Banyoda Yer Açmak için 19 Öneri

Eğer banyonuzda yer açmak ve banyonuzu daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız, düzenli olarak kullandığınız malzemeleri yerleştirmek için küçük alanlardan faydalanabilirsiniz. 
Banyoda Yer Açmak için 19 Öneri

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Birçok evin banyosu küçüktür; çünkü tasarımcılar önceliği yatak odalarına ve yaşam alanlarına verir. Genelde küçük olsa da, banyoda yer açmak için her zaman dekoratif ögeler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Banyoda yer açmak için asıl problem, genelde bu malzemeleri organize etmektedir ve sonunda şişeler, kozmetik ürünler, tuvalet kağıtları, havlular ve banyoda kullanılan diğer bir çok ürünle ortada kalırsınız.

Bir çok insanın bilmediği ise banyoda her şeyi yerleştirebileceğiniz alanlar yaratarak yer açabileceğinizdir. Bunun henüz farkında değilseniz, bugünkü makalemizde banyonuzda yer açmak için sunduğumuz 19 organizasyon önerisine bir göz atın ve alanı akıllıca kullanın.

Banyoda yer açmak için Öneriler

1. PVC borularınızı geri dönüştürün

banyoda yer açmak için pvc boruları geri dönüştürmek

Evet, doğru okudunuz. Başka projelerde kullanılıp arta kalan ekstra PVC borularını saç fırçaları, saç kurutma makinaları ve dağınıklık yaratan diğer malzemeleri koymak için bir kap olarak kullanabilirsiniz.

2. Banyoda yer açmak için dar mobilyalar tercih edin

banyoda yer açmak için dar dolap

Köşe veya duvar mobilyaları banyoda dar alanları ve köşeleri kullanmak ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için birebirdir. Bunların içinde havluları, tuvalet kağıtlarını ve diğer malzemeleri saklayabilirsiniz.

3. Duvarlara sepetler asın

banyoda yer açmak için duvara sepet asmak

Eğer kullanmadığınız sepetleriniz varsa, bunları duvara sabitleyin ve içerisine losyon, krem, tarak gibi malzemeleri koyun. Bu şekilde sepetler asmak banyonuzda yer açmak için harika bir çözümdür.

4. Banyoda yer açmak için raflar inşa edin

banyo duvar raf

Ahşap raflar duvarlarınıza zarif bir dokunuş katar ve kozmetik ürünlerinizi düzenli biçimde yerleştirmenize yardımcı olur.

5. Banyoda yer açmak için kapaklara sepet yerleştirin

banyoda yer açmak için kapaklarda sepetler

Dolap kapaklarınız içine saç kurutma makinası, saç düzleştirici vb. malzemeleri koyabileceğiniz sepetler veya kaplar yerleştirmek için çok uygundur.

6. Hem havlu askısı hem de raf

hem havlu askısı hem raf

Hem havlularınızı hem de kozmetik ürünlerinizi koyabileceğiniz bir dolaba ne dersiniz? Bu şekilde birkaç askı ile banyonuzda inanılmaz yer açabilirsiniz.

7. İçinde dolabı olan banyo küveti

içinde dolabı olan küvet

Eğer bir banyo tasarlıyorsanız veya banyonuzu yeniden yaptırmak istiyorsanız, küvetin içinde ve çevresinde ekstra malzemeler için kullanabileceğiniz bir dolap yaptırmanız mümkün!

8. Kek servisinden havlu taşıyıcısına

kek servisiyle banyo düzenleyici yapmak

Kek servis ettiğiniz veya sunumunu yaptığınız katlı tabakları makyaj malzemeleri, küçük havlular ve diğer küçük malzemeler için kullanabilirsiniz.

9. Cam kavanoz organizatörler

cam kavanozla banyo düzenlemek

Yeniden kullanma fikrini seviyor musunuz? Evet mi? O halde siz de cam kavanozlarınızı banyonuzda muhteşem organizatörler olarak kullanabilirsiniz.

10. Mıknatıs kullanın

mıknatıs toka

Firketelerinizi, tel tokalarınızı ve diğer küçük metal objeleri kaybetmemek için bir dolabın veya çekmecenin içine mıknatıslar yerleştirin.

11. Tuvaletin üstüne raflar

tuvaletin üstüne raflar

Tuvaletin üstünde bulunan bir raf temizlik ürünleri, havlular, yıkama bezleri ve diğer nesneler için harika bir saklama yeridir.

12. Mandallar

mandalla krem asmak

Eğer banyonuzda şampuan vb. malzemeler için raflarınız yoksa onları banyonuza uygun mandallarla asabilirsiniz.

13. Asalet için kancalar

banyoda askılık

Banyo aynanıza zenginlik katmak için üstüne kancalar yerleştirebilir, tarakları, fırçaları ve diğer aksesuarları asmak için yer açabilirsiniz.

14. Kapılara raf asın

kapıya asılmış raf

Dolap kapaklarına askılı raflar yerleştirerek temizlik malzemelerini, süngerleri ve gözden uzak ve düzenli durması gereken her şeyi  bu raflara yerleştirebilirsiniz.

15. Mıknatıslı pano

banyoda yer açmak için makyaj malzemeleri mıknatısla

Mıknatıslı bir pano alın ve makyaj malzemeleriniz ile göz önünde durması gereken diğer malzemeleri buraya koyun.

16. Banyoda yer açmak için havluları rulo yapın

banyoda yer açmak için rulo havlular

Havluları katlamak yerine, rulo yaparak bir sepete yerleştirebilirsiniz. Böylece hem banyonuzda yer açacaksınız hem de daha sıcak bir ortam yaratmış olacaksınız.

17. Ayna altında bir dolap

banyoda yer açmak için ayna altında dolap

Banyo lavabonuzun ve aynanızın altındaki alan, bir dolap ve bölmeli gözler yapmak için çok uygundur. Burada onlarca şey saklayabilirsiniz. 

18. Kapıda askılar

banyoda yer açmak için kapıda askılar

Banyo kapısının arkasına birkaç askı ekleyerek havluları ve asılabilecek diğer malzemelerinizi buraya asabilirsiniz.

19. Banyoda yer açmak için duvar içinde çekmeceler

banyoda yer açmak için gömme çekmeceler

Duvarlardaki her ekstra alan küçük, çok kullanışlı çekmecelerle donatılabilir. Banyonuzla ilgili yaratıcı fikirleriniz var mı? Lütfen onları bizlerle paylaşın ve burada sunduğumuz çözümleri denemeye çekinmeyin.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.