Bel Çevresini Toplamak İçin 4 Smoothie

Yediklerinizden tamamen vazgeçmek istemiyor ancak karın bölgenizi toparlamak istiyorsanız, beslenme düzeninize yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacak gıdalar eklemeniz önemlidir. Örnek olarak bu smoothileri deneyebilirsiniz.
Bel Çevresini Toplamak İçin 4 Smoothie

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2022

Vücudunun çeşitli bölgelerinden inatçı yağları ortadan kaldırmak isteyen çoğu insan bel çevresini inceltmek ister.

Bel bölgesinde ağırlığınızın fazlalaşmasının tek nedeni kilolu olmanız değildir ve bunun bir kaç nedeni vardır. Bu yüzden, hangisinin sizin için daha etkili olduğunu öğrenmek için farklı yiyecekler denemelisiniz.

Kendinizi aç bırakmadan bel çevresini inceltmeye yardımcı olacak bu dört lezzetli ve besleyici smoothieyi keşfedin.

Kilo vermenin en iyi yolu, nasıl sağlıklı besleneceğini öğrenmek ve suçlu veya boşuna uğraşmış hissetmekten kaçınmaktır.

Beslenme şeklinizi değiştirmeli ve sizi enerjili, canlı ve iyi ruhlar hissetmenize yardımcı olan, ihtiyacınız olan besinleri veren doğal ve bütün gıdaları tercih etmelisiniz.

İyi beslenmeyi öğrenirseniz, sadece yavaş yavaş kilo vermekle kalmazsınız, aynı zamanda asla diyete ihtiyacınız olmadığını görürsünüz.

Aç kalmadan bel çevresini inceltin

Karın bölgesi, çeşitli vücut fonksiyonları ile ilgilidir, bu nedenle bel çevresini inceltmek için tüm bu faktörleri hesaba katmanız gerekir:

  • Kızartılmış gıdalar, hamur işleri, sucuk ve sosis gibi şeyler, süt ürünleri ve daha fazlası gibi zararlı, yağ bakımından zengin besinler.
  • İnsülin ve pankreatik bozukluk seviyelerinde dengesizliğe neden olan fazla işlenmiş şeker.
  • Gaz ve kabızlık gibi sindirim bozuklukları.
  • Hormonal dengesizlikler.
  • Stres.

Dört adet çok etkili smoothie

Bugün, kendinizi aç bırakmadan, bel çevresini inceltmek için etkili olan, doğal malzemelerle yapılan dört lezzetli smoothieyi sunmak istiyoruz.

Denemeye var mısınız?

1. Elma, maca ve Hindistan cevizi yağı

beyaz smoothie

Bu smoothie kahvaltı için mükemmel bir seçimdir. Tatlı ve kremsidir ve içeriği, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Elmalar

Elmalar lif bakımından zengindir, özellikle de kabukları belde biriken yağın azaltılmasına yardımcı olur.

Bu meyve, istenmeyen kilolardan kurtulmanıza yardımcı olan malik asit içeriği sayesinde karaciğeriniz için de faydalıdır.

Maca

Maca, enerji içeren, libidoyu geliştiren ve karın şişmesine neden olan hormonal bozuklukları düzenleyen Peru kökenli bir sebze köküdür.

Macayı toz halinde küçük miktarlarda tüketebilir ve yavaş yavaş alımınızı artırabilirsiniz – aksi takdirde sinire neden olabilir.

Hindistan cevizi yağı

Bu yağ sağlığınız için çok sayıda fayda içerir. Bunlar arasında, özellikle karın bölgesinde daha fazla yağ ve kalorinin yakılmasını kolaylaştırmak için metabolizmayı harekete geçirmek vardır.

2. Armut, zencefil ve bira mayası

Bu smoothie ferahlatıcı ve aromatiktir, sıcak günler için idealdir. İçeriği kesinlikle belinizin etrafındaki fazla yağı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Armut

Armutlar, geniş bir karın bölgesine sahip olmanın en yaygın nedenlerinden biri olan sıvı tutma ile mücadeleye yardımcı olan mineral açısından zengin bir meyvedir.

Zencefil

Bu baharat vücuttaki sıvıları ortadan kaldırır ve aynı zamanda da metabolizmanızı hızlandırır, böylece daha kolay kilo vermenize yardımcı olur.

Bira mayası

Bu tamamlayıcı, sinir sistemini düzenler ve anksiyete ile savaşmaya yardımcı olur. Duygusal bozukluklar yüzünden gelen yeme iç güdüsüne karşı da yardımcı etkisi vardır.

3. Ananas, avokado ve chia tohumları

yeşil smoothie

Bu tropikal smoothie hem tatlı hem de kremsidir. Aynı zamanda besleyici ve doyurucu seçeneklerden biridir.

Ananas

Ananas doğal bir diüretik olmanın yanı sıra, sindirimi iyileştirir, ağır ve şişmiş hissettiğinizde enflamasyonu azaltır.

Avokado

Kilo kaybı söz konusu olduğunda avokado mükemmel bir besindir, çünkü sağlıklı yağ içeriği metabolizmanızı harekete geçirir ve özellikle bel çevresindeki yağları yakmanıza yardımcı olur.

Ayrıca avokado, smoothielerinizi daha kremsi ve tatmin edici hale getirir.

Chia tohumları

Bir gece önceden ıslatırsanız, bu tohumlar kabızlıkla savaşmaya ve bağırsak bozukluklarını düzenlemeye yardımcı olur.

Tüm özelliklerinden faydalanmak için, bu malzemeleri tarifinize eklemeden önce içinde ıslandıkları su ile birlikte karıştırmalısınız.

4. Yulaf, tarçın ve kakao

Bu smoothie tüm özelliklerinin yanında süper besleyicidir ve herhangi bir fiziksel veya zihinsel efordan önce, hiç bir kilo alma derdi olmadan kullanmak için idealdir.

Yulaf ezmesi

Yulaf çok doyurucu bir besindir ve yeme isteğini yatıştırarak öğünler arasında atıştırmadan kaçınmanıza yardımcı olur, bu nedenle kilo vermek için mükemmeldir.

Tam veya öğütülmüş yulaf kullanabilirsiniz ve sindirimi kolaylaştırmak için biraz pişirmeyi tercih edebilirsiniz.

Tarçın

Tarçın, daha fazla kalori yakmanıza olanak sağladığı için, belinizi inceltir. Ayrıca, kan şekeri seviyenizi düzenlemek için çok faydalıdır. Kan şekeri karın bölgesinde yağ birikimine neden olabilir.

Kakao

Kakao kendinizi iyi hissettirir ve enerji ile doludur, bu da sağlıklı bir smoothiede küçük bir çikolatanın tadını, suçluluk duymadan almanızı sağlar.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Warrilow A, Mellor D, McKune A, Pumpa K. Dietary fat, fibre, satiation, and satiety-a systematic review of acute studies. Eur J Clin Nutr. 2019 Mar;73(3):333-344.
  • Eyres L, Eyres MF, Chisholm A, Brown RC. Coconut oil consumption and cardiovascular risk factors in humans. Nutr Rev. 2016 Apr;74(4):267-80
  • Calder PC. Omega-3 fatty acids and inflammatory processes: from molecules to man. Biochem Soc Trans. 2017 Oct 15;45(5):1105-1115.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.