Banyoda Yer Kazanmak için 19 Öneri

Eğer banyonuzda yer kazanmak ve onu daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız, düzenli olarak kullandığınız malzemeleri yerleştirmek için küçük alanlardan faydalanabilirsiniz. 

Bir çok evin banyosu küçüktür, çünkü tasarımcılar önceliği yatak odalarına ve yaşam alanlarına verir. 

Genelde küçük bir alan olmasına rağmen, her zaman banyonuzu dekoratif ögeler ve aksesuarlarla daha güzel hale getirebilirsiniz.

Problem genelde bu malzemeleri organize etmektedir ve sonunda şişeler, kozmetik ürünler, tuvalet kağıtları, havlular ve banyoda kullanılan diğer bir çok ürünle ortada kalırsınız.

Bir çok insanın bilmediği ise banyoda her şeyi yerleştirebileceğiniz alanlar yaratarak yer kazanabileceğinizdir.

Bunun henüz farkında değilseniz, bugünkü makalemizde banyoda yer kazanmak için sunduğumuz 19 organizasyon önerisine bir göz atın ve alanı akıllıca kullanın.

Bunları evde denemeye hazır mısınız?

1. PVC borularınızı geri dönüştürün

pvc-boru

Evet, doğru okudunuz. Başka projelerde kullanılıp arta kalan ekstra PVC borularını saç fırçaları, saç kurutma makinaları ve karmaşaya eklenen diğer malzemeleri koymak için bir kap olarak kullanabilirsiniz.

2. Dar mobilyalar tercih edin

uzun-dolapKöşe veya duvar mobilyaları banyoda dar alanları ve köşeleri kullanmak ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için birebirdir. Bunların içinde havluları, tuvalet kağıtlarını ve diğer malzemeleri saklayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Ev Temizliği İçin Kimyasal Madde İçermeyen 5 Çözüm

3. Duvarlara sepetler asın

duvar-depo

Eğer kullanmadığınız sepetleriniz varsa, bunları duvara sabitleyin ve içlerine losyon, krem, tarak gibi malzemeleri koyun. Bu, banyoda yer kazanmak için harika bir çözümdür.

4. Raflar inşa edin

duvar-depolama

Ahşap raflar duvarlarınıza zarif bir dokunuş katar ve kozmetik ürünlerinizi düzenli biçimde yerleştirmenize yardımcı olur.

5. Kapaklarda sepetler

dolap-ici-depo

Dolap kapaklarınız içine saç kurutma makinası, bukle makinası vb. malzemeleri koyabileceğiniz sepetler, kaplar yerleştirmek için çok uygundur.

6. Hem havlu askısı hem de raf

havlu-askisi

Hem havlularınızı hem de kozmetik ürünlerinizi koyabileceğiniz bir dolaba ne dersiniz? Bu şekilde, bir kaç askı ile banyonuzda inanılmaz yer kazanabilirsiniz.

7. İçinde dolabı olan banyo küveti

kuvet-depo

Eğer bir banyo tasarlıyorsanız veya yeniden banyonuzu yaptırmak istiyorsanız, küvetin içinde ve çevresinde ekstra malzemeler için kullanabileceğiniz bir dolap mümkün!

8. Kek servisinden havlu taşıyıcısına

dolap-depo

Kek servis ettiğiniz veya sunumunu yaptığnız katlı tabakları makyaj malzemeleri, küçük havlular ve diğer küçük malzemeler için kullanabilirsiniz.

9. Cam kavanoz organizatörler

duzenleyiciler

Yeniden kullanma fikrini seviyor musunuz? Evet mi? İşte o zaman cam kavanozlarınızı banyonuzda muhteşem organizatörler olarak kullanın.

10. Mıknatıs kullanın

manyetik-toka

Firketelerinizi ve diğer küçük metal objeleri kaybetmemek için bir dolabın veya çekmecenin içine mıknatıslar yerleştirin.

11. Tuvaletin üstüne raflar

tuvalet-uzeriTuvaletin üstünde raf, temizlik ürünleri, havlular, yıkama bezleri ve diğer nesneler için harika bir saklama yeridir.

12. Mandallar

klips

Eğer banyonuzda şampuan vb. malzemeler için raflarınız yoksa onları banyonuza uygun mandallarla asabilirsiniz.

13. Asalet için kancalar

askilar

Banyo aynanıza zenginlik katmak için üstüne kancalar yerleştirebilir, tarakları, fırçaları ve diğer aksesuarları asmak için yer yaratablirsiniz.

14. Kapılara raf asın

dolap

Dolap kapaklarına askılı raflar yerleştirerek temizlik malzemelerini, süngerleri ve gözden uzak düzenli durması gereken her şeyi yerleştirebilirsiniz.

15. Mıknatıslı pano

miknatislar

Mıknatıslı bir pano alın ve makyaj malzemeleriniz ile göz önünde durması gereken diğer malzemeleri buraya koyun.

16. Havluları rulo yapın

rulo-havlular

Havluları katlamak yerine, onları rulo yaparak bir sepete yerleştirebilirsiniz. Böylece hem banyonuzda yer açacaksınız hem de daha kucaklayıcı bir ortam yaratacaksınız.

17. Ayna altında bir dolap

ayna

Banyo lavabonuzun ve aynanızın altındaki alan bir dolap ve bölmeli gözler yapmak için çok uygundur. Burada onlarca şey saklayabilirsiniz. 

18. Kapıda askılar

aski

Banyo kapısının arkasına birkaç askı ekleyerek havluları ve asılabilecek diğer malzemelerinizi buraya asabilirsiniz.

19. Duvar içinde çekmeceler

duvar-cekmeceleri

Duvarlardaki her ekstra alan küçük, çok kullanışlı çekmecelerle donatılabilir.

Banyonuzla ilgili yaratıcı fikirleriniz var mı? Lütfen onları bizlerle paylaşın ve burada sunduğumuz çözümleri denemeye çekinmeyin.