Bebeğinizin Fotoğraflamanız Gereken Anları

Fotoğraflar çocuğunuzun doğumunu, ilklerini ve hayatlarındaki pek çok önemli anı ölümsüzleştirmenin mükemmel bir yoludur. Bu yazımızda fotoğraflamanız gereken anlar hakkında daha fazla bilgi edinin.
Bebeğinizin Fotoğraflamanız Gereken Anları

Tarafından yazılmıştır Daniela Colmenares

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Resimler değerli anları saklamanın bir yoludur. Örneğin, çocuğunuzun ilk ayları veya yılları, doğum günleri veya birlikte geçirdiğiniz normal bir gün. Bu yazıda, bebeğinizin  fotoğraflamanız gereken anları ve özellikle  7 zamandan bahsedeceğiz.

Çocuğunuzun ilk banyosu ya da onu ilk gördüğünüz ve ona ilk dokunduğunuz an sizin için benzersiz anlardır.

İlk çocuğunuzu bekliyorsanız ve çocuğunuzun hangi zamanlarını fotoğraflamanız gerektiğini bilmiyorsanız size bazı önerilerde bulunacağız.

Çocuğunuzun fotoğraflamanız gereken anları hangileridir?

1. Doğum öncesi fotoğraflar

hamile kadın

ultrason

Yani çocuğunuzun sahip olacağı ilk resimler, onun cinsiyetini öğrendiğinizde alınan ultrason fotoğrafları olacaktır.

Daha sonra, gelecekteki yatak odalarının, onları bekleyen oyuncakların ve  karnınızdayken kendi fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

2. Doğumlarına dair bilgiler

Ayrıca doğum saatlerini, kaç kilo doğduklarını, boylarını, giydikleri ilk kıyafetleri ve sizinle ilk karşılaşmalarını gösteren fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Bu tür fotoğraflar yaygın değildir ancak her zaman yenilik yapabilirsiniz.

Ayrıca bir fotoğraftan daha fazlasını isteyenler doğum sürecini videoya alabilirler. Artık bunu yapan profesyonel fotoğrafçılar bulunmaktadır. Böylece bebeğinizin dünyaya geldiği anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Doğum evinizde olacaksa bu fikri gerçekleştirmek kolay olacaktır. Ancak bir hastanede doğum yapacaksanız buna izin verilip verilmediğini sormanız gerekecektir.

3. Bebeğinizle birlikte .ekilmiş aile fotoğrafları

aile fotoğrafı

Ailedeki herkes, ailenin bu en yeni üyesinin fotoğrafını çekmek isteyecektir. En iyisi bebeğin aileyle birlikte fotoğrafını çekmek olacaktır.

Bazı anneler genellikle bebeğinin kardeşleriyle, kuzenleriyle, teyzeleriyle ve amcalarıyla, büyükanne ve büyükbabasıyla ve elbette ki babasıyla fotoğrafını çekmek ister.

Aile en önemli şeydir! Bebeğinizin ailenizle ilk buluştuğu an sahip olduğunuz en değerli hatıralar olabilir. Aileniz bebeğinizi gördüğünde herkesin yüzünde güller açacaktır. Bu anın fotoğrafını mutlaka çekmelisiniz!

4. Detaylar sonsuz hatıralardır

Bebekleri gezegendeki en hassas varlıklar yapan şey minicik olmalarıdır. Burunlarından minik ayaklarına kadar her yerleri oldukça sevimlidir.

Bütün bu detayları bir fotoğrafla ölümsüzleştirin. Gözlerini zar zor açışlarını ve minicik elleriyle sizin parmağınızı sardıkları anı fotoğraflayın.

5. Büyüdükçe fotoğraflarını çekin

emekleyen bebeğinizin fotoğraflamanız gereken anları

zamanla nasıl değiştiklerini ve büyüdüklerini böylece görebilirsiniz.

Onları aynı pozisyonda ve her 6 ayda bir fotoğraflayabilirsiniz. Bebeğinizin 6 yaşına geldiğini hayal edebiliyor musunuz?

Doğduğu günden bu yana ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Ve bunun en iyi yanı ise bu yolculuğun her parçasını fotoğraf albümünüzde bulabilecek olmanız.

6. Jestler ve yüz ifadeleri

Bütün insanlarda olduğu gibi, her bebeğin de kendine özgü hareketleri ve ifadeleri vardır.

Dillerini tuhaf bir şekilde çıkardıklarında, kaşlarını çattıklarında, belki de kontrolsüz bir şekilde güldüklerinde veya kızgın bir yüzleri olduğunda bu anları yakalayın çünkü büyüdüklerinde bu fotoğraflarla içinizi ısıtabilirsiniz.

7. Bebeğinizin ilkleri!

anne ve bebek

Bebeğinizin fotoğraflamanız gereken anları içinde elbette ilkler en  önemli olanlardır.

Fotoğraf albümünüzde mutlaka bebeğinizin ilk adımını attığı anlara, çıkardığı ilk dişlere, yedikleri ilk karpuza ve ilk emekledikleri zamana dair fotoğraflar olmalı.

Anılar

Bebeğinizin resimleriyle ilgili en önemli nokta, yer, kamera ve açıya bakmaksızın büyülü anları ve duyguları yakalamayı öğrenmektir. Asla yaratıcılığınızın ölmesine izin vermeyin!

Bebeğinizin bu resimlerini çekin ve güzel anların keyfini çıkarın. Bu fotoğrafları bastırın, çerçeveleyin veya bir albüm yapın. Nasıl isterseniz!

İlginizi çekebilir ...
9 Aylık Bebeğe Verilmemesi Gereken Besinler Nelerdir?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
9 Aylık Bebeğe Verilmemesi Gereken Besinler Nelerdir?

9 aylık bebeğe verilmemesi gereken belirli yiyecekler vardır. Bebeklerin sindirim sistemi bu dönemde her türlü gıdaya henüz hazır değildir.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.