bunu iyice karıştırın ve bu mükemmel, rahatlatıcı çayın tadını çıkarın.

Artık uyumaya tam olarak hazırsınız!

Resim Flood G izniyle kullanılmıştır.

Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.