Ben Değişirsem Her Şey Değişir; Bilinçaltınızı Programlamanız İçin 5 Adım

· 13 Kasım, 2017
Bilinçaltınızı kontrol altına alamayabilirsiniz, fakat anın içinde yaşamak için sezgileriniz yardımıyla bunu öğrenebilirsiniz.

Çoğumuz “bilinçaltı” kelimesini duyduğumuzda hemen psikanalizi düşünürüz. Bilincimizin altında yatan her şeyle karakterize edilen bu düşünce de ortaya çıkar.

Aslında aklımızın bu kısmı, yaptıklarımızın çoğunda motor gibi davranan bir alandır. Günlük reaksiyonlarımızı ve çevremizdeki insanlarla etkileşim kurma yollarını yönlendirir.

Örneğin, yeni bir kişiye tanıtıldığımızda, onlardan hoşlanıp hoşlanmadığımızı hızlı bir şekilde değerlendirmek uzun sürmez. Merdivenlerden inip bir adım attığımızda, dengesini tekrar kazanmak için genellikle bölük bir saniye içinde tepki gösteririz.

Otomatik olarak yaptığımız birçok şey ve onları analiz etmeden ve rasyonalize etmeden vermiş olduğumuz birçok cevap var. Genel olarak, bu bilinçaltından çıkardığımız birçok davranışımız vardır.

Ama onu daha iyi tanımak ve daha da kontrol altına almak için zihnimizde bu kara kutuya girmenin bir yolu olduğunu söyleseydik ne dersiniz?

Bunu yapmak, daha çok güven ve daha az korku ile hareket etmenin inanılmaz bir yolu olacaktır, böylece kendimizi daha özgür, dolgun, daha mutlu bir şahsa dönüştürebiliriz.

Bugün konuşacağımız şey bu.

Bilinçaltınız aklınızın otomatik pilotudur

Bilinçaltında bulunan hiçbir şey keyfi ya da kazara değildir. Bilinçaltınız, yaşadığınız, gördüğünüz ve hissettiğiniz her şeyin özünü barındırır.

Bu, varlık pusulanızın ve başınıza gelen her şeyin saklandığı bir tür “önemsiz çekmece”dir.

Yaşadığınız her şey, onu nasıl uyguladığınıza göre duygusal bir iz bırakır. Bu, deneyimlediğiniz şeylere dayalı olarak, doğru olsun ya da olmasın, belirli başlı bağlantıları inşa etmenizi sağlar:

“Gözümün içine bakan insanlara güvenirim, çünkü annem de bana böyle baktı.” “Benimle konuşurken bana bakmaktan kaçınan erkekler tehlikelidir, çünkü ilk erkek arkadaşım bunu yaptı ve beni gerçekten de çok incitti.”

Bu nedenle, yaşadığınız her şey bilinçaltınızda bir iz bırakır. Böylece, muhtemelen gerçekliğinizi, sakladığınız bu bilgilere göre yorumlayabilirsiniz.

Bilinçaltınız, bazı şeyleri düşünmek için zaman olmadığında hızlı tepki vermenize izin veren şeydir.

Örneğin, cevap verebileceğiniz birkaç şey var. Mesela “İş teklifini kabul etmem gerekir mi?” “Telefon numaramı yeni tanıştığım birine vermek iyi olur mu?” “Hangi yoldan gitmeliyim, sol ya da sağ?”

Bunu da okuyun: Kaybolmuş hissettiğinizde yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak 5 Soru

“Programlama” benim bilinçaltıma ne yapabilir?

derinliğe giden duygular

Bilinçaltınızı programlamanın pek çok nedeni vardır:

  • Kendini daha iyi tanımak.
  • Kötü alışkanlıkları düzeltmek (sigara, stres, kaygı, depresyon, kendine güven)
  • Arzularınıza daha iyi uyan bir gerçeklik yaratmak.
  • Bilinçaltınızı programlamak, gerçekten olmak isteyeceğiniz kişiye dönüşmenize yardımcı olabilir.

Bilinçaltınızı programlamadan önce, neyle uğraştığınızı bilmeniz önemlidir.

Bu basit bir fikirdir: Biri evde nelerin olduğunu bilmiyorsa, evinin iç dekorasyonunu değiştiremez.

En yaygın durum, ışığın uzun süre dokunmadığı karanlık odalar olmasıdır. Bunlar korkularınız ve sınırlayıcı düşüncelerin gizlendiği yerlerdir ve sizi mutlu etmekten alıkoyarlar.

Bu nedenle, bilinçaltınızdaki sorun alanları hakkında bilgi edinmek hayati önem taşımaktadır, böylece sağlık ve başarı yönünde odaklanarak onları iyileştirebilirsiniz.

Oraya varmak için aşağıdakileri yapmanız gerekecek. Bunlar son derece yardımcı olacak.

Bilinçaltına nasıl bağlanacağınızı öğrenin

kafasından kelebek çıkan adam

  • İçgüdülerinize dikkat edin. İçgüdüleriniz aslında bilinçaltınızın bilinçli zihninize gönderdiği mesajlardır. Bu nedenle bunlar, içeridekiler ve kendinize anlatmaya çalıştığınız şey hakkında bir ipucu verebilecek bilgi parçalarıdır.
  • Bir rüya günlüğü tutun. Komidininiz üstüne bir defter koyun ve geceleri gördüğünüz ve hatırlayabildiğiniz her rüyayı yazın. Uyanır uyanmaz en kısa sürede bunu yapmayı unutmayın. Daha sonra bunu analiz edin ve rüyanın ne anlama geldiğini kendinize sorun.
  • Meditasyon yapın. Bu sağlıklı egzersizi yapabilmek için gününüzde sakin bir an bulun. Bunu kendinizle bağlantı kurabileceğiniz bir yarım saat gibi düşünün.
  • Mandala boyayın. Buraya ve bu ana odaklanmak için bir yoldur ve böylece kendinizle bağlantı kurabilirsiniz.
  • Kişisel bir günlük tutun. Düşüncelerinizi, anılarınızı ve duygularınızı yazın. Bu, özünüz ve bilinçaltınızın dışarı çıkabileceği edebi bir mimari oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

Bilinçaltını programlamak için 5 Adım

Bu aşamaya geçmeden önceki ilk adımda, kendini keşfetmek üzerine çalışmak önemlidir.

Bu, içsel değişim sürecine başlayabilmeniz ve bilinçaltınızın programlanmasına doğrudan yaklaşmanız için zayıf yönlerinizi keşfetmeniz gerekir.

Önemli bir şeyi hatırlamalısınız: Tutarlı olun. Bu egzersizler her gün yapılmalıdır, sabırlı olun. Değişiklikler bir hafta, hatta bir ay bile görülemeyebilir.

Bu adımlarla ilgili not alın.

1. Görselleştir

Her gün görselleştirme uygulayın. Kendinizi bir arabada düşünün. Sürücü koltuğundasınız, direksiyon başındasınız ve tam olarak nereye gitmeniz gerektiğini biliyorsun.

Yüzünüzde güzel bir esinti hissediyorsunuz ve ufukta, sakin bir gün doğumu gelip sizi umutlandırıyor.
Ufukta olan nokta hedeflerinizin bulunduğu yerdir. Buna güvenle ve korkusuzca gidiyorsunuz. Kimse sizi durdurmaz.

2. Kendinizi güçlendirmek için olumlu doğrulama cümleleri kullanın

Sizin için işleyen cümleler üretin: “Mutlu olmayı hak ediyorum ve hiçbir şey beni durduramaz. En kötü düşmanlarım aklımdadır ve zaten onları alaşağı ettim. ”

Bu doğrulamaları, özellikle de uykudan önce tekrarlayın.

3. “Burada ve şimdi”de yaşayın

Şu anda olan şeyler bağlantı içinde olun.

Dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe odaklıyorsanız bilinçaltınız size ihanet edecektir, çünkü burada ve şimdi olmak fırsat kapılarının açıldığı yerdir.

4. Her seferinde tek bir şey yapın

Çoklu görevlerden kaçının. Aynı anda yüzlerce şey yapmaya çalışmak stresi yükseltir ve iç huzurunuz için bir canavara dönüşür.

Şu an yaptığınız her şeyle nasıl akacağınızı öğrenin. Tüm enerjinizi odaklamanız gereken yer burasıdır.

5. Orada burada dolanan düşüncelere bir son verin

kafasında kuşlar uçan kız

Sonuçta, aklınızda tek bir amaç var: mutlu olmak, kendin olmak, gerçekten olmak istediğin kişi olmak.

Oraya ulaşmanızı kimin önleyeceğini biliyor musunuz? Kendiniz, dolanıp duran düşünceleriniz. Artık şöyle düşünmeyin: “Geçmişte başarısız olduğum için yapamıyorum” ya da “Cesaret edemiyorum çünkü kesinlikle birini hayal kırıklığına uğratacağım”.

Düşüncelerinizi düzgün tutun ve nereye varmak istiyorsanız kendinizi daha güvende, daha olgun ve güçlü bir bilinçaltıyla kucaklayın: mutlak huzur ve mutluluk dünyası.

Ana resim WikiHow.com izniyle yayınlanmıştır.